bugün

van, kars ve ığdır'da devam eden kazıların sonuca ulaştığını bildiren haber.
--spoiler--
Ermeni çetelerin Rus işgaline uğrayan Oba köyünde gerçekleştirdiği ve tarihte ''Tandır Katliamı'' olarak anılan olayda yaşamını yitirenlere ait toplu mezar, 1 Mart 1986'da kazıldı. Kazıda, katliamı doğrulayan 90'a yakın insan iskeleti, kırık kafa tasları, mermi kovanları, erimiş demir parçaları, yanık ahşap parçaları ve cam kırıkları bulundu.
--spoiler--
artık bazı ermeni yalakları susar da, türk'ün gözyaşını ermeni kahkahalarına değişmez!.

haberin linki!
http://www.palhaber.com/h...-katliami-kanitlandi.html

okuma yazması olmayan arkadaşlar için de kurs açılmış!

(bkz: uludağ sözlük okur yazar kursu)
evet ıspatlandı, bu ıspat da aynı zamanda bizim ermenileri katletmediğimizin ıspatıdır. böyle süper ıspatlarla mutlu et bizi ya rab! biraz da akıl fikir versen fena olmaz valla.
90 kişiden kasıtın, ermeniler tarafından katledilen türkler olduğunu anlayamayan yazarlarımızın olduğunu anlayabildiğimiz mevzuatdır.

edit: silmeyelim entry'leri arkadaşlar. *
--spoiler--
2008 itibariyle nüfusu 3.230.100 kişidir.
vikipedi
--spoiler--
ermenistan'ın nüfusu ortadayken biz hangi bir buçuk milyon ermeniden bahsediyoruz ? içmeyin demiyorum, yaramıyorsa yavaş yavaş azaltın.
isterlerse ermeniler tarafından öldürülmüş 1.5 milyon Türk bulsunlar, yine de dünyanın gözünde yerimiz değişmeyecektir. Olay zaten tarihi gerçeklerle başlamadı! Kuyruk acısı olanlarca başlatılmış, insanların aklına saçmalıklar kazıyıp ermenileri mağdur gösterme çabalarıydı. Biz o zaman ağızlarının payını vermedik. Senelerce aynı saçmalıkları milyonlarca öküz amerikalıya ve milyonlarca bize uyuz olan avrupalıya tekrar edip, kafalarına yerleştirdiler. Bu saatten sonra geçmiş olsun.
t: türk
e: ermenistan'da yaşayan bir ermeni.

t: ermeni katliamı kanıtlandı ne diyorsun bu konuda?
e: amerika'ya danışmadan bir şey diyemem.
"ermenilerin türklere yaptigi katliam kanitlandi" seklinde daha bir net olarak aciklanmasi gereken basliktir.

az evvel estik gürledik, sonra baktik ki yanlis anlamisiz....sildik...

orasi öyle canim. ayni pkk´nin bugün yaptigi gibi 10 ordan 25 burdan türk halki icerisinde tirtiklamalar yapma olayi, o zamanlar ruslar destekliyordu - tabii ingilizler yüzünden, onu da belirtelim- o zaman icin ermeni cetelerinin günlük isiydi. iste o zamanlar ermenilerin bin yil iclerinde sakladiklari "pontus" rüyasi birden uyaniverdi. "bu türkleri simdi haklayamazsak bir daha hic haklayamayiz" seklinde bir durus belirdi ermeniler arasinda. ve haklayamadilar. bunun öcünü de, "cephe de kazanamazsak masa da kazaniriz" ayagina "ermeni soykirimi" yalaniyla almaya calisiyorlar.

mustafa kemal in nutuk ta belirttigi bircok konu vardir bu baglamda, bunlarin hic kuskusuz en önemlisi, "ermeni soykirimi yaptiklari iddiasiyla " malta´da sürgünde tutulan türk aydin ve komutanlaridir. bu tutuklamayi yapan devlet ingiltere´dir. bu konuya "su cilgin türkler" "nutuk" " ve "pasalarin hesaplasmasi" kitaplarinda oldukca net bilgilerle atiflar yapilmaktadir.

ingiltere ve abd bu tutuklulari -ki iclerinde ziya gökalp falan vardir- "katliam suclusu" olarak yargilamak istemis, ama aleyhlerinde hicbir delil bulamamisti. paşa "iyi madem delil bulamadiniz o zaman gönderin lan adamlari" seklinde sert tepkiler gösterince tutklu bulunan ingiliz askerleriyle takas edilmeleri istenmis, ki lord curzon dur ingiliz disisleri bakani, ve adamlari istedigi gibi yargilayamayacagini anlayinca onlara "katliam suclusu" statüsünden "politik tutuklu" statüsünde muamele yaptirmistir..

yani türkiye´nin herhangi bir katliam yaptigi, hukuki zeminde kanitlanamamistir. kanitlayamayan da bizzat bu iddianin pesine düsmüs olan savas galibi ülkelerdir.
ermeni katliamı; ermenilerin yaptığı katliamlardır. ermeni soykırımı değildir. gözünüzle okuyamıyorsunuz anladım, fakat ishal olup neden sözlüğü tuvalet yerine kullanıyorsunuz ?

özel mesaj atıp beni piç etmeye çalışan arkadaşlara burdan bir öneri sunuyorum;

(bkz: uludağ sözlük okur yazar kursu)'nda benden ücretsiz eğitim alabilirler. yanlız taşaklarımı avuçlamak yok.
bu zaten bilinen birşeydi. lakin dünyanın jandarmalığına soyunan avrupa ermeni kardeşlerini barbar türklere karşı ezdirmek istememektedir. buda hasır altı olur merak etmeyin.
elbette bu ve bunun gibi haberler gündemde yerini almalı ve halk tarihin derinliklerinde yaşanmış olaylardan haberdar olmalıdır. lakin bu olaylar ermeni ve türk milliyetçi tezlerine meze yapılarak insanlar sonuçsuz ve galipsiz tartışmalarların bataklığına sürüklenmemelidir. geçmiş, ders alınması gereken bir yerdir, hesap sorulması gereken bir yer değildir. hesap sorulabilecek insanlar o olayın içinde somut olarak bulunan insanlardır ki; onların da herhangi birisinin şu an hayatta olmadığı muhtemeldir.
aşırı milliyetçilerin kendini belli etmesine vesile olmuştur. şimdi efendim bazı şeyleri konuşmak için tarih bilgisine sahip olmak lazım , tarih bilgisine sahip olmak içinde objektif olmak lazım.tarih palhaber.com da iki satır yazı okuyarak sonrada götünü kaldırıp anlamayanlara okuma yazma kursu bik bik bi diye olmaz. bir kaynak gösterildiği zaman o kaynak ermeni soykırımı başlığına sizin hiçde hoşlanmayacağınız şeyler yazdığı zaman kaynağı zaten amerikan oyunu bunlar diyerek karalamakla da olmaz* ~ http://tr.wikipedia.org/w...eni_K%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1 ~. tarih ittihak ve terakki cemiyeti kafasıyla yapılırsa da olmaz.

elbetteki türkler de ,kürtler de , aleviler de her millet gibi büyük acılar yaşamışlardır, zaten hangi milletin geçmişi toz pembe? mühim olna hepsine aynı mesafede durmak hepsinin yanlış olduğunu söyleyebilecek göte sahip olmaktır.işimize gelene eyvallah deyip, işimize gelmeyene nefret kusunca orada ırkçılık başlıyor işte, ne bir tarafından tutulacak bir tartışma ortaya çıkıyor ne de sorunu çözebilecek bir zemin. sonuç nefreti daha da büyütmek ve daha da kalın kafalı olmaya yol açıyor göründüğü üzere.

tarihi boş verelim insaniyet namına bakalım bir yanlış başka bir yanlışla doğru olmuyor ne yazık ki. ermeniler bizden 1000 kişiyi öldürdü o halde istanbuldaki-izmirdeki-karstaki... ermenileri devletin bekası için bilmem nereye sürmeli ve yolda başlarına gelenlere karşıdevlet olarak gözlerimizi kapatmalıyız anlayışı be türklüğü yüceltir , ne de yapılanı haklı kılar. bu benim vicdanımda yer bulmuyor sizin vicdanınızda yer buluyorsa ayrı.bir devlet kendi yurttaşlarını, hem de savunmasızlarını, çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden, kök saldığı ortamlardan söküp, bilinmez bitmez yollara salıyorsa, bunun sonucunda da bir halk büyük bir bölümüyle yok oluyorsa, bugün bizlerin bu durumu izah edecek kelimeleri tercih etme kıvranışımız, insan olma özelliğimizin hangi vasfıyla izah edilebilir?
ermenilerin yaptığı katliamlardan sonra tecir edilmelerini doğal karşılamayan bazı arkadaşlarımız beni özelden "ermeni yalakası" olmakla suçlayan diğer arkadaşlara yazdığım yazıları da üzerlerine alınıp bok atma yollarında emin adımlarla ilerliyorlar. komşunun komşusunu öldürdüğü bir zamanda, çoğunluğu mu sürgün etmek lazımdır azınlığı mı ? isyanları ermeniler çıkarmışken ermenileri savunmak neden? ölen o kadar türk varken hala neden "biz ermenileri katlettik bik bik " diyorsun canım kardeşim ? amerika, avrupa ve sevdiğiniz filistin bunu zaten yapıyor. göt vermeye bu kadar meraklı olduğunuzu bilmiyordum. ayrıca ; "2008 itibariyle nüfusu 3.230.100 kişidir." diyen vikipedi aynı zamanda çeşitli kaynaklar gösterek 800.000 ermeninin göç yollarında öldüğünüde söylüyor. o zamanki nufusa göre dünya üzerinde ermeni kalmaması lazım değilmiydi ?. soykırım dediğin yahudilerden sabun yapmaktır, ermenileri göçe zorlamak değil.

şimdi arkadaşım sen okuduğunu anlamıyor bana mesaj atıyor beni linç etmeye kalkıyorsan ben buraya bunu yazarım, ama sen okuduğunu anlamıyor değil'de sırf bu başlığı açtığım için bik bik yapmaya geldiysen sana götümle gülerim. hadi hayırlı osurmalar.

orhan pamuk ödül parasından pay vericekmiş.*
(bkz: ermenilerin yaptığı katliam belgeleri)
başlık ilk görüldüğünde ulan yoksa sözde soykırımmı dedik ama yok bize yaptıkları kanıtlandı. zira bizim ermeni yalakaları birşey yapar mı hayır.
geriye tek söz kalmaktadır, bu da dedemden geliyor :
ula orusbu çocukları... * *
soykırım: Bir insan topluluğunu ulusal, dinsel vb. sebeplerle yok etme, jenosit, genosit, pogrom.öncelikle bunun bir tanımını yapalım neden bahsedildiğini anlayalım. görüldüğü üzere soykırım sabun yapıp hamamda 2 tas su dökmek olarak geçmemiş. ikinci olarak ta dünyada ki ermenilerin hepsinin ermenistana yaşadığını düşünmekte ayrı komik. dünya üzerinde bu gün itibari ile yaklaşık 8 milyon ermeni yaşamaktadır.

ön bilgiden sonra şunu belirtmeliyiz. kimse soykırım oldu ya da olmadı demiyor, kimse türkler hunharca ermenileri katletti demiyor . denilen şudur iki millet de acılar yaşamıştır bu iki acıya da aynı mesafede durmalı, aynı tepkiyi göstermeliz. bu insanlık bilincidir vicdandır. denilen beyaz bereli milliyetçilikle hiç bir yere varamayacağımızdır.anlaşıldığı üzre okuduğunu anlamayan , ve hatta halüsinasyon görerek yazılmamış şeylere cevap verme yarışında olanlar bu başlıkta ki aşırı milliyetçilerdir. okuduğunuzu anlamanı için kafalarda ki beyaz bereleri çıkartmanızı öneririm oksijeni engelliyormuş diyorlar. kaynak götüm , şaka la şaka vikipedi.
ermeniler 12 milyondur. valla sağolun benim savıma destek çıktınız ben 8 milyonu 3 milyon diyenlere karşı söylemiştim iyi oldu. ben 8 milyon demişim büyük bir cahillik , ibretlik bir olay. bu arada ben dünya da kaç tane polonyalı var onu da bilmem, bırak polonyalıyı kaç tane türk yaşar onu da bilmem inşallah bir gün google a ...ish population yazmanı öğrenirim de bu beceriksizlikten kurtulabilirim. yazdıklarımı okursan zaten wikipediayı bizzat eleştirenin ben olduğumu da görürsün ama senin kaynağın da dünya üzerinde kabul edilen en birincil kaynak olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim büyük bir konsensusla , ve belgelere dayanarak oluşturulan bu sitede ki bilgiler ibretlik.

gelelim das kapitale , das kapitalin kapağı , nihal atsızların Türkçü ve Köycü dergisinden daha başarılıdır.benim ne okuduğum ne okumadığım kimseyi ilgilendirmediği gibi olaya buralardan bakmak bazılarının ne kadar çok okuduğunu gösterir.

bilgi falan demişken tehcir hangi uluslararası araştırmada ülkelere hak olarak verilmiştir onu da merak ediyorum. bizde yanlış örnek örnek değildir diye bir laf vardır. bilmem kaç yüzyıl önce yapılan tehcirler 20. yüzyılda yapılan tehciri ne kadar haklı gösteriyor ayrı bir soru tabi. yinede beni soykırımcı olarak görmeyip tehcir kelimesini kullanmışsın teşekkür ederim.

tehcir olayına gelirsek . öyle ya da böyle pek çok insan bu tehcir sırasında ölmüş, öldürülmüştür. gerek orduda ki kendini bilmezler , geçilen yollarda ki halk, gerek saunmanın yetersiz olması ve koşulların ağır olması. önemli olan haticeye bakıp bahaneler üreteceğimize neticeye bakıp olanı konuşmaktır. insanlar ölmüştür ve bu acı bir olaydır, bu olayı intikam duyguyusla ele alıp oldu işte demekle hiç bir yere varılamaz.
okuduğunu anlamayıpta hala bunda ısrar edilince adam gülüyor birde tarih profesörü kesilince bu arkadaşlar, insan gülmeden edemiyor.

tekrar yazıyorum inanın büyük punto olsa onunla da yazardım.

okuduğunuzu anlamıyorsanız, yazmayın.

şimdi üç milyon küsür ermeni nüfusu yazdım vikipedi'den alıntı olarak. bu ermenistan 2008 nüfus sayımıdır. vikipedi de yazan budur. dünya üzerinde ki ermenileri yazmadım farkındaysanız. ikincisi vikipedi 800.000 ermeni techir edilirken öldü diyor ve ermenistanın nüfusu 3 milyondur diyor. 800.000 ermeni öldüyse nüfus şu anda nasıl 3 milyon oluyor diyorum, zar'ın teki çıkmış dünya üzerinde 8 milyon ermeni var diyor. okuduğunu anlayan kardeşim, ben sana ermenistan nüfus sayımını söylüyorum dünyada ki ermeni nüfusunu mu söylüyorum. 800.000 ermeni öldüyse 3 milyon olamaz ki nüfus, o zaman değişik kaynakları araştıran arkadaşlarım görür ermeni nüfusu türkiye'de 1.5 milyon deniyor. 1.5 milyon ermeni katledildi diyor ermeni diasporası. o zaman ermenilerin tamamen bu topraklardan yok olmuşlardır ? bu ermenistanda yaşayan ermeniler zembille mi indi arkadaşım ? dünyanın dört bir tarafından devlet kurulunca gelmiş deniyor ermeniler. devlet kurulması için orda ermeni olması, çoğunluğun ermeni olması lazım değil mi ? zaten kurulurken nüfusları 3 milyon du, bunlar da hiç mi nüfus artışı olmadı ?.

bilgiler çelişiyor vikipedi'nin, onu göstermeye çalışıyorum. hala okuyorum okuyorum deyip duruyorsunuz. sahi gözüm nerenizle okuyorsunuz ? sonrada çıkıp ben vikipedi için bikbikbik.

burda haberi kaynak göstermiyorum, haberi okuyan arkadaş, acaba hangi üniversitenin yetkilileri gidip yapmış o araştırmayı bunu söylebilir mi ? okuduysa tabi. hangi kazılardan bahsediliyor orda ? hangi devlet yapmış bu kazıları ? bu kazılar dün mü yapılmış ? bunları iyice okumasını tavsiye ediyorum. bu başlık sadece bu kazıları haber yapan bir haberajansı ile ilgili. açıp kaynakları okumuyorsunuz diye yazıyoruz bu haberleri.

önceki girilerimde de değiğim gibi. içmeyin demiyorum. yaramıyorsa azaltın arkadaş!.

tarihi vikipedi'den kaynak göstererek "araştırdım siz yalan söylüyorsunuz" tavırlarını bırakın.

bu arada; orhan pamuk sms attı "seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım" yazmış. biri anlatsın ne demeye çalışmış.
yıllardan beri bilinen bir gerçeğin tekrar gün yüzüne çıkmasıdır. bizler ermeniler gibi cazgırlığı beceremediğimiz için yaşanılan vahşeti bir türlü anlatamamış yada iki yüzlü ülkeler anlamamazlığa gelmişlerdir.