Her gün ayni şeyleri yapiyorum ve hiç bitmiyor , sürekli ayni döngü. Çalışsaydım yine eve gelecektim ve yine ayni şeyler beni bekliyor olacakti. Üstelik bir yabancinin evimde temizlik için bile olsa dolaşmasindan hoşlanmam. Iyi yanları da var , çocuklar okula gidince kahveni yap dinlen , ne istiyorsan onu yap. Plan yapip gezmeye de gidebilirsin. Çocuklar büyüyene kadar sıkıntı ondan sonra daha rahat. Artilari ve eksileri olan bir kurum. En güzel yanini yazmayi unuttum. Çocukları kendin büyütüyorsun ve her aninda yanindasin. Sarilir ,öper ,seversin . Bakiciya çocuk emanet etmek rüyada bile kabus olmali. Beraber yeniden çocuk olup , sonra onlarin sana akil verdiğini görmek çok güzel bir duygu.
Evde sorumluluklar paylaşılmamışsa büyük yüktür şüphesiz.. çocuğa bak yemek yap temizlik yap onu yap şunu yap bunları yazarken ben fena oldum onlar ne durumdadır aq..
Bitmez bu evin işi
Çocuklar da gelir şimdi
Aman azıcık da sen dinlen
Birazdan başlıyor en sevdiğin dizi.

Falım'da çıktı. Yoksa acaba ben ev hanımı mıyım?
iki evin evlenmesi ile olan şey.

inceyi yine kimse anlamayacak ve baba eksilenecek.
Pek bana göre bir şey değildir. Ev işi yapmayı pek sevmememe rağmen yapmadan da duramıyorum. 2 günde 1 süpürge paspas yapıp çamaşır makinasını çalıştırıyorum. Yalnız yaşamama rağmen kendi bulaşığımdan bile yoruluyorum. Bi de bunun koca+çocuk modunu düşünemiyorum. işler×3 düşünülürse ben koma olurum.
Ev hanımı olmazsam diğerlerine görevlerini daha rahat paylaştırabilirim diye düşünüyorum, benim de işim gücüm var diye.
Hiç mi hiç bana göre değil.

istediğin kadar dizi film izle bir süre sonra sıkılmayacak mısın? Kilo alırım ben, ekmek almaya gitmeye bile usenirim her şeyi yiğidimden beklerim, alıngan olurum. Körelirim ya. Hayat böyle yarı uyur yarı uyanık nereye kadar geçecek?

Bugün mesela tatil günüm çok geç kalktım ne kadar kahve icersem iceyim kendime gelemedim beynimin yarısı masada gidip almaya useniyorum. Herkes için böyle değildir elbet dedim ya benlik değil.
dünya’nın en güzel şeyi. yap yemeğini temizliğini bütün gün boşsun, ulan günde bir sezon dizi izlerdim be kadın olmak varmış.
Tam benlik valla. Mis gibi. Ev işlerini hallettikten sonra gününü evde istediğin gibi geçir. Ki aslında ev işleri de çok nankördür, yapsan da bitmez, hele takıntılıysan, en ufak tozda evi yine süpüren bi tipsen ev işinden kendine bile vakit ayıramıyorsun ama daha esnek bi denge kurarsan çok rahat şey. Akşama kadar film izle, kahve koy, çekirdek çitle, kitap oku, komşuları çağır dedikodu yap, gelin evini izle, yoğurtçu bayramın dna testi sonucunu bekle, Akşama doğru yemek yap, çocukların gelsin onlarla koklaş, kocana süslen. Herkes gelince Güzel güzel yemek yeyin vs. insanı Sıkabilir hep böyle olunca ama hobi falan edinince, sadece eve kapanmayınca sorun olmaz bence.

Ama yine de;

Öyle bir lüksümüz yok, olmamalı. Erkeklere güven olmaz. Sigorta, meslek şart.
ev kadınları işleri hep abartır. mutlaka işleri var ama anlattıkları kadar değil. o kadın programlarını izleyerek akşam ediyorlar günü.
3 aydır deneyimliyorum. Hayatında eline yumurta alıp kırmamış biri olarak annemin vefatıyla işi bırakıp evde düzen kurma görevini üstüme aldım. Hergün sıfırdan başlıyor bir kere sisyphos gibi hergün aynı kayayı tepeye kadar taşıyorsun bir nevi. Sanıldığı kadar kolay da değil sanıldığı kadar zor da değil.
mükemmel bir kariyerdir bana göre. karşı cins olsam ilk düşüneceğim kariyer allahıma.
--spoiler--

Cem yılmaz : ev hanımıyım işte evlere gidiyorum. Burda hanım var mı? Yok. Hadi bakalım.

--spoiler--
Meşakkatli iştir.
Mesaii saati belli olmayan, hafta sonu, milli ve dini bayramlarda, özel günlerde, mesaisi katmerlenerek bitap düşen ve genelde görmezden gelinen, yaptığı iş küçümsenen, maddi karşılık beklemeden işini sahiplenen dünyanın en ağır işçisidir.
Kadındır, annedir, eştir... Yorgundur...
feminist kızlarımızında başına bir gün gelecek güzel şey.
bazı sığ düşünceli erkeklerin kolay birşey olduğunu düşündüğü ama aksine ,aslında dünyanın en zor işlerindendir ,hele eski zamanlarda ,büyük fedakarlık .
dünyanın en şanslı işidir.
en kebap durum, bazı kadınların sırf bunun rahatlığı olduğu için ev hanımı olmayı istediğini görüyoruz.
göt büyütmek için yeterli sebep.

--spoiler--
sabah evi kaçta açıyosun?
--spoiler--
Küçükken annemin bizi okula yolladiktan sonra tekrar uyuduğunu öğrendiğim gün ev hanımı olmaya karar verdim.
armatür nedir bilir. ben hala bilmiyorum, o yüzden beyim beni her an bırakabilir.

http://simdievhanimioldum...rmaturler-icin-sirke.html
Emanetlerine sahip çıkan yaradana güvenip eşini işe göndermek, akşamında kapını açıp onunla kaldığın hayata devam etmektir.
Hayatını çoluk çocuğuna eşine adayacak kadar onları sevmektir..

Buradan anneciğime selam gönderiyorum, seni seviyorum annecim, mujks.
dünya'nın en zor ve sıkıcı işi.

bir dönem deneyimledim, öyle konuşuyorum yani.