bugün

çeşitli nedenlerden dolayı günün erken saatlerinde kalkma durumudur.

muhtemelen telefonun alarmı kurulur ve olabilecek en kötü şarkı zil sesi secilir. haliyle ismail yk dan 'allah belanı versin'

Saat 06:00 alarm çalar...
allah belanı versin allah seni kahretsin...
telefonun ertele tuşuna basılır.

saat 06:05 alarm tekrar çalar
allah belanı versin allah seni kahretsin...
telefonun ertele tuşuna basılır.

saat 06:10 alar tekrar çalar
allah belanı versin allah seni kahretsin...
telefonun ertele tuşuna basılır.

nejla: ahmet allah belanı versin hala kalkmadın mı sen yine gec kaldın işe.
ahmet: ertele tuşun varmı senin
nejle: kalk manyakmısın.
ahmet:tamam tamam
erken yatmakla mumkun olacak hadise.
erken boşalma problemi yaşanmıyorsa erken kalkma herhangi bir sorun yaratmaz.
gidilen misafirlikten "aa dur ayol daha kahve içecektik" denilmesine sebebiyet verebilecek eylemdir erken kalkmak.. *
zamansiz ereksiyon.
sabah ereksiyonunu iş yerinde geçirmenize neden olacak olan bir hadisedir . Belirli saatler arasında iş yerlerinde pestili çıkan insanların evlerine geldikten sonra yemek yiyip yattıkları düşünüldüğünde neo-liberal hayat ve iş tarzının
insanlara dayattığı bir durumdur .
çok yol almaktır *
sabah güneş doğmadan veya henüz doğduğunda uykunun kesilmesi ve güne başlamak durumudur.

günün erken başlamasının, kişinin verimini arttırabileceği düşünülerek gerçekleşen eylem.

halbuki erken kalkmaktan hiç hoşlanmayan insanlar sabahın o erken saatlerinde verimli olmak yerine somurtkan olabilirler.
otellerde nasıl geç kahvaltı oluyorsa bazı işlerde de geç işe başlama olmalıdır, ona göre mesai bitim zamanı da uzar, sabahları da kimse somurtmaz * *
işe gitmek için yapılan ilk eylem.
sabah namazına kalkan bireyin yaptığı öncelikli iş. akabinde ufak bi kahvaltı ve istanbul trafiğinde yaşanan çileden sonra işyeri.
(bkz: sabah namazı)
sonrasında yol almak.
eğer yapılacak bir iş ya da okula gitme zorunluluğu yoksa yalnızca kapıyı tırmalayan köpeğin gezinti isteğinden kaynaklanandır.
güne erkenden başlayıp, günü erkenden bitirmek.
angaryaların doğurduğu alışkanlık. çocuklukta okul, yetişkinlikte iş. Başka bir deyişle, geç kalk özgür ol. Tabi işsiz kalma riski de unutulmamalı.
(bkz: vücut saati)
evde herkes uyuyorken ne yapacağını bilememektir.
şu dünyada fazladan bir saniye uyuyup kaçan zamanın değerini bildirir.
sabah 7:00 den itibaren çalan cep telefonunun alarmını defalarca ertelemene sebep olan durumdur. Yaşanmış gerçek hikayeler konudur.
işe-güce, okula gidenler için zorunlu, çoğu zaman eziyetli olan durum. benim gibi işsiz güçsüz, okul defterini kapatmış insanlar için ise, nadiren vuku bulan, sanki biraz denyoluk gibi gelen durum. hayır bir de, erken kalkınca, böyle kendimi önemli biri gibi hisstemiyor muyum, çarpasım geliyor ağzıma iki tane. erken kalktın da ne yapacaksın sanki?

erken kalkmak eskiden beridir bereketin ön koşuludur. hiçbir dükkan sahibi yoktur ki, öğlen kalksın işe gitsin de, o işten hayır-bereket görsün. sabah sekizde açılacak o dükkan aslanım! üç dakika beş dakika daha uyuyayım dersin, hoop bir de bakmışsın bakkalın yanına migros açılmış. uyu sen daha.
eğer uykusunu almış bir insansa, gün boyu aktif ve enerjik olacağı yüksek bir ihimaldir. zira geç kalkılınca insan biraz (affınıza sığınaraktan) kendini mal gibi hissediyor.
insana yapmadığı zamanlarda kendini bir baltaya sap olamamı$, bo$ gezenin kalfası gibi hissetiren sanırım babadan geçme zorunluluk. nefret edilen $ey.

ke$ke herkes 10'da kalksa hayat 11 gibi ba$lasa. süper olur lan.
şahsımı depresyonu bırak deprasyona sokan, gece bekçiliği işini ciddi ciddi düşünmeme vesile olan ancak sittin sene katlanmak zorunda olunan işkence.
sözlük yüzünden gerçekleşemeyecek aktivite. *
bir pazar sabahı bütün ailenizi öldürmek istemenize neden olan olgu.