bugün

mükemmel bir morcheeba şarkısı. huzurlu, ama bir o kadar da depresif...

shut the gates and sunset
after that you can't get out
you can see the bigger picture
find out what it's all about
you're open to the skyline
you won't want to go back home
in a garden full of angels
you will never be alone

but oh the road is long
the stones that you are walking on
have gone

with the moonlight to guide you
feel the joy of being alive
the day that you stop running
is the day that you arrive

and the night that you got locked in
was the time to decide
stop chasing shadows
just enjoy the ride

if you close the door to your house
don't let anybody in
it's a room that's full of nothing
all that underneath your skin
face against the window
you can't watch it fade to grey
and you'll never catch the fickle wind
if you choose to stay

but oh the road is long
the stones that you are walking on
have gone

with the moonlight to guide you
feel the joy of being alive
the day that you stop running
is the day that you arrive

and the night that you got locked in
was the time to decide
stop chasing shadows
just enjoy the ride

stop chasing shadows
just enjoy the ride
kesinlikle huzur veren şarkı.
günlerce,haftalarca sürekli çalsa,sıkıntı vermeyen morcheeba şarkısı.

(bkz: doldur be meyhaneci)
vücudu sıfırlamak ve ardından yeniden doğmak için dinlenilen sanat eseri. ilaçtır bu. müzikle terapi için kullanılsa olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum.
sakinleştirici niyetine kullanılan, üstelik doz aşımında zarar vermeyen morcheeba firmasının piyasaya sürdüğü ilaçtır.
bildiğim tek güzel morcheeba şarkısı ve evet gece açıp sabaha kadar dinlenir de.
"stop chasing shadows
just enjoy the ride"

odanın duvarına yazılası ve her sabah uyanınca bakılası alternatif tıp ürünü.
fenerbahçe galibiyeti sonrası sigara eşliğinde dinlenecek şarkı. garip bir huzur veren yapısı var.
dün itibariyle keşfedilen şarkıdır. ilk dinlenişte basit gelen yapısı dinlendikçe karmaşıklaşır, önyargıyla yaklaşılmaması gereken şarkılardandır.
ingiliz alternative/trip-hop grubu morcheeba'nın, 2008 çıkışlı 6. stüdyo albümü Dive Deep'in ilk şarkısı. rahatlatıcı minimalitesiyle insanı huzura kavuşturan, hoş bir yapısı vardır. Ancak bir rome wasn't built in a day değildir.
bana intihar düşüncesiyle çalkantılı ve kararsız bir hayat süren bir adama yazılmış bir şarkı gibi geldi.

hatta daha da direkt olarak, leyla ile mecnun'un mecnun'una yazılmış gibi.

hatta ve hatta direkt olarak bana yazılm...

şarkının sözlerini çevireyim diyordum ama çevrilmişi varmış zaten;

http://www.sarkiceviriler...njoy-The-Ride-ceviri.html
Günlerdir usanmadan dinlediğim tek şarkı. Her duyguyu aynı anda yaşatabilen kaç şarkı vardır ki ? O nasıl bir ses, o nasıl bir vurgu, o nasıl bir güzellik ? Uçuyormuş hissi yaratıyor, kanatlarınız çıkıyor.
ilk dinlendiğinde bu ne yeaa fazla basit bu ben bunu niye dinleyeyim ki denebilecek, ama bir kaç dinleme sonra bu yorumun oha çok huzurluyum oh mis ne güzel bişey bu'ya dönüşebileceği şarkı-ilaç kombinasyonu hede.
Morcheeba'nin hafif müzik adına yaptığı çalışması.

bu aralar radyo eksen de zirvede yerini almıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=7uMGH3kHhzM
yıllardır duyduğum bir melodiydi ancak bugün bir mekanda sadece "stop chasing shadows" kısmını ezberleyip aratınca ulaştığım güzel şarkı. bir garip oldum yahu.
Bir zamanlar sıkça dinlediğim morcheeba şarkısı.

Uzun zaman sonra dün gece kitap okurken arkada morcheeba albümü dinlemiştim.
Az önce de eski ev arkadaşım yemeksepetinden sipariş vermiş ona ulaşamayıp beni aramışlar, arayan eleman bunu söyledi, ben şu an beraber değiliz diyince bi şey demeden beni beklemeye aldı ve bu şarkı çalmaya başladı. Hayat tuhaf kuşlar falan.
Morcheeba nin cok güzel dinlenilesi bi sarkisidir. Gecenlerde otobüse bindigimde telefondan bütün listeyi rastgele modunda acmistim. Ve ilk gelen şarkı oldu. Yolculuga iyi bi baslangic icin güzel sarkidir kisacasi. Ve gercektende güzel baslangiclar oluyo bu ara. Sanstan midir nedir bilemem de, baslangicin bu sarkiyla olmasi güzel oldu.
spotify haftalık keşifte karşıma çıkmış, muhteşem şarkı.

harika bir yol şarkısı.

bu tarz, yani bu melodiye benzer müzik tavsiyeleri alınır.
bi zahmet ben giderken arka fonda çalıp, akabilir. *

https://www.youtube.com/watch?v=7uMGH3kHhzM
Keyfini çıkarmaya bak, ona buna takılma havasında gibi geliyor bana ama aynı anda rahatlatıcı ve az biraz hüzün de aşılıyor gibi. Dinle dinle bıkılmıyor.