bugün

osmanliyla ilgili arastirmalari ve kitaplari olan objektif yazar.kitaplari sorularla osmanli imparatorlugu bir,iki,uc... diye basilmaktadir.olaylari cok tutarli bir sekilde okuyucuya sunmaktadir.osmanliyla ilgili okunmasi gereken ilk kitaplardandir.
kanal 24'de geçmiş zaman olur ki isminde söyleşi tarzındaki programıyla engin bir tarih ufku sunan marmara üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi.
soy ismi nedeniyle ziyadesiyle sağlam bir abimize benziyor. amca da olabilir. soy isminden karar vermek zor tabi.
Osmanlı tarihi hakkında VI kitaptan oluşan bir seri hazırlamıştır. Murat Bardakçı ile usta çırak ilişkisinde pazar günleri Kanal 1 de ekranlarda.
muhafazakar olduğunu düşündüğüm, murat bardakcı ile tarihin arka odası programında seyrettiğim ve engin tarih bilgisini paylaşırken hayran hayran dinlediğim tarihçi, akademisyen *.
zaman zaman o konuşmaya gireceğinde, murat bardakçı sözünü keser. kıskanıyor mu ne yapıyor adamı. bak yine şakayla karışık kesti.
serhan 'hashas'cinin ikiz kardesi.
tokat'lı dır.
tarihin arka odası adlı programda, türk terbiyesiznin en güzel örneklerini sergilemektedir. bardakçı paşanın tüm kılıç hamlelerinden, sadece eğilip kurtulmaya çalışmaktadır. asla saldırıya geçmiyor. imrendim. tek sebep bradakçı paşanın yaşıdır.
(bkz: helal olsun)
tarihin arka odası adlı programda sakin bir şekilde tarihi olayları irdeleyen tarihçi. murat bardakçı ve pelin batu gibi şvenizme kayıp ağzından çıkanı kulağı duymayanlardan değil. seyirci gözüyle efendi bir adam gibi görülüyor.
zaman zaman çalışkan ve efendi bir çocuk gibi murat bardakçı'dan aferin alınca kızaran yetenekli tarihçi. iyi yerlere gelecek. milliyetçi muhafazakar bir arkadaş. işin doğası gereği ya.
tarihin arka odası troykasından programı en fazla izlenir kılan tarihçi. tarihe ilgi duymasanız dahi, bu sempatik tarihçiyi eğlence niyetine izleyiniz. keyifli uslubu haricinde, gözlerini devire devire, pelin batu'ya laf sokması bile yeterlidir gülmek için.
murat bardakçı'ya sen gavura benziyorsun, ben müslümana diyerek eğlenmişliği vardır.

program boyunca bir kaç defa "françesko murat" demiştir, içindeki çocuğu hiç öldürmez inşallah.
ben bu arkadaşa köyüne dönmesini salık veririm.
Tarihin arka odası programında Pelin Batu'yla girdiği tartışmalardan genelde galip çıkmış, "keşke böyle bir tarih öğretmenimiz olsaydı" dedirten, tatlı dilli tarihçi...
Bilgilendirici birkaç kitap yazmış tarihçi. Tv programının yanı sıra Bugün gazetesinde yazmaktadır.
cumartesi geceleri engin bilgilerinden cok sey öğrendiğim tarihçi.
dün ikide bir devrim kanunlarından bahseden,halifelik kaldırıldı bir dahada geri gelmeyecek diyen tarihçi abimiz.bir an inkilap tarihçi hocama benzetecek oldum andırmıyor ama.
marmara üniversitesi'nde asistanken lakabı minik kuşmuş..
tarihin arka odası programında her hafta en az 2 kere tokat diyen tarihçi. zevkle izliyoruz. 30 kere desin farketmez.
murat bardakçı'nın stres topu muamelesi yaptığı insan.
tarihin arka odası'nda her hafta konu mankeni olarak orada duran pelin batu'ya ayar üstüne ayar veren süper tarihçi.
tipi tipe benzerliği ile de tanınır.
vefa şıracısı.
(bkz: erhan akkaya).