bugün

Tabii ki kendi çocuğunu yapmak yerine, küçük bir çocuğu evlat edinmek, ona ailesiymiş gibi davranmak, onu çok sevmek aptallıktır. Zaten dünya nüfusu az, daha fazla ürememiz lazım, daha fazla dünyanın anasını ağlatmamız lazım. Bu yüzden evlat edinmek yerine çocuk yapın 5 tane, 10 tane bile az, ne kadar çok çocuk yaparsanız o kadar iyi.

Edit: ironi var dememe gerek var mı, yoksa anlamayıp eksileneye devam mı etmek istersiniz?
midesiz gavatların favori eylemlerinden birisi. başkasının çocuğunu sahiplenmek nasıl bir midesizliktir insanın aklı almıyor.
çocuk sevmiyorum. kendiminki yada başkası farketmez.
sadece doğurmak veya yapımda rol almak bir çocuğun ebeveynliğine soyunmanız için yeterli değildir. Dünyada o kadar çok annesiz ve babasız çocuk varken kendi biyolojik bencilliğinden soyutlanarak koşulsuz hilesiz riyasız gerçekten masum bir çocuğu sahiplenmek ve gerçekten ebeveyn olmayı istemek sonucu gerçekleştirmektir.
En ulvi davranışlardan biri.

Engin ve derin gònüllü, merhamet ve şefkat timsali bu insanların, ellerinden öpüyorum, yaşları ne olursa olsun.
vücudum aman deforme olmasın
mantığı güden malum zihniyetli güruhun
başvurdugu mide bulundırıcı yoldur. net..
cocuk yapin maddi durumunuz yerindeyse evlatlikta alin,
hepimiz insaniz her yeni dogmus bebek insanligin geleceginin fidani, bu fidanlar bizlere emanet.
bu arada bu olaya midesizlik diyenler sizin ben sulalenizi prezervatifle sikeyim cogalmayinda insanlik iyi biryere gitsin, yok olun amq.
Dünyanın en ülvi işlerinden biri.
Ben en kötü durumda olan bebeklerden evlatlık almak isterdim.
Su nedir bilmeyen,yemek bulamayan bebeklerden.

Yokluk görmüş çocuk, kıymet bilen çocuktur.
ileride neden olmasın.
Afrikalı bebekler kalp ben.
Sevap diye birşey varsa, anasız, babasız bir çocuğa aile vermek bence sevapların en büyüğüdür. Yeterki bazı arap sapıklar gibi evlatlığınızın karısına göz dikmeyin daha sonra.
midesiz gavatların favori eylemlerinden birisi. başkasının çocuğunu sahiplenmek nasıl bir midesizliktir insanın aklı almıyor. Başkasının çocuğundan banane..!
Yúce gönüllü Ulu insanların işidir.
Bu manevi olgunluk her insana nasip olmaz, òzeldir.

Kendinden olmayan bir varlığı, bağrına basan, koruyup kollayan, yetiştirip büyüten bu ebeveynlerin, benim nazarımda öteki ebeveynlere göre anlamı ve değeri onbin kat fazladır.

Iyi ki varlar!
Tüm evrene saçılarak bu şahane duruşu tüm insanlığa bulaştırmaları dileğiyle...
öz evladınız olsaydı daha çok sever miydiniz? bu sorunun cevabını düşünüp veriyorsanız lütfen uzak durun.

öz evlatları olsaydım daha affedici olabilir miydim diye düşünüyorum zaman zaman. bunu düşünmemin sebebi onlar, hem öz evlatları değilim, hem de hayatımı mahvettiler.

kıymet vermeyeceksiniz, hor görecekseniz, canınızdan bir can olarak sahip cikmayacaksaniz boş verin hiç bir çocuğun canı yanmasın.
Sen nasıl erkeksin dedirtir.
ileride Yapmayı düşündüğüm sevap eylemi.
Çünkü kendi çocuğum olursa, imkanları gördüğü için çok şımarık olacak. Çevremde buna fazlasıyla şahit oldum. Çocuğunun her adımını instagram'da paylaşıyorlar.
Biz çektik, o çekmesin! düşüncesi hakim herkeste. Fakat ebeveynleri o noktaya getiren şeylerin, mücadele verdikleri o deneyimler olduğunu unutuyorlar.
Tolstoy'un söylediği gibi insan ancak acıyla büyür.
güncel Önemli Başlıklar