bugün

iki tane ölümüne defansif önlibero aldı. bir de 10 numaradan 8 numara yapmaya çalışıyor. iki yönlü orta saha hiç yok. iki tane kule santraforumuz var, gol atmaları için orta gelmesi lazım ama bu adam ısrarla ters ayaklı kanat oynatıyor. hele ki sol açığımızın bir tanesi dünya çapında olmasına rağmen.
7 maçta 5 mağlubiyet var. tamam bana hayatımın en büyük mutluluğunu yaşattığında bu takım ertuğrul sağlam teknik direktördü. ama beni en mutlu eden eski sevgilim de şimdi gelse vefa deyip kabul mu edeyim onu? her ne kadar adam gibi adamsa da istifa etmelidir ertuğrul.
Teksası adam sanmıştır.
beşiktaş' ın taraftar grubu çarşı dan prim yapmış çakma taraftarların vefasızlığına maruz kalan adam gibi adam.
Bursa benden önce kümede kaldığında konvoy yapıyordu demiş adam gibi adam. Kendini bursaspordan büyük görüyor. Bursaspordan başka hangi takımda başarısı var bu adam gibi adamın? Vefasını iki sene önce gitmesin diye ayaklarına kapanan taraftara gösterecekti bu adam gibi adam.

Küme düşmek istemiyoruz adam gibi adam anladın mı, tekrar oralara gitmek istemiyoruz bu şahane kadroyla.

Gidip yine şansala şikayet ed bursasporu maaşımı alamadım diye. Paranı alırken profesyonel, küfürsüz hakaretsiz tepki görünce zırlayan adam gibi adam olunmaz ertuğrul.

Sen yokken de bu takımı seviyorduk, sen gidince de bu takımı seveceğiz.
bu haftaki açıklamalarıyla saçmalamış teknik adamdır. kendi başarısını vurgulamak için söylediği "bir zamanlar (on sene kadar önce) bu takım kümede kaldığı zaman şampiyon olduğumuz seneki gibi sokaklarda komvoylar oluşuyordu " gibi bir cümle taraftarı yaralayıcı olmuştur. bu açıklamasından sonra ertuğrul sağlam'ın egosunun tahmin ettiğimden de fazla olduğunu düşünüyorum. bir ara bir röportajda demişti sağlam, türk futbol tarihinin en büyük başarısı benim diye. insan biridir derdi hiç olmazsa, nasıl bir egodur bu böyle kendi başarısını en büyük yapacak. adam ne 2000 uefa kupasını kazanan fatih terim'i, ne dünya kupasında yarı final oynatıp dünya üçüncüsü olan şenol güneş'i görmüştü bunu söylerken. yapılan eleştirilere tepki gösterip, karpisli ve egosu bursaspor'un üstünde bir teknik adam istemiyoruz.
karakteriyle duruşuyla tam bir beşiktaşlıdır.
kendi çizgisinden hiç vazgeçmemiştir.
gururludur.
bursaspor gibi bi takımı şampiyon yapmıştır.
bursaspor ise o güne kadar şampiyonluğun rüyasını bile kurmamıştır.
ama şampiyonluktan sonra bu takımın taraftarı değişmiştir.
takımın bütün bel kemiğini fenerbahçeye satıp sonra ertuğrul hocayı istifaya çağırmışlardır.
ertuğrul hocayı kırmışlardır.
tez vakitte bursa gibi vefasız taraftarların olduğu bi klupten kurtulmasını dilediğimiz eski beşiktaşlı.
Bir Trabzonsporlu olarak takımın başında görmek istediğim adam gibi adam.
Futbolcuykende ahlaklıydı şimdi de.
Değerini bilmeyenlerin ayıbıdır.
yine bir beşiktaş maçı öncesi barış çiçeği kılığına bürünmüş bu tavırlarını nedense hiçbir fenerbahçe maçı öncesi göremediğimiz bursasporun beşiktaşlı hocası. kendileri özellikle bursa'daki ilk döneminde 2010-2011 sezonunda fenerbahçe maçları öncesi kendinden görmeye alışık olmadığımız bir hırsla ve iddialı açıklamalarıyla takımını maça motive ederken bu maçtan hemen 2 hafta sonraki trabzonspor maçı öncesi belçika'ya futbolcu bakmaya gidecek kadar ciddiyetsizleşiverirdi nedense. oyuncuları fenerbahçe'ye karşı köpek gibi saldırıp gösterilmeyen kırmızı kartlar ve verilmeyen penaltılar eşliğinde kadıköy'den 1 puanla ayrılırken 2 hafta sonraki trabzonspor maçı; iki takım futbolcuları arasında abartılmış bir dostluk edası ve bursaspor'un boş kaleye kaçırdığı gollerden sonra trabzonspor'un bulduğu tek golle aldığı 3 puanla akıllarda kalmıştı. 2009-2010 sezonunda da hafta içi dostluk mesajları vererek sözde ortamı yumuşatığı özdeyse hatır şikesinin ve danışıklı dövüşün alasının döndüğü ligin son maçında rakibinin, bu açıklamalara tav olup apış arasını açarak yattığı maç sonucu kazandığı mizansen şampiyonluğa değinmiyorum bile.
yakında kovulacak hoca. evet.
Bu adam ne yapsın. elinde zırh delici mermileri alıp mantar tabancası verdiler.

sistemi belli zaten. böyle şampiyon olduk. ne bekliyonuz mk?

yönetim yönetim yönetim.
savunulacak tarafı kalmayan teknik direktör. efendiliğine kimse laf edemez ama olmuyor be hocam, kan uyuşmazlığı var, daha fazla bizleri üzmeden, bizlerden ağır tepkiler görmeden bırak git!
bursaspor ile yollari ayrilmistir.
yeniden gelmesi hataydı, gitti. keşke başkan da gitse.

ulan kulübün parasıyla kendine araba kiralayan başkandan hayır gelir mi?
bursaspor'dan ayrılmıştır, yerine gelecek en güçlü adayın hamza hamzaoğlu olduğu söylenmektedir.
kendisi hakkında tam da dediğimiz oldu işte:

(bkz: hamza hamzaoğlu/#30288111)

bu devir böyle...
milletin nasıl menfaatçi, nasıl kancık olduğunu sayesinde gördüm bu adamın. şimdi bu adam yani ertuğrul sağlam bursaspor'u şampiyon yaparak ülkenin en büyük takımlarından biri yaptı. şampiyonlar liginde pek başarılı olmasalar bile bursaspor'u sonraki yıl üçüncü yaparak yine avrupa kupalarına götürdü, o zamanlar kendisi için yazılanlar "adam gibi adam ertuğrul sağlam", "çok sağlam geliyoruz" gibi sözlerdi. sonra ayrıldı yıllar sonra bursaspor'a geri döndü belki ne umutlarla geldi, ama adamı önce ağlattılar sonra gitmesi için ne gerekiyorsa yapıldı, gerek sosyal medyadan gerekse tezahüratlardan bunu iyi anladık. ve sonunda ertuğrul hocayla yollar ayrıldı. özellikle facebook'da bursaspor'a yakınlığıyla bilinen sayfalarda yapılan yorumlar beni çok ama çok üzdü.

"defooooooooooooooooooool"
"sonunda kurtulduk"
"istifa et"

vs vs bu ve buna benzer yorumlar, adam gitti alın bir kilo kınayı oranıza buranıza sürün bir bursaspor taraftarı olarak kınıyorum, kim gelirse gelsin bu takımda gerekli bağ kurulmadıkça başarı olmaz, ertuğrul sağlam'ı bir kez daha sevgiyle yad ediyorum, umarım günün birinde tekrar bursaspor'un teknik patronu olur yeni şampiyonluklar da gelir.

kendine iyi bak ertuğrul hoca, vefazsızlık diz boyu, kabahat sende değil.
bursaspor'dan fesih bedeli olarak 250.000 euro (yaklaşık 770.000 tl) alacakmış. vay anasını...

http://www.olay.com.tr/fe...edeli-250-bin-euro/52231/
dengeoğlu yerine bursaspor'un başına getirilip tam yetki verilmesi gerekir. tam yetki diyorum, hatta direk futbol şubesi.
Türk futbol tarihinin en imkansız işlerinden birini başarmış teknik adam. Ayrıca iyi kötü bir futbol anlayışı var. Ertuğrul sağlam in takimlarini stadyumdan defalarca izlemiş biri olarak 4-2-3-1 çok güzel ve simetrik bir şekilde ayrıca hücum defans dengesini çok iyi yaparak oynatır. inşaallah birgün milli takımı çalıştırır.
Akhisar la anlaşmıştır.

Edit: prensipte anlaştı yani.
samsunspor için çok ayrı bir önem taşıyan efsane.
adı şu aralar aykut kocaman'ın ayrılmasıyla konyaspor'la geçen teknik direktör.
annesi 74 yaşında vefat etmiş.

http://sampiy10.gazetevat...01-futbol-sampiy10-haber/
Takımını yarı yolda bırakarak çok ayıp etmiştir.
Hem de yeni stadda oynanacak ilk maçından hemen önce.
Bu saatten sonra da süper ligde kendine yer bulamaz diye düşünüyorum.
Kendini geliştiremedi, sürekli geriliyor. Profili düşük takımlara gide gide kendini de tüketti bence.
Bu saatten sonra "dikiştutmaz ertuğrul"dur. En azından benim için.

Not: tosunspor
yeniden tam yetki ile bursaspor'un başına geçmesi gereken hoca.