bugün

Anadolu Üniversitesi'nin ortalamalarına baktıktan sonra "höh Lan amma inek öğrencileriniz var." dedirten fakültelere sahiptir.
kayıtta, 'ulan birşey dese de ağız burun girişsem şuna' diye bakan insanları görevlendiren üniversite.
turban yasagının kaldırılacağını yıllar önce öngördüğünden ilk kaldıran universitedir.bu açıdan ileri görüşlü kimseleri barındırır.

ögrenci belgesinden 5 ytl gibi bir ücret alan üniversitedir.bu yönden işletmeci zekasını ortaya koyar.

türkiye de içinde tren bulunan tek üniversitedir.pazarlama tekniğiyle şaşırtır.

treni hiç hareket etmeyen universitedir.pazarlama tekniğinin masrafını minimize etmesiyle saygı uyandırır.

bu saygıyı hakedenler için;

(bkz: fazıl tekin)
mühendislik fakultelerinin 1.vize dönemini (20 ekim-24 ekim) erkenden açıp ögrencilerin hebele hübele diyerek dolasıp okul, defter,silgi vb. ne oldugunu bile hatırlayamamısken sınavlardan s.çmasına yardımcı olan okul.
rektörlüğüne iibf maliye bölümü hocası prof.dr.fazıl tekin'in atandığı, okul içinde ölümcül trafik kazalarının yaşandığı üniversite.
kampüsünde bolca çamur ve iş makinesi bulunan, 10 yıl içinde ülkemizin ender kampüslerinden birine sahip olacağına inandığım üniversite. ayrıca; halı sahaları berbat üniversite.
yakin zamanda musallat olacagim.. daha dogrusu musallat edilecegim universite... kizlari guzelmis diye duydum. baska da bisey sormadim zati.
yapı olarak herhangi bir artısı bulunmayan fakat geniş alana yayılmış, eskişehir'de anadolu üniversitesi'nin gölgesinde kalan üniversite(m).
anadolu'nun çabuk gelişen üniversitelerinden birisi olmakla birlikte genellikle anaodulu üniversitesi'nin gölgesi altında kalmıştır. bunda özellkle meşelik yerleşkesinin yeni yeni oluşumunun da etkisi vardır. daha yaklaşık 5 sene öncesine kadar bu üniversitenin bazı fakülteleri farklı farklı yerlerdeydi. son yıllarda getirilen düzenlemelerle biraz daha oturdu. içersinde yer aldığı kampüsün biraz daha oturması gerekiyor. en azından kahverengi murat 131 ile kampüs içersinde dolaşan tipleri görmemek bu okul için daha hayırlıdır. (bu üniversitenin talihsizliğidir; içersinde bir devlet hastanesini barındırır ki bu okulun özellikle giriş taraflarının öğrenci dışındaki popülasyona açık olması sonucunu getirmiştir)

bunların dışında pek bilinmez ama osmangazi'nin tıp ve mühendislik fakülteleleri anadolu'dan kalma fakültelerdir ve oldukça da iyi okullardır(özellikle tıp fakültesinin tus ortalaması incelenmeye değerdir). osmangazi'nin fen edebiyat fakültesindeki karşılaştırmalı edebiyat bölümü de bildiğim kadarıyla devlet üniversitelerinde yer alan tek bölümdür. osmangazi dışında bir kaç özel üniversite dışında bu bölüm yoktur bu bölümün öğretim elemenları arasında gülsüm cengiz ile fikret hakan bulunmakla birlikte, 4 dilde iğitim yaparlar(bilhassa rusça konusunda çok iyi eğitim veren mgu(moskova devlet üniversitesi) mezunu bir doççentleri bulunmaktadır ki dünyanın en güzel insanıdır.
tıp fakültesinde ilk panik nöbetimi geçirdiğim ve istanbuldan gelmiş biri olarak, yurdumda,insana hizmet kavramını ilk kez o denli güçlü hissettiğim okul..

evimin dibinde idi..

her bir on yıl,

bir sürü kadın büyütür bir sürü erkek...

ve bir sürü kaçınılmaz olanı...

manası kalmaz sonra.

biliyorum.

kimlerin kalmadı ise den dolayı.

süleyman demem bile.
kızlarının öyle abartılmaması gereken üniversite. sonuçta okula puanla yerleşilir. güzel kızlar puanı yüksek gelecek gibi bir sacmalık yok yani. kim kazanırsa girer. güzelmiş hoşmuş hepsi verirmiş eskişehiri yazmak için bahanelerdir.
1.80 uygulamasıyla öğrencilik hayatımı uzatan okulum. rektöre selamlar.
kısaltması ogü değil esogü dür.
sosyal hayatı sıfıra yakın üniversitem..
anadolu üniversitesi'nden ayrılan hocaların kurduğu, aynı zamanda üniversitenin kurucuları arasında da olan prof.dr.fazıl tekin'in rektörlüğünü yaptığı asosyal üniversitem. mühendislikleri iyi eğitim verse de üniversitenin geneli bir halta yaramaz. şenlikleri, kampüsü -hala şantiye halinde olan- ve hocalarıyla sinir katsayınızı artırır. bıraktım ben bitiremeden. iyi ki de bıraktım. oh olsun.
üniversiteye ilk girdiğimde şok olduğum üniversite müsfettesi okul.öğrenciden çok amele bulunmakla birlikte yeni yeni yapılmakta olan binalarda çalışan amelelerin üniversiteli kızlara bakarak:

-la ahmet bizde mi üniversiteye başlasak şunlara bah hele.

diyaloglarının geçtiği üniversite.*
1.80 uygulaması okul uzatıyorsa, 1.99 ile akademik yiyerek sene kaybetmiş bizlerin günahı neydi diye düşündüren okuldur. Bir zahmet 2 CC alıverin be o kadarda zor değil.
ortasından tren geçen ve küçük bir kasabayı andıran şirin bir kampüse sahip üniversitedir.
annem ile babamın ' orhan gazi ' diye bildiği ve her böyle söylediklerinde ' osman gazi annecim / babacım ' diye düzeltmemize rağmen ilk defa duymuş gibi aa öyle miydi dedikleri üniversite.
bünyesinde beni barındıran üniversitedir.
memnun muyum? hayır sözlük.
ağlamaklıyım.
hem okuyup, hem de okulun şantiyesinde eğitimli eleman sıfatıyla iş bulabilmenin mümkün olduğu üniversitedir.
yökün postal seslerinin çok kuvvetli şekilde duyulduğu üniversitedir. içinde bildiri dağıtmak, eylem yapmak yasaktır. bir nevi lisedir. bildiri bulundurmakta yasaktır. düşünmek yasaktır. sorgulamak yasaktır. ulaşım eylemi yapmak yasaktır. yemekhaneler için eylem yapmak yasaktır. koyunlaştırılmış bilinçsiz öğrenci yetiştiren eğitiminin niteliksizliği ile bilinen ''yüksek lise''dir. mühendislik öğrencisi olduğum için utanç duyduğum üniversitemsidir.
öğrenci gençlik sendikası genç-sen Osmangazi üniversitesi içinde ses getiren eylemliliklerini tüm baskılara karşı yapmıştır. Ve eylemlerden sonra * okulun içinde şöyle bir yazı asılmıştır;

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin yönetmeliğinin 9.maddesi j bendinde ;Yüksek öğretim Kurumuna ait kapalı ve açık mahallerde yetkililerden izin almadan toplantılar düzenlemek veya bu tür toplantılara katılmak, öğrencileri temsil yetkisi olmadığı halde öğrenci temsilcisi sıfatını takınarak beyanatta bulunmak veya törenlere katılmak; suç teşkil ettiğinden katılanlar hakkında ilgili madde gereğince disiplin soruşturması açılacaktır. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için daha dikkatli davranmaları önemle rica olunur.

REKTÖRLÜK

lise tadında, faşizan bilinçle yönetilen; yemeklerinin kalitesizliği kampüs içinde ücretli ulaşımı, verilen eğitimin kpss hazırlık kursu olacak kadar niteliksiz olması ile ünlü yapılacak çok şeyin olduğu üniversite(!).
okurken bostangazi dediğimiz ve hala boş alanlarının bostanlık olduğunu düşündüğüm üniversite. gelişsin kalkınsın koştursun efenim.
iyi ki tercih etmemişim dediğim ve henüz yeni bir üniversite olmasına karşın neden iki tane kampüsü olduğunu düşündüğüm üniversite. büyük köklü üniversiteler yana yana bütün fakülteleri tek kampüste toplamak için deli paralar harcarken osmangazi üniversitesi 30 yıl geriden gelmektedir.. ayrıca anlaşımaz bir şekilde puanları yüksektir hatta uludağ üniversitesi'neyakındaır puanları. tabi bunun sebebi eskişehir'de olup güzel anadolu üniversitesi'nin namından faydalanıyor olmasıdır.
anadolu üniversitesinin her anlamda çömezidir...ama güzeldir...çünki eskişehir güzeldir