1. 1.
  fransa yapımı animasyon filmidir. kendi halinde yaşayan ayı ernest in diş doktorluğu öğrenciliğindeki ufak fare celestine le yollarının kesişmesiyle başlar hikaye. algımıza yerleşmiş yargılar ve sistem üzerine ince eleştiriler barındıran gösterim tekniğiyle de oldukça sade bir film ama yine de izledikten sonra yüzünüzde o meşhur kocaman gülümseme beliriveriyor.
  2 ... shoogy boom
 2. 2.
  çok tatlış** bir fransız animasyon filmi. o kadar sanatsal bir çizim tekniği kullanılmış ki izlerken sanki olaylar bir resim defterinde geçiyormuş hissine kapılıyosunuz. sıradışı çizim tekniği olan animasyonlara oldum olası bayılmışımdır zaten**, bu güzelim tekniğe bir de içinde arkadaşlık, dostluk, sevgi, aşk gibi örülü; güzel mesajlar da barındıran, içinizi ısıtan bir senaryo eklenince film gerçekten çok keyifli oluyor. film bittiğinde ağzınızda bıraktığı o güzel tatla, finaldeki şarkıyla birlikte siz de ernest ve celestine'in yerine mutlu oluyosunuz*.
  izleyin izlettirin efendim. tabi ki dublajlı izleyin. filmleri altyazılı animasyonları dublajlı izliyoruz, unutmayalım unutanlara hatırlatalım. 8/101
  ... bi gun yine useniyorum
 3. 3.
  2012 fransız yapımı animasyon oldukça başarılı animasyon filmidir.
  Cesar en iyi film ödülü almış olan film aynı zamanda tatlı grafik ve çizgilere sahip bunun yanında oldukça güzel sosyal ve psikolojik mesajlar barındırıyor. Müzikleri de sevimli ve güzel uzun kafın kısası izlenmesi gereken animasyon filmlerden.

  Replik: "celestine, sen bu dünyada yalnız olamazsın çünkü çok iyi bir ressamsın."
  ... salvadorevincenzo