bugün

bugün gördüm, saçlarını kestirdiğini. pirime herşey yakışır.
buradan bakılabilir http://img169.imageshack....69/8317/erkanogur1mf6.jpg
ölse öleceğim insan. o denli onu kendime yakın hissediyorum. benden daha fazla içimdedir o. onun kimsenin sahip olamayacağı sesi, göz yaşı ile ıslanmış gitarının,curasının,kopuzunun telleri ve kendisi..
Erkan Oğur ile aynı dönemde yaşayabilmiş olmak mutluluk verici olsa da ona ulaşamamak, onunla göz göze gelme korkusu keder verici...
onun gördüğü gerçekleri görebilmek nasip olsa..
gönlü güzel , sazı güzel , sözü güzel , kendi güzel insan ..
hiç ölmeyesice , bu toprağın sesini bu toprağın insanına daha yıllarca sevdiresice ..
perdesiz gitar,kopuz,bağlama gibi ensturumantelleri büyük bir ustalıkla çalan müzisyendir.eserlerini genellikle ismail hakkı demircioğlu ile icra eder. (bkz: sihirli parmak)
noel babanın içli hissiyatlı hali. ermiş insan..
onu bilmemek kayıptır. bilip de sevmemek ise ayıp...
edit: bunu kötüleyen ya bilmiyor üstadı; ya da geri zekalı, ya dahi; salt bana gıcık da olabilir *...
küçükken elime bir saz verdiler bütün hayatım değişti.
cümlesinin sahibi.
"nev i şahsına münhasır" sözünün en çok yakıştığı kimsedir. bülent ortaçgilli konserlerde sessiz sessiz elinde gitarı arkada otururken dahi gözlerinizi parlatan şahsiyetir. efsaneye göre notaların gücünü ve insan ruhuna etkisini onun kadar bilen yoktur.
djıvan gasparyan ile birlikte bir albüm çıkartmıştı...
gerçektende alınası, dinlenesi...
müzik bir defaya mahsustur demiştir üstad. devamını kendi açıklasın...

http://www.youtube.com/watch?v=T2eWcZCNHyg
"insanoğlu müzik yapamaz.insanlığın çabası müziği bulmaktır.müzik rüzgar esince yaprağın çıkardığı seste,kuşun kanat çırpışındadır."*
bazen zehirdir, bazen panzehirdir. her şekliyle severiz.
10-13 Mayıs arası yapılacak Uludağ Üniversitesi şenliklerinin üçüncü günü Görükle kampüsünde konser verecek sanatçıdır **
13 mayıs 2007 tarihinde, uludağ ünüversitesi çim alanda konser verecek olan sanatçı..
şimdiye değin solo olarak;

Perdesiz Gitarla Arayışlar (1983)
Sis (1989)
Fretless (1994)
Bir Ömürlük Misafir (1996)
Eşkıya (1997)
Gülün Kokusu Vardı (1998)
Hiç (1999)
Anadolu Beşik (2000)
Fuad (2001)

albümlerine imza atan değerli müzik adamı.
13 mayıs ta kulaklarımızın pasını silmiş gerçek sanatçı. arkadan gelen saçma sapan seslere de lafını giydirmiştir.pencereden kar geliyortürküsünü, her söylediğinde ağladığından mütevellid söylememiştir.
şu anda düzgün tv de ismail hakkı demircioğlu ile yayında olan güzel insan.
küçük harfler kullanan büyük adam.
(bkz: pir)
yazı tura flimindeki tekbir'i ile insanın içini ürperten sesin sahibi müzik adamı.enternasyonalisttir ayrıca.ünlü müzik adamı djivan gasparyan dan tutun da mikis theodorakis e kadar beraber iş yapmadığı kaliteli müzik adamı kalmamıştır.
cihat aşkın ile beraber selanik türküsünde kalitesini bir kez daha gösteren gerçek sanatçı.
kendisi milliyetçi bir ağabeyimizdir.
Bir çesit mıknatısın perdelerin bi kac milim üzerinde tutularak sonsuz * ses çıkışının sağlandığı , perdesiz oluşuyla da türk makam düzenine uyumlu olan gitarın nam-ı diğer Ebow'un mucididir . Elazığlıdır .
1954 yılında Ankara'da doğup, çocukluğunu Elazığ'da geçirmiştir. Müziğe 5 yaşından itibaren keman, bağlama ve cümbüş çalarak başladı. 1976'da perdesiz gitarı icat etti. Liseyi Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Kimya Mühendisliği ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Bölümü'nde okuyarak devam etti. Müzisyen olmaya karar verdikten sonra eğitim görmek için Türkiye'ye döndü. istanbul Devlet Konservatuarı Klasik Türk Müziği bölümünden mezun oldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar'ı ve sesini kullandı. Bunlar dışında birçok enstrümanı da albümlerinde başarılı bir şekilde çalmıştır. En son iki cd'lik Telvin albümünde doğaçlama caz denemeleri yapmıştır. Fretless albümü çıktığı yıl Avrupa'da yılın yaratıcı albümü seçilmiştir. Bir Ömürlük Misafir albümü olarak Türkiye'de daha sonra yayınlanmıştır.Türk müziğine icracı ve yorumcu olarak devasa katkılar yapmıştır.
gittiği yerlerdeki arkadaşlarına boş mesaj atarak -ben geldim. diyerek konuşacağı şeyleri cep telefonunun 165 karakterine sığdırmayan kişilik.
bağlamayı öttüren mükemmel insan.sadece bağlama değil bir çok telli çalgıyı. erkan oğur' un bir de kopuzu vardır.130 yıllık bir kopuz bir alevi dedesinden kalma.erkan oğur der ki; bu kopuzun yapılış malzemelerinin aynısını kullanarak onlarca kopuz yaptım ama aynı sesi alamadım.