bugün

Bence kuzudur. Sarılır yatarsın sıcak tutar, eve neşe katar, iki yaşına gelince kesersin 25 kilo et çıkar, postu serersin yumuşacık yapar.
görsel
Müstakil bir evim olursa zebra düşünüyorum.
şu sıralar muhabbet kuşum var 2017 başından beri besliyorum 4 yaşında olur kendisi. son 3 senedir tek vasfı yiyip içip zıçmak.
insandan şaşmayın, iyidir.
Erkek kardeş.
Koca. Sessizini bulucan, yemek aramayanı falan.
Kobra diildir.
Balıktır.
şahsen kedidir. çünkü hem uysal hem oyuncudur kediler. yeri geldimi güldürür yeri geldimi ağlatır.
Erkek evlat. Allah sahibine sabır versin. Zor.
Bildigim kadariyla balik ve kus ams ben beslemiyorum. Hayvanlari dogal ortamindan alip ufacik haznelere koymak 40 makama uymuyor.
Kesinlikle boo.
Buradaki inceliği de bi ben anlıyorum ya neyse amk.
Mesela balık kesinlikle değildir. Evde balık besleyen insanların kafasına ulaşmak için ne içmek gerekiyor senelerdir çözemedim.
Köpektir
görsel
Biraz fazla yiyolar gerçi, 4er tane ekmek yiyolar veya ikişer paket makarna veya ikişer tane baton kek
Gibi gibi
Balık olabilir. Kuş olmaz onu arada havalandiriyolar ani hareketleri var, yüzüme, başıma falan konar. Cisi kokar takarim. Kedi, köpek bahçe olmadıkça zaten mümkün değil.
evde insan yavrusu da dahil hiçbir hayvan beslememek gerekir. herhangi bir hayvan çok fazla sorumluluk yüklüyor insana. benim eskiden kuşlarım vardı. çok fazla sevmiyorsun, tutamıyorsun. 2 tane japon balığım var kendi kendilerine yüzüp duruyorlar, dokunamıyorsun, sevemiyorsun. 2 tane kedim var bir tanesi bana sürtünmeden yapamıyor. çok fazla sevgi istiyor. evde koltuk bırakmadılar. her yer tüy içinde. bir yere gideceksin; bunların yemiydi suyuydu, yalnız kalması falan hep dert. ama kedi en azından ele geliyor. iki seviyorsun, oynuyorsun, alıp kucağında gezdiriyorsun falan. kuş ve balıktansa kedi candır. insan yavrusu konusunda hala çekimserim. (4 buçuk yıldır evliyim)
Kedi içinde köpek için de bahçeli değilse ev, sıkıntı olan durumdur. Gerçekten hayvanların kimyaları bozuluyor. istediği zaman girip çıkabilecekse tüm hayvanlar için olduğu kadar benim için de uygundur. Bir tane sincap vardı 24 saat girip çıkardı eve, yerdi içerdi, oynardık kafamızda uyurdu ama yuvası bahçedeki ağaçtaydı. Kedim ve köpeğim de ev bahçe arasında takılırdı köpek dışarda kulübede, kedi ağzımın içinde uyurdu. Onların en rahat ettiği yer, en uygun yerdir.
Kedi içinde köpek için de bahçeli değilse ev, sıkıntı olan durumdur. Gerçekten hayvanların kimyaları bozuluyor. istediği zaman girip çıkabilecekse tüm hayvanlar için olduğu kadar benim için de uygundur. Bir tane sincap vardı 24 saat girip çıkardı eve, yerdi içerdi, oynardık kafamızda uyurdu ama yuvası bahçedeki ağaçtaydı. Kedim ve köpeğim de ev bahçe arasında takılırdı köpek dışarda kulübede, kedi ağzımın içinde uyurdu. Onların en rahat ettiği yer, en uygun yerdir.
ala geyiktir. salonda beslemek gerekir. ayrıca geyikler sosyal canlılardır ve bu sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için günde en az 2 saat nat geo wild izlemeliler
Ahtapot. Ev işlerine de yardımcı olur bir sürü kolu var.
ev için uygun canlı sadece insandır.
üzgünüm.
çok sevsek de diğer hayvan dostlarımızı doğal alanlarından ayırmış oluyoruz gençler. sevgimiz yüzünden esir olmalarına gönül razı gelmiyor..
belki gerçekten büyük ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir bahçe varsa olabilir.
haricinde etmeyelim eylemeyelim.
pencere kenarınıza ekmek kırıntısı, civarınıza kedi köpek için yenilebilecek şeyler bırakmayı ihmal etmeyin ama hapsetmeyelim.
(bkz: ragdoll)
dinci beslemeyin çok zarar veriyor.
tavşan değildir. Dün akşam kaşla göz arası kulaklığı 4 parçaya ayırmış kendileri. Parkelerin süpürgelik köşelerini de tırtıklıyor.