bugün

Şimdi aklıma Freud amcanın bi takım düşünceleri geliyo ama....

Erkekler o kadar korunmaya, ilgiyle bakılmaya muhtaç yaratıklar ki. Kadınlar olmasa boklarında sürünüyor olurlardı.
Zannedersem bir fetüs iken parazit gibi tüm mineral ve kalsiyumunu emdikleri analarına vefa borcunu ödüyorlar asdasjk. Veya oedipus kompleksi....

Öff hadi yallah ana kuzuları sizi.
aşka inanmasam da bunun ismi "aşk" olmalı ancak.

yıllar yıllar önce "anne sen büyüme, ben büyüyünce seninle evleneceğim" dediğim günleri hatırlıyorum.
Dünyada karşılıksız beni seven , bana değer veren ilk kadın bence bu yeterli zira bu konuda birkac cilt yazabilirim.
annelerinde erkek çocuklarını biraz daha el üstünde tutmalarından oluyor bence .

anneannemden biliyorum .
çünkü hiçbir erkeğe annesi kadar kimse iyi bakmaz.
(bkz: oedipus kompleksi)

entry was here.
ciddili cevap vereceğim. bağlılık ve bağımlılık denilen iki konu vardır.

siz aday seçen kızlar! damadın bağlı mı bağımlı mı olduğunu iyi ayırt edin.

türkiye'de genellikle anneler oğullarını kendilerine bağımlı olarak yetiştiriyorlar farketmeden. bunu iyi ayırt edin bağlı olsun annesine bağımlı değil.
Anneleri tarafından egoları şiştiğinden, sürekli pohpohlandıklarından, hâlâ kendilerini bakıma muhtaç çocuk gördüklerinden.
Bu yüzden de annelerinin yerini dolduracak, karınlarını doyuracak, egolarını tatmin edecek, sürekli taraflarınca sevilip okşanacak kadınlarla evlenirler.

Oedipus kompleksinizi de alın gidin be iğrençsiniz.
Bildiğiniz ana kuzusunuz. Yallah.
hürmet, sevgi ve yuvayı dişi kuş yapar misali, masada son pasta kaldıysa, ben pasta sevmem demenin tezahürü arasında ki bağı sağladıkları için. daha da çok sayılır. kızlar babalarına düşkün olunca, evet aralarında bir sevgi bağı vardır deniyor. ama erkek annesine düşkün olunca neden " ana kuzusu" adında küçümseyiciymiş gibi sıfat ile yer alıyor anlamıyorum. anneyi sevmek, anneye saygı göstermek, annesinin sözünden çıkmayan evlat gibi algılanıyor. evet annesinin sözünden çıkmamanın adı bu değil. çünkü sözünden çıkmamanın adı da doğru değil. erkek, kendi kararlarını elbette kendi alır ama annesini de boş veremez. ince ayrıntılar yok sayılmamalı. ne demişler yàr bulunur ana bulunmaz.
Böyle bir gerçek var. Sahiden erkek çocukları annelerine çok düşkün oluyor. Annelerin yaptığı her şeyi minnetle karşılıyorlar. Oğlum evde temizlik yapsam "anne teşekkür ederim evimizi temizlediğin için" diyor mesela. Asla bana laf söyletmiyor. Hep korumacı.
freud bunları vakti zamanında hep anlatmış.
babaları sert veya zalim olan erkeklerin annelerine aşırı düşkün olmaları gayet tabii bir sebeptir.

eski babalara/dedelere baktığımızda ise ya çok sert ya da zalim olduklarını görürüz.

tıpkı eksi hocalar, öğretmenler, ustalar gibi.

eskiden sertlik varmış azizim.
BABAM sert falan değil bir kere bırak vurmayı bağırmamıştır bile ama anneme düşkünüm. sebebini bilmiyorum. erkekler hayatına devam edebilme sebebini anneleri olarak görüyor olabilir. bebekken bize bakmasaydı iki gün bile yaşamazdık sonuçta.

hem bakmaları bebekken de bitmiyor, 33 yaşındayım yüzümün rengi az değişse annem hemen yanıma geliyor neyin var diye.
Oidipus kompleksi.
anneler daha yufka yürekli diye olabilir. bağrına bastığı içindir.
Bir insan anaya nasıl düşkün olmaz kardeşim? Bir ananın hakkını ödeyebileceğinizi mi sanıyorsunuz? Parayla pulla, kırk yıl sırtında taşımakla da ödenmez.

Anaya saygı ve sevgide cimri olmamak Lazım.
görsel
batılı aklı şeyinde filozoflara göre cinselliktir.
adamlar zamanında nasıl bir yokluk yaşamışlarsa her şeyi buna bağlamışlar.
Çünkü belirli bir yaştan sonra baba senin rakibin oluyor.

Kız çocukları ise kocayı görene kadar babaya düşkün oluyor.

Evlenince erkek evinden kopamıyor ama kızlar çatır çutur kopup gidiyor.
Annelerinin anneleri olması.
Var böyle bir şey gerçekten. Oğlum benim askerim , sürekli savunur beni , sürekli korumak ister. Kiyamaz. En güzel yemekleri annem yapar der. Teşekkür eder.
annelerin erkek çocuklarını biraz daha fazla sevdiklerinden kaynaklanıyor olabilir.
görsel
Annemiz kadar kimse bizi sevmez çünkü.
Annemi küçük yaşta kaybettiğim için bilemediğim sebep..