bugün

Evlilik vergisi mi geliyor yoksa reis boşuna söylememiştir. Yapar mı yapar şaşırmayız. Ewed.
akp sempatizanı flörtüme kuracağım cümle. ehe.
görsel
Ee ne duruyoruz evlenmek lazım.
Taliplerim ozelden yazabilir.
evlenmeyi zorunlu hale getiren yasa çıkacak beyler vaziyet alın.
Çoğalın da dedi mi diye sordurtur.
Evlenmek sünnet zaten. Evliliğin sorumluluğunu alabilecekseniz evlenin.
(bkz: ağam eğlenir benimle)
Benim düğün masraflarımı karşılasın bir de ev versin haftaya birini bulup evleneyim. Annemden, babamdan, eş dost akrabadan yeterince baskı görüyorum bir de cumhurbaşkanına gerek yok. insanlara evlenin demeden önce ülkeyi ekonomik olarak insanların rahat yaşayabileceği hale getirip işlerini yapsalar, belki evlenen insanların sayısı artarken, boşanmaların sayısı da azalır.
2300 TL maaş verip insanlara bir de evlenin diyen utanmazlar varsa yapacak bir şey yok.

Aylık doğalgaz gideri 500 TL.
Güzel bir evde oturayım dersen 3000 bin TL den başlıyor.
Benzin masrafı 500 TL.
Ayda 4 gün izin 3 gün dışarıda gecirsen her çıkış 300 TL.
Arada bir tatile çıksan izinlerinde 2 günlüğüne 1000 tl.
Diğer aylık masraflar 2000 TL.

Bu hayatın gerçeği idi.

Diğer tarafta da bunların insanlara yaşattığı gerçek var.

2300 TL maaş
Bok gibi evde otur,
Doğalgazı her zaman yakma sadece aşırı üşürsen yakabilirsin
Yemeklerde et yeme, sen insan değilsin antrikort senin neyine? Sen makarna pilav ye.
Gezmeye çıkma ohoo ne gezmesi gezmek çok para sen evinde her gün otur gel çalış 15 tatilde de otobüsle köyüne git başka yer görme.
Haftalık izninde dışarı çıkma, günaydın restaurant, nusret, kasibeyaz, develi, ne yapacaksın bunları bunlar gereksiz sen eve lahmacun sipariş et ye.
Araba mı alacaksın? Tamam gel kredi çek 20 bin 10 seneye böl 35 bin olarak geri ode bir tane taksi çıkması Albea al işte neyine yetmiyor?

Sizin ben gelmislerinizi geçmişlerinizi olmayan eşraf ı ruhunuzu....
ilerde Evlenirken bana mı sordular diyebilir.

(bkz: Mavi marmara)
Önce bilal evlensin okadar servetin olsa harem kurardım anlıyana. *
(bkz: big brother is whatching you)

Gençler dikkat.
evlenin dedi en az 3 çocuk dedi vergi geliri dedi vergi mükellefi dedi zengine modern köle dedi. bakan 75 tl jest yapıldı dedi. babam kahvede otururken birden bağırmış bir düğün bir düğün kaç pare ülen. ha flüt istesem alır ama düğün masuraflı iştir agam. şimdi evlenin der sonra banamı danıştınız deme ihtimali yüksek. şu ortam ekonomik krizde hiçbirşeye yatırım yapılmaz yaparsanda ölü yatırım olur. yoksa iktidara yakın biri suri gelin işine mi girdiki. 10 bin süt parasını ver avradı götür.
reis dediyse ok
Benimde 81 bin telecik maaasim olsa, sarayda otursam Elbet evlenirim.
https://www.youtube.com/watch?v=zWFe0EyMLGc
Evlenmeye nayır...