bugün

erkan ogur un albumu.
Erkan Oğur-ismail Hakkı Demircioğlu nun Türk Halk Müziği albümüdür. içindeki türküler:
Derdim çoktur hangisine yanayım
Divane aşık gibi
Mecnun um Leyla mı gördüm
Pencereden kar geliyor
Zeynep
Bugün ben bir güzel gördüm
Kerpiç kerpiç üstüne kurdum binayı
Kaleden inişmolur
Ey Zahit şaraba eyle ihtiram
Ben seni sevduğumu dünyalara bildurdum
Dağlar
erkan oğur un neler yapabileceğini kanıtlamaya başladığı albüm. özellikle pencereden kar geliyor ve dağlar mükemmel yorumlanmıştır.
Erkan Oğur ve ismail Hakkı Demircioğlu üstadların, türkü böyle söylenir, türk sazları böyle çalınır diyerek yaptıkları albüm. sakinleştirme ve göz nemlendirme garantilidir. ağlamak, bünyeden bünyeye değişir.
siyah bir fonda saz çalar ellerin görüldüğü albüm kapağına sahip olan, erkan oğur ve ismail hakkı demircioğlu üstatlarımızın, dertleri derinleştiren, dertleri hatırlatan eserlerinin adı.
Erkan Oğur ve ismail Hakkı Demircioğlu'nun düet albüm çalışmasıdır. *
(bkz: gülün adı)
(bkz: gulu sevdim dikeni batti)
shuffleda dinlerken pencerden kar geliyor gelmesin diye dua ettiren albüm..
inanılmaz album. kısın kar yagarken pencere acılır. album acılır. rakı acılır. sigara paketi acılır. iste o an insan gozu yaslı bir mutluluktadır. yalnızken aglarken mutlu olunabilir mi? olunur. kanıtı da budur. rakı bitince akla gelen hersey bir kagıda yazılır tum duygular aktarılır. azıcık yazarlık yetenegi varsa harikalar cıkacaktır ortaya.
albümdeki tüm şarkılarının derin anlamının olması, aklınız allak bullak olmuşken karşınıza çıkması ayıptır. Bir albümde hem divane aşık gibi hem de derdim çoktur hangisine yanayım olur mu? Bu şarkıları peşpeşe dinleyen ruha yazık değil midir?

Allah adamı taş yapar be!
sigara bira ve gulun kokusu vardı. insanı oldurebilecek ucludur. hele bir de kar yagıyorsa dısarıda, insan saatlerce devam edebilir yalnızlıgın muzikle birlesen keyfine.
* erkan oğur ve ismail hakkı demircioğlu'Nun beraber ilk albüm çalışmasıdır. türk müzik tarihinde ilk 3 sırada yer alacak albümlerden biridir.

01. pencereden kar geliyor
02. ey zahit şaraba eyle ihtiram
03. zeynep
04. dağlar
05. divane aşık gibi
06. kerpiç kerpiç üstüne kurdum binayı
07. mecnunum leylamı gördüm
08. bugün ben bir güzel gördüm
09. kaleden iniş m'olur
10. derdim çoktur hangisine yanayım
11. ben seni sevdiğimi dünyalara bildirdim
muazzam güzellikte, her daim dinlenebilecek başarılı bir albüm.
erkan oğur' un insan üstü yorumladığı türkülerden oluşan insan üstü albüm.
(bkz: başyapıt)
stat rosa pristina nominum nomina nuda tenemus'un ad yerine kokuya uyarlanabileceği hayıflanma ve özlem...
12 sene olmuş daha. hele bir eskisin yaptıkları müzik, yenisini illa ki çıkartırlar.
öyle bir üst albüm ki tükenmez, insan işi değil.
Ey benim divane gönlüm!
Dağlara düştüm yalınız...

kafidir.
çok güzel dizi ismi olur.

böyle aşkı bol, entrikası bol diziye ihtiyacımız var milletçek, yönetmenlerimize, senaristlerimize duyurulur.

edit: şaka şaka, şimdi bir senarist ciddiye alır dizi yazmaya kalkar aman diyiiim aaamaaaan...
hepsi birbirinden muhteşem olan parçaları barındıran erkan oğur albümü.
alıp götürür başka diyarlara,

fakat kör olanlar görmez bu hali*
http://www.youtube.com/watch?v=cOEjFQUeOr0
görsel

bir klasik.

erkan oğur ve ismail hakkı demircioğlu'nun 2 mart 1998 tarihinde, kalan müzik imzalı olarak yayınlanan harika ötesi albümü.

zeynep, divane aşık gibi, ey zahit şaraba eyle ihtiram gibi harika türküleri içinde barındırıyor olsa da, benim favorim, bir pir sultan abdal nefesi olan dağlar adlı türküdür. sırf bu güzel eser için almıştım zamanında. Bu albümü eşsiz kılan bir diğer özellik ise, satın aldığım ilk albüm olması.

Dağlar: https://youtu.be/7G6dy1KjNxo
Zeynep: https://youtu.be/nMarsICLvfo