bugün

online oyun oynayanlarin gruplaridir , game of war da kendimde mensup idim.
Erkek var dediler geldik. Artık bi erkeğe yedi erkek düşer.
nasıl instagrama fotoğraf yükleyen erkeğe iyi gözle bakılmıyorsa vat sapla uğraşan erkekte o derece acizdir.
Buraya yazılmayacak derecede isimlere sahip ayıplı gruplardır.
erkeklerin kendi aralarındaki sohbet gruplarıdır.

-futbol
-iddaa
-iş, para
-karı-kız(nadiren)
-küfürleşmeler
-istiklal marşı
-kapanış.

kapanış derken hakketten kapanış ama, burdaki sıralama ilk açıldığı an... sonra sessizliğe gömülen grup üyeleri... sohbet listesinde son sırada kalan bir grup sohbeti geriye kalan...
(bkz: Şota arveladze)
Oha. Erkekler de whatsapp grubu mu yapıyolar la? Harbiden ilk defa duyuyorum. Olm ben hiç tanıdığım erkek arkadaşlarımla grup falan yok. Çok şaşırdım amk ya. Gruplar var evet ama çeşitli kızlar ve ortamlar vasıtasıyla oluşan gruplar. Ne yani ben ve mesela 4 erkek arkadaşım whatsapptan bir grup yapıp yazışçaz öyle mi? Lan dalga geçmiyorum harbiden şaşırdım amk ya. Hay allah olaya bak sen.
Virgul yerine "amk" kullanilir.
buram buram t*şak kokan gruplardır.

muhabbetlerinin zevki de bu kokudan gelir.
Taa ortaokuldan tanıdığın arkadaşlarınla oluşturduğun, şamatanın gırla, kaçak sigaranın tırla gittiği toplu mesajlaşma klikleridir.
bir de "kız yokkkk sarmqzz kamkiiibyaeee" diyen ergen bebelerin anlam veremediği şey. Nedense çık sinirlindim.
görsel
görsel

görsel

bazen de işi düşenlerle doludur. He bu arada okan yeni evli.
Full karı kız muhabbeti mi Dönüyor diye merak ettiğim grup.
-kartal hostur ama banane
-ben tekim
-seriatci nu insaat
-imo genc

gibi adlari mevcuttur.
görsel
Kız whatsapp gruplarınınki kadar pis muhabbetlerin kesinlikle dönmediği bir takım gruplardır.

%70 iddaa
%15 birbirine giydirme
%10 komikli paylaşımlar
%5 karı kız muhabbeti.
dün bizim üniversiteden tayfa grup kurup beni de eklemiş yıllar ne çabuk geçiyor mezun olalı dört yıl olmuş, neyse grubun adı çıkarmadan 5 hepsi memur amir adam ama erkek olarak böyleyiz napalım.

not: çıkarmadan 5 halı saha takımımızın adıydı gelene geçene 5-10 attığımız hızlı yıllarda, saygıyla anıyoruz.
Uludağ sözlük.
sabit bir adı olmayan ve muhabbetin ne üzerine kurulu olduğu bilinmeyen gruptur.
...., "....." grubunu oluşturdu.

eklendiniz.

bu kadar.
sınıf için bi grup kurdum. sınıf bir birine ısınsın diye daha saati dolmadan lise düzeyi erkek muhabbeti grubu oldu. çok iğrenç oldu.
yoktur. olsa da katılmam
büyük makaranın döndüğü yerdir eğer saygı varsa bireyler arasında.
en çok karı kız muhabbeti dönen gruplardır.

meşhur tespit vardır ya: bir yerde ne yoksa en çok ondan konuşulur. para, kız, demokrasi gibi.
O kadar mübalağa yapmak bence çocukça, içimde bulunduğum 2 grupta oyunlar hakkında ince detaylar, indirimine giren steam oyunları, sınavlar için çalışma kağıtları felan konuşuluyor hep üstelik bir sorunum var desen hemen kalkıp gelecek arkadaşlar da vardır orada.