bugün

Birand'ın oyro dediği günleri arıyorum, nitekim o zamanlar paramız euro karşısında çok daha iyi konumdaydı.
35 lira olmuş.
Şahsi düşünceme göre yıl sonuna dek dolara karşı değer kaybedecektir.
1 Euro önce 34 TL oldu, sonra TT oldu.
an itibariyle 33 lirayı görmüştür.
Ülkemizde maalesef Değeri yaşından büyük.
25 yaşına girmiş.

https://www.haberturk.com...5-yasinda-3650003-ekonomi
Hep bana lüks ve itici gelmiş, bir para birimi.
29,65 olmuş. boku yedik.
bu sefer Halayı gurbetçiler çekiyordur.
şu an döviz kuru 28,51 tl olan para birimi.
28 lira olmuş. işimiz zor.
TL'miz karşısında depar atan para birimi, 1 Euro 25 TL olmuş ne yazık ki.
24 lirayı geeçmiş.
bir kaç gün içerisinde 50 kuruş birden yükseldi. döviz bu hızla devam ederse ithal ürünlere inanılmaz zamlar yoldadır. bence ona göre alışverişlerinizi hızlı yapın. gerçi millette para kalmamıştır...

bir çok kişi; "dövizi baskılıyorlar, sonuçları ağar olur demişti." belki de, gideceklerini bildikleri için bunlardan sonra gelecekler için kuyu kazıyorlardır. umarım ölmeden önce bunların sonunun fetö firarilerinden beter olduğunu görürüz.

hükumet değiştikten sonra 1 yıl boyunca bunların yediği pislikleri öğrenmekle geçecek. atın fava bekleyin.
ilk kez 21 ₺'yi aşarak rekor tazeledi.
Gezmeye gideceğiz ya yükseliyor ibne.
damat diyordu ya... dolarla mı maaş alıyonuz aq diye...
o yüzden takip ediyorum ben.
asgari ücret 10 bin olursa ne olur aldığım falan diye.

tüm dünya paraları karşısında %10 değer kaybı var potansiyel!
yani şu an gizliden 21-22 zaten... bunun da türk ekonomisiyle falan alakası da yok.

ytd falan da değil.... şuncaaz şeyle böyle bir girdiden yatırım tavsiyesi alanın aklını zikeyim hakim bey!
- sen de doğru diyorsun

der beraat ederim.
görsel
Aldı başını gidiyor iki gözümün çiçeği.
5 eylül 2022 pazartesi günü:

görsel
Türk lirası karşısında son 1 haftada %1.99 oranında değer kaybetmiş para birimi.
görsel
Türk lirası karşısında son 1 haftada %4.49, son 1 ayda %5.53 oranında değer kazanmış para birimi.
Avrupa Birliği ülkelerinin para birimi birimidir, ülkemizde de geçerliliği vardır. An itibariyle TCMB'de
1 Eur = 16.03 TL olarak işlem görmektedir.