1. Duvar,
2. Kapı pencere,
3. Çatı.
Kadındır efenim.
Bir kadın, ama sürekli yatan ya da kendisi için yasayan kadınlardan değil, o evdekilerin mutluluğu için uğraşan bir kadın.
Huzur sadece huzur.
Kapıyı çalınca kapıyı açanın en sevdiğin insan olması,evi yuva yapar yoksa sadece evdir.
Berjer koltuk, kitaplık, çalışma masası.
Yukarıda da söylendiği gibi huzur. Ev insan için her zaman bir sığnak olmuştur. Ve burada önemli olan ne kadar çok şeye sahip olduğunuz değil ne kadar az şeye ihtiyacınız olduğunun farkında olmaktır. Keanu reeves'e neden daha buyuk bir villa vb.. yerde yaşamayıp apartmanda kaldığı sorulduğu zaman dediği gibi.

"Bir apartman dairesinde yaşıyorum. Her zaman için ihtiyacım olan herşey var, neden boş bir evi seçeyim."
annedir.
sulu yemek.
ailedir.
benim için huzur dur. ev istediğin kadar şık olsun hatta istersen altın kaplama olsun o evde huzurun olmadığı sürece oradan nefret edersin rahat edemezsin.
Halı ve perde. Bunlar yoksa ev çıplak geliyor bana.
Digitürk sporun yıldızları paketi.
içinde sevdiklerinin olmasıdır.
Halı ve perde hacı. Halı olsa yerde de oturabilirsin ayakların dataşa parkeye basmaz. Perde olsa seni dışarıdan göremezler. Tamam işte. Ev hazır.
Kesinlikle halı. Askerlik dahil 3 yıldır gurbetteyim halı yüzü görmedi ayaklarım doğru düzgün. Halının üzerine yastık atıp uyumayı özledim arkadaş. Ne güzel gunlermis o zamanlar.
zile bastığınızda anahtarınıza ihtiyaç duymadan sizi görünce yüzü gülerek kapıyı açan eş/sevdicek/anne.
temiz ve hijyen ortam olması. bir de güzelinden eş ve sıpalar.
başınızı sokabileceğiniz bir eviniz olsun yeter kirada oturmayanın hâlinden kimse anlamaz.
Evi ev yapan seyler; o evin icindeki mobilyalar degildir. Eve geldiginizde kapiyi her actiginizda sizi karsilayan bir canlinin (anne, baba,kedi, cocuk, eş veya akvaryum balığı) varligini bilmektir.
Aksi halde bir otel odasina girmekle hicbir fark yoktur.
Annedir çünkü yeri asla doldurulamaz.
Baba.

Eğer iş çıkışı vakti evin zili çalmıyorsa, o ev yuva olmuyor arkadaşlar, kendimizi kandırmayalım.
Kadın ve sonrasında çocuk.
En çok da kadın.
Evin içindeki insanların sıcaklığıdır evi ev yapan.
Tuğla çimento demir. En temel gerekli malzeme.