bugün

lise çağlarında, allahın varlığını yokluğunu arayan sorgulayan veya bunu farklı olma içgüdüsüyle yapan her bir konuyu eleştirmeye çalışan bireylerdir.
lise çaglarında anasını satıyım ben zekiyim lan deyip farklılaşma çabası içine giren ergen toplulugu. olum siz hiçbirşey bilmiyonuz masonlar varmış onlar sizi yönetebilmek için dini yaymışlar. size her istediklerini yaptırıyolar deyip. milyarlarca insan bizi yaratan biri olduguna inanıyo ama ben inanmaıp zeki olduğumu kanıtlıyorum diyerek kendilerini göğe çıkaran tiplerdir.
kişilik kazanmaya çalışırken, ilgi çekmek adına marjinal olma çabasına giren ergendir.
ergen dediğiniz kişiler tüm liselilerse, ben öyle kişilikler gördüm ki karşısında mee'lemek zorunda kalırsınız bilgisizlikten. eğer orjinal ergen tribindeyse marjinal olmak adına yaptığı bir şeydir.
Farklı gözükmek çabasıyla kimse götünü cehennem ateşine sokmaz heralde ama yine de varsa öyle farklılık çabasıyla ateist gibi takılan fos insan, mal insandır. Amma öyle değilde gerçekten gerçeği arayan bir bireyse o yaşta belli bir olgunluğa erişmiş kişidir.
gelişim sürecini allah'a inanarak geçirmek yerine allah'a inanmayarak geçiren ergendir. ayrıca bu ergen için cesur bile denebilir, zira ergenlikteki çoğu genç allah'a inanmama cesareti gösteremez, korkar. tabii daha yaşı ufak olduğu için inanmama sebepleri saçma olacaktır, gerçi aynı şekilde inanan bir ergenin de inanma sebepleri saçmadır ya neyse.
bunlar ya cafelerde yada apartman köşelerinde ' allah var yeah panpa kaldıramayacağı taşı varya yaratamaz yeah baby hahaha ehü ebübe bla bla'' gibi saçma sapan sözlerle kendilerini avuttuklarını bile sanamaz halde oturan ergenler olup, ceplerinde ki paraları da namaza giden babalarından alınca utanmazlar.
(bkz: ergen dindarlar rahatsız)
1400 yıllık kafirliğe "ergenlik" tarzı garip sıfatlar bularak ya da yeni duyduğu "ateist" tarzı kelimelerle perdeleyerek sanki yepyeni birşeymiş gibi göstermeye çalışan din kafaların bir çeşit kelime oyunu.
en çekilmez ateistlerdir. işi gücü bırakıp kuran şöyle, kuran böyle diye zırvalarlar.

sevdiği bir yazarı eleştirseniz azınıza sıçar. ama dininize, imanınıza küfür etmekten sakınmaz.
en azından allahu ekber diye cümlelerine başlamayan ergenlerdir.
"yeterince inandırıcı değil"den başka bir şey söyleyemezler.
Bunların "ergenlik"leri, tartışmaları kendi çizdikleri çerçeve üzerinden yürütmek istemeleridir. Bunların sakız yaptığı bazı malzemeler vardır. O malzemelerle sürekli saldırı ve aşağılama modundadırlar. Meseleleri yeni bir boyutla farklı bir bakış açısıyla koyarsan önlerine meelemek fiilini canlı canlı görürsün. Sonra çirkefleşip küfretmeye hakaret etmeye başlarlar.
liseli bir ateist muhtemelen gösteriş için bu şekilde davranıyordur. hani toplumdan farklıyım falan filan.birde kızlarla takılım benim için bu günah değil falan filan.neden ateist sin desen sana soracağı şey bana tanrının varlığını kanıtladan başka bişey değildir bilimsel hiçbir bok bilmez ama nasıl kız kaldırırım desen o konuda profesör .ateistler aslında bilgili ve zeki insanlardır,ben salak ve köylü bir ateist görmedim daha olanda zatem kaderinden dolayı tanrıya sitem Edip sana itaat etmicem şeklinde ateist olmuştur aslında tanrıya inanır ama ona itaat etmez öyle diyim.ateistlerin hepsini ergen diyen kişilerde ağzına kürekle vurulmalı.