bugün

ilkokuldan beri ilk kez bugün yaptığım şey. Gece sanırım 9.30'da uyudum ve sabah 6.00'da kalktım.

Tanım: değeri bilinmeyen, harika eylem. Yahu ne güzel bir şeymiş erken uyuyup erken uyanmak! Günlerdir üzerimde olan bütün stres, yorgunluk, baş ağrısı ve bilimum iç sıkıntıların hepsi bir anda dağıldı gitti. Her gün bunu yapmak imkansız elbette. Ancak arada bir kendinize bu iş için zaman ayırın, ilaç niyetine.
bir tavuk repliğidir.
(bkz: şimdi yatayım sabah erken kalkar yine yatarım)*
ilk okul öğrencisi ve 55 yaş üstü insan eylemidir. Lakin köylerde insanlar erken yatıp erken kalkarak günlük işlerini halleder. ( inek sağmak, yumurtaları toplamak, ekim-dikim vb.) Bunun dışında yaz tatillerini memleketinde geçirenler bunu çoğunlukla yaşarlar. özelliklede karadeniz'lilerse. Havanın temizliği güneşin ışıldakları geç saattede yatmış olsa kişiyi zinde ve güçlü uyandırır.
her annenin çocuğundan istediği.
erken kalkmak kısmı güzel olan hareket. erken yatınca gece, bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi hissediyorum. onun için geç yatıp erken kalkmak daha zevkli oluyor.
birde bu var tabi (bkz: geç uyuyup erken uyanmak).
''erken kalkan erken yol alır'' sözünü akla getirir.
şu aralar oluşan uyku düzenim.

gündüz uykusunu seven biri olarak tanınınca yeni uyku düzenim etrafımı çok şaşırtıyor...
Benim yapmadan duramadığım eylem. Gece 11'i kaçırırsam, sabah 9 a kadar bekliyorum sırf erken yatabilmek için.
başarısız olduğum sayılı eylemdendir.
en güzeli aga düzenin oluyo bi şekilde.
geç uyusam da erken uyandığım için, uykumu almak adına gerçekleştirdiğim eylem.

hem güne erken başlamak gerek.

güneş doğmuş ve dakikalar, saatler bir bir eksilirken hayattan yatağa hapsolmamalı insan.
Erken yatmak evet, erken kalkmak ise hayır.
Hiç gerçekleştiremediğim eylemdir .
Su siralar daima yaptigimdir en gec 12 oldumu uyuyorum sabah 7 de de uyaniyorum ama yine de uykumu alamiyorum.

Eskiden gunde 2-3 saatlik uykuyla hsyatta kalirdim simdi yapamiyorum.
gunun erken saatlerinde uyuyup ayni gunun erken saatlerinde uyanmak gibi degildir. mesela 5'te uyuyup 8'de uyanmak gibi. bilemedim hangisi daha iyi.
Yaklaşık 1 aydır yaptığım ve memnun kalmadigim eylem.

Akşam 9 da uyuyup sabah 6 da uyanıyorum ve uyku düzenimi degistireyim bu aksam 12 de yatayim az dayanayim diyorum ama olmuyor 9 da uyuyakaliyorum.

Hayatı kaciriyorum hissi var içimde. Yaramadı bana.

Ha bu arada karanlıkta uyuyup karanlıkta uyaniyom jetlag resmen.
Alıştım mecburdum.
Olması gerekendir.
Geç uyuyup erken uyanan biri olarak imrendiğim insandır. 01:30 da yatıp 05:30’da kalkmaktan bahsediyorum.
Bende geç uyuyum erken kalkanlardanım. 1-5 arası uyku yetmiyor insana. Erken uyuyabilenlerden tavsiye almak isterim. 5te kalkmakla alakalı bir problemim yok.

Olması gereken, insanı çok daha dinç hissettiren olgu. Uykusunu alarak erken kalkan insanın gün içinde enerjiside artıyor yapıcılığıda.