bugün

ikinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası tarafından gizli mesajların şifrelenmesi ve tekrar çözülmesi amacı ile kullanılan bir şifre makinesi.
Antoni Casas Ros tarafından yazılmış erotiğimsi roman.

"Kendilerini 'Yatak Odası Filozofları' olarak adlandıran bu dörtlü çetenin entelektüel ve cinsel hayatını tek bir amaç belirler: Edebiyat tarihinde sonlarını beğenmedikleri kült romanlara yeni sonlar yazarak onları piyasadaki asıllarıyla değiştirmek..."
Şarkılarının insana loş ışıkta seks yapma büyüsü yaptığı müzik grubu.

Dipnot:kilise tarafından aforoz edilmişlerdir.
enigma
https://www.youtube.com/watch?v=GaEIoOrKH2E
Efsane şarkıları yer veren müzik grubu. (bkz: harika bir grup)
ergen zamanlarımızda arabada sadeness isimli şaheserlerini son ses dinlediğimiz grup.

https://www.youtube.com/watch?v=TFLRHPUWBI8
almanlar tarafından ikinci dünya savaşında gizli yazışmaları, emirleri şifrelemek üzere geliştirilmiş sistemdir. sistem 2 tabanlı yani sadece 0 ve 1 sayılarıyla çalışmaya kodlanmıştır. iki taban diyorum 0-1 diyorum. yani müttefikler bu sistemi çözebilmek için insandan daha hızlı bi alete ihtiyaç duyarlar ve günümüzün bilgisayarının ilkelini icat ederler. bizim pclerde -çok hakim olmasam da- 0101101 gibi kod sistemiyle çalışmaktadır. yani gelin görün ki alman mühendisler sayesinde bugün bilgisayarlara kavuşmuşuzdur.
ama ne yapıp ettilersede sistemi kıramayan müttefikler savaş sonlarına doğru ele geçirdikleri denizaltıda imha edilemeyen kodların açıklamalarını bulunca rahat bi ohh çekilmiştir.
(bkz: i love you i ll kill you)
müthiş bir hero.
(bkz: mea culpa)
"Dum du kiş dum dum kiş" ritmine sahip şarkı. ilk çıktığında bu ritime aşık olmuştum
dota da iyi playerlerin kullanması zor herodur.
dota da oynanması gerçekten zor olan herodur. dota da oynayamadığım ender herolardandır.
çok güzel ritmlerle örülmüş eserlere sahiptirler. kimsesiz gecelerde tavsiye edilir.
en meşhur parçaları sadeness ve mea culpa'dır. ama callas went away ve sitting on the moon parçalarınıda özellikle dinlenisidir.
"now we are free" var ki insanı gerçekten özgür yapar.
bugün sevişirken test etme şansına bulduğum, dinlerken sevişilesi müzik türü.
bi ulti ile oyunu kazandirir.
her gün farklı bir şifre değil de, şifrelemede rastlantısallığı kullandığı için kırılması uzun sürmüştür.
ayrıca dönemin önde gelen satranç oyuncularından harry golombek, stuart milner barry ve hugh alexander enigma şifresini çözmeye çalışan grupta görev almışlardır.
almanların icat ettiği savaş zamanında kullanılmış şifreli yazışma aracı gibi bir şey. Her gün farklı bir şifreyle yazışıldığı için başka milletler tarafından çözülmesi de uzun sürmüştür.
ocean surf şarkısını dinlerken kendimi digitürkün deniz keyfi kanalını açmış hissine kapıldım. vay arkadaş dalga sesi var, kuş sesi var ben onları düşüneceğime ne demeye digitürkü düşünüyorum anlamadım. neyse efenim bir de 5.20 den sonraki kısmında kaybolan çocuğumu arıyomuş hissine kapıldım.

sadeness şarkısında kilisedeyim ortasında yere diz çökmüşüm, etrafımda siyah kostümlü adamlar elimde bi haç.. kafama haçı kahramanmaraş dondurmacısı edasında bi götürüp bi getiriyolar sanki de ben bütün bu olanlardan büyük bi huzur içerisindeyim.

aha bu grup bana böyle garip hisler yaşatmıştır. bir şarkısını daha dinlersem paralel evrendeymişim hissine kapılmaktan korktuğumdan daha da dinlemiyorum hocam. ama tavsiye ederim, alışılmışın dışına çıkmış bi grup.
dinleyenleri gizli mesajlarla sekse yönelten * dinlendirici müziklere sahip grup. * *
şu enfes şarkının sahibi grup.
(bkz: i love you i ll kill you)
bir dota herosu.
polonyalilarin aptal olmadigini gostermis cihaz.