'erkek adam ağlamaz' gibi bir düşünceyle söylenegelmiş ve yanlışlığı en azından benim için tartışmaya kapalı,düşüncenin cümleye dökülmüş şeklidir.
yanlış bir önermedir. varolan birşeyi neden gizleyesin ki. sevgiyi belli etmekle erkeklik aşınmaz, hem sevilen de sevildiğini bilmek ister, belli ederseniz onu da mutlu etmiş olursunuz. yoksa siz de mi sadece kendi mutluluğunu düşünen, sevgilinizinkini umursamayanlardansınız?
belli edenlerin sonu icin :
http://www.youtube.com/watch?v=458SDb26zJE
(bkz: yok öle bişiy)
ilişkilerinden sevgi sozcuklerini ve duygusallıgı ellerinden geldigince cıkarırlar. en duygusal konu$maları "seviyorum ulan" olan, maganda familyasına baglı insan tipidir.
erkek adam sevgisini belli etmez bu yuzden de elindekini kaçırır,pişman olur belli etmez.iş işten geçmiştir oğlum denir dönen yar geri dönmez.
buradaki belli etme toplum önünde yapılan ve sizi zoraki bir karar vermek zorunda bırakan bir durum ise etmemesi daha hayırlı olan olay . reklam kokan hassasım diye bağıran ilan-ı aşklar.
erkek olan adam kadınını kollar, mutlu eder. onu aglatmaz, aldatmaz... ya$atır, ya$landırmaz... geri kalan fasa fisodur. kadın sevgi sozcuklerini duymak ister. erkek adam kelimeden korkmaz. sevdigini belli etmektek korkmaz. 2 kelimeden korkan adam, sadece kadınına kar$ı erkek olmaya mahkumdur.
(bkz: nalakasi var biiiiggg)
(bkz: o ne sacma bi düsüncedir yarabbiy)
erkek adam kız milletini sevmez, erkek adam kalpsizdir, ruhsuzdur diye devam edicekmiş gibi duran başlıkımsı.
sözünün sahipleri sayesinde bir kuşak baba sevgisi olmadan (saklandı çünkü ayıp falandı!) büyüdü birçok yörede. olumlu özelliklerimizi kaybederken, berbat yanlarımıza böyle sıkı sıkı sarılışımız nedendir?*
inanmak istemediğim fakat zorla inandırılmaya çalışılan bi söz... (bkz: şımarmalar aldatmalar hafife almalar)
Birlikte oldugu hatunu sevmeyen adamın,sana bundan dolayı sevgi gösterisinde bulunmuyorum diyerek uydurdugu söz.
yalanın daniskasıdır. sonuc olarak bahsi gecen erkek kişi yalnızlığa mahkudur.
(bkz: içinde kalmak)
diyarbakar da iki kafadar gezerlerken bir tanesi bir evin pencerisini gösterir arkadaşına ve benim davam takıldığım kız yada sevdiğim burda oturuyor ve aylarca o pencerenin önünde turlanıp dururlar en sonun da arkadaşı yaa dostum kızın heberi var mı bundan diye günün belki de hayatının sorusunu sorar ve cevabı gecikmez kardaşınam hiç çaktırıram..
erkek adam değil, odun adam sevgisini belli etmezdir efendim. hatta bu odunun adam olmasına da gerek yoktur; herhangi bir cinsiyette, sevgisini gösteremeyen, belli etmeyen şahıs, odundur nazarımda. noktadır evet.
(bkz: kendi bilir efenim) *
sonrasında ise aşkını başkasının yari olarak görünce kafami skiim diye kafasını duvardan duvara vurur. * *
eşlerini yoran erkek türüdür. ne sevgisini ne üzüntüsünü ne mutluluğunu paylaşır hayatındaki kişiyle. sebep olarakta erkek adam diyerek başlar söze. erkek adamın eşi zamanla yorulur, bıkar.. bu erkek adamlar zaman ilerledikçe çocuklarına da sevgilerini göstermemeye başlarlar... sonuç biten bi evlilik,mutsuz ve sevgisiz yetişen çocuklar... sebepne olursa olsun, biten evlilikler ve mutsuz büyüyen çocuklara çok fazla rastlanır ülkemizde..
erkek adamın, sonunda sevgilisiz kalacağının işareti olan düşüncedir.
mantık dısı ve uzak durulası bir önermedir. aklısıra maço erkek, sert erkek imajı vermek istemektedir bunu söyleyen. yemezler yavrum.
erkek hegemonyasının hakim olduğu devirlerden bu zamana gelen ama
değişmekte olan düşüncedir. gerçekten seven kişi, ben belli
etmemeliyim diye düşünemez zaten. ha düşünüyorsa, irdelemesi
gerekir ilişkisini ve sevgisini. tam tersine aslında erkek adam
yaşanması gereken duygularını gem vurmadan, kendini kısıtlamadan
yaşar. seviyorsa sonuna kadar sevdiğini belli eder. geçti o sert
adam tavırları. aşk insanın mantığıyla çeliştirir. yapmam dediğin
şeyleri zamanla yaptığına şahit olursun. leyla ile mecnun masalı
belki çok gerilerde kaldı ama, sevdaları o mecnun'un yaşadıkları
hala akıllardadır...
-namık?
+buyur canım.
-sen ibne misin?
+niye ki?
-"erkekler için sevgisini belli etmez" diyorlar.
+yok canım. onu diyen ibnedir.
-peki namık.
bazen doğru olduğunu düşündüğüm söz.

kadın milleti sevildiğini anlayınca havalara giriyor.

off kezbanlar gelmiş yine, toplayın tezgahı kamil gidiyoruz.