bugün

evlilik sorumluluk ister, herkes sorumluluk sahibi olamıyor demek.
maalesef korkuyoruz.
aldatılma, sevilmeme korkusu , geçindirememe korkusu ağır basıyor.
daha gerçekçi düşünmekten de olabilir.
bir çok kadın pembe panjurlu ev hayali ile yanıp tutuştuğu için erkekler yanlarında korkak görünüyor da olabilir.
Evlilik sorumluluk almayı gerektiren bir kurumdur. Sorumluluk almakta her baba yiğidin harcı değildir ondan olsa gerek.
(bkz: Korkmak ve istememek arasındaki 7 fark)
"herkes" kelimesini doğru yazamayanların bulunduğu tespittir.
hiçbir erkek evlilikten korkmaz, korkarsada karşısına doğru biri çıkmadığından korkar.
Uzucudur. Gozlemlerime gore iq seviyesi dusuk ve bencil erkekler evlilikten kaçıyor. Ya da evlense bile zeki kadin istemiyor. Zeki erkeklerse zeki kadin buldugu zaman asla kacirmiyor.

Kimseyi kirmak istemem ama durum bu.
Dünya kadar paran pulunda olsa yada deli gibi sevsende iş finalde nikaha geldimi direk R'ye takmana neden olan hazin sondur.Sevmek yada sevmemekle alakalı bir durum değil aksine flörtün ve çıkarken yaşanılan şeker renkli şeylerin verdiği o dayanılmaz hazzı kaybedeceğini bilmek ile alakalıdır.Flört ederken yaşanılan aşk,hırs ve ihtiras evlilikte malesef üç top atışı ve göndere bayrağı çekerek uğurladığın bir yolcudur.
Kafası daha düz mantıkla çalışan ve bu nedenle hayatta daha mutlu bir şekilde sürdürebilen bir erkek için kadının yaşadığı duygusal iniş çıkışlar, anlatmadan anlaşılma isteği ve büyük beklentiler genelde yıpratıcı olabilmektedir.
O kadar evlilik meraklısı var ki bende korkuyorum. Onu evliliğe nasıl ikna ederim gibi başlıklar açılıyor. Sizce nasıl korkmasın nedir bu evlilik merakı ve ısrarı. Doğrudur.
bir erkek evlenmiyorsa korktuğundan değildir belkide. o da benim gibi hala sızlayan yaralarından dolayı evlenmemeye yemin etmiştir. yaralanmıştır terketmemiştir ilk sevdası onu.
Sadece erkekler değil emin olun kadınlar da korkuyor. Korkulmayacak gibi de değil. Düşünsenize ya bir daha yakışıklı adam bile kesmeyeceksiniz. Milyon tane sorumluluk. Hamilelik filan bi de ay bana bir şeyler oluyor...
yanlış olan önerme. erkekler evlilikten korkmaz, sadece evlilik sürecinde yaşanan bir takım şeyleri görmesiyle evlilikten soğur.

benim başımdan bir nişan geçti, nişan yapmadan önce her şeye tamam aşkım, olur birtanem modunda olan kız nişandan sonra şunlar olmazsa olmaz, bunlar adet, mutlak suretle olmalı, onu istemem bunu sevmiyorum, gibi değişimler söz konusu oldu ben de nişanı attım.

evlenmeyi düşündüğünüz kadını nişan alışverişinde sadece uzaktan izleyin, sizin birlikte geçireceğiniz hayatın ipucu tam olarak bu sırada ortaya çıkaracaktır.
Yanlış önermedir. Erkek evlilikten değil, evlenmeyi düşündüğü kadının gerçek yüzünü gördüğünde gelecek kötü günlerden korkar. "Ben düğün istemiyorum, düğün parasıyla güzel bir yurtdışı tatili geçirelim" diyen biriyle, düğününde gösterişten herkesi çatlatacağını hayal eden biri aynı değildir, dolayısıyla onlarla yapılacak evlilikte aynı mutluluğu veremeyecektir.
Heleki 22 23 yaslarinda.

Ya anneme seni anlattim diyorum sanki evlenicez korkusuna kapiliyolar. Ay ben ne evlencem senle be.
Korkulan bence evlilik değil sizin ya da onun kalici olarak olumsuz yönde degisebilme ihtimalinin olmasıdır.
korkarız ama öyle böyle değil baya baya korkarız...

neden korkarız biliyor musunuz ? evimiz için yeterince para kazanamamaktan korkarız, dara düşmekten korkarız, karımıza çocuğumuza yetememekten korkarız.... korkarız aga biz işte.
köyün çapkın delikanlısından çıkarılan dersten ötürü korkulan gerçektir.

http://www.youtube.com/watch?v=gUDbzvRtGAg
nasıl korkmasınıdır. en düşük 60 bin liradır.
Biliyorlar başlarına gelecekleri tabi korkacaklar.
birinciden korkmadık. aslanlar gibi evlendik
lakin ikinciden korktuğumuz doğrudur.
kolay değil can tehlikesi var.
Kadınların evlilikten korktuğu gerçeğinden daha çok konuşulmuş gerçektir.
insanlar her zaman bilinmedik bir yere girmekten korkmuşlardır zaten.
doğru önermedir. sebepleri için müraacata başvurunuz.