bugün

istanbul'da kök salmış dil kurslarından biridir. promosyon olarak yaratıcı bir tasarımı olan big bang şeklinde takvim dağıtmaktadırlar.
iyi arkadaşlıkların kurulabileceği bir eğitim kurumu.
bünyesinde çok kaliteli yabancı öğretmenler bulunduran eğitim merkezi.
güzel anılarımın olduğu kaliteli eğitim veren kurum.
nur cemaati bünyesindeki kurumlarda işi ayrıntılarıyla öğrenip * yeterli know-how'ı edindikten sonra onlardan ayrılan ve nur cemaatiyle bir bağlantısı olmayan kişilerin kurduğu dil eğitimi dersanesi.
çalışanlarının hepsi al birini vur ötekini kıvamında. kimisi kendini aşırı beğenmiş burnu havada kimisi kendini beğenmiş fazla cana yakın kimisi sırf cana yakın kikirdeyen...

taksit ödenmektedir.
çalışan: bakalım isminiz ?
- ...
çalışan: biraz bekliyoruz sistemi. okuyor musunuz?
-evet
çalışan: hangi bölüm?
-biyoloji
çalışan: aaa benim de kız arkadaşım biyoloji bölümündeydi
-ne güzel *
çalışan: siz kurbağa da kesiyorsunuzdur şimdi?
-evet kestik *
çalışan: benim eski kız arkadaşım bir gün gece yatağıma kesik kurbağa bacağı koymuştu ehehehehehe
-hıı öle mi? *
meali: eski kız arkadaşım fantezi diye her türlü şeyi yapar. sırf sapıklıklarından bıktım diye eski sevgilim diyorum.
londra da oxford street te binasi bulunan dil okuludur. ogrencilerinin cogu turk tur.
tam anlamıyla adamına göre fiyat bildiren bir kuruluş. ayrıca sistemi * bir boka yaramamış nefret edilesi yer. tam olarak iyice anlaşılması için anlatıyorum. yaklaşık iki buçuk sene önce 3 kurluk anlaşma 2 .600 dü. sonradan bir arkadaşımın ailesi indirim yaptırarak iki buçuk sene sonra 4 kurluk anlaşmayı 2.500 e yapmışlar. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. iki buçuk senede fiyatların artması lazımken fiyatlar acaip düşüyor. bu kadar enayi olduğuma inanabilirdim ama onların bu kadar ipne olduklarına inanmazdım. ayrıca bok gibi bir eğitim hala bir kuru olan biri * adım atmak istemiyorum.
ingilizce eğitimi açısından son derece faydası olan bir eğitim kurumudur. Ayrıca sarı siyah renkli 40 yıllık takvimi ile beğeni toplamıştır.
duzenlemis olduklari gelibolu gezisi resimlerinin altina 'gallipoli' yazmis olan ingilizce kursudur.
calisanlardan birisiyle aramda gecen diyalog:

- pardon, neden resimlerin altinda gallipoli yaziyor?
+ hmmm...sey.. yani burasi ingilizce kursu ya o yuzden sanirim.
- eee, o zaman istanbula'da kostantinopoli diyelim olur mu? ne alakasi var? artik orasi gelibolu ve ozel isimler hicbir sekilde baska bir dile donusturulemez.
+ sanirim haklisiniz.
- yonetimdekilere soylerseniz sevinirim.

zaten o soylemezse ve o resimler kursun duvarlarini o sekilde suslemeye devam ederse bizzat yoneticilere ben soylicem.
english translation of ''how your money spends for nothing''...

wrong place, losing your time...
bir kere, bilgi almak gibi basit bir amaç güderek adımınızı attıysanız, ısrarlı müşteri temsilcilerinden yakanızı zorlukla kurtaracağınız ingilizce kursu. bu özelliği bakımından bilge adamla büyük benzerlik gösterirler.
movie time diye saçma birşey düzenlerler, derste bol bol gırgır olur şikayet edersin sallayan olmaz. kurdan memnun kalmazsın geri almazlar, verdiği dandirik kitapları kurs bittiğinde alan dandirik ingilizce kursu.
sahibinin ingilizce bilmediğine dair gazete röportajlarını duvarlarında görünce acaba yanlış tercih mi yaptım diye düşünmeme sebep olan ingilizce kursu.**
öncelikle bu dil kursuna, bizim şahsen benim yapamadığımı, internette adam gibi araştırıp sorup soruşturduktan sonra kayıt olmayı düşünen arkadaşlar eğer bu yazıyı okuyorlar ise kulak verin bu sözlerime. ya da ben sözü uzatmadan, sizin de kendi hesabınızdan görebileceğiniz gibi facebook'ta englishtime mağdurları adlı bir grubun açıklama yazısını copy paste yapmak istiyorum.. bunu bi okuyunuz.. hoşunuza giderse, http://www.facebook.com/g...id=24523198733&ref=ts linkinden diğer mağdurların yazılarını okuyabilirsiniz..

--spoiler--

kapitalizmin etkisiyle küreselleşen, küreselleştikçe küçülen dünyada iletişim ihtiyacımızı sadece mobil araçlarla değil mecburen dil öğrenerekte karşılamaya çalışıyoruz.dil sorunumuzu halledebilmek içinse lise öğrenimimiz eğer kolej vs değilse mecburen kurslara giderek çözmeye çalışıyoruz ve kesinlikle halledilmesi gereken bir konu olduğunu biliyoruz.peki bizim derdimiz nedir? çok basit; üniversitede okuyan yada işi için dil öğrenmesi gereken arkadaşlarımıza dil öğrenmek için yapacakları dil okulu araştırmalarında bir nebze olsun yardımcı olmaktır.
konuyu uzatmadan bağlayalım.eğer ingilizce öğrenmek istiyorsanız ve bir kursa gidecekseniz englishtime karşınıza kesinlikle çıkacaktır ki sorun burda başlamaktadır.gelirsiniz ve ofis katında güzel bir şekilde ağırlanırsınız herşey çok güzeldir.size vaatler verilir ne kadar kaliteli bir kurum olduklarından bahsederler.dersliklerin ne kadar modern olduğunu ve öğrenci sayısının 12( veya 16 emin değilim) olacağını söylerler,multimedya içerikli derslerin yapılacağını söylerler ve en önemlisi her kur bittiğinde veya ilk kayıttan sonra 2 hafta sonra sınıfın açılacağını bunun hiç bir zaman sekteye uğramayacağını söylerler.bunların hepsi koca bir yalan'dır.her zaman öğretmen değişir.(tam alışırsınız öğretmenin aksanına kişiliğine pat diye gider,tabi haklılar çünkü onlar da mağdur oluyorlar.)sınıflar her zaman kapasitenin üstünde öğrenciyle dolar.hiç bir zaman kurlar arasında 2 hafta olmaz.(bu sürenin %99 oranla 1,5 aydan az olduğu görülmemiştir.) kayıt sırasında imzaladığınız söleşmede geçen ödeme koşullarıyla kendilerini sağlama alırlar fakat kendi yükümlülüklerini yerine getirmedikleri zaman hep bir kılıf uydururlar ve karşı tarafa kolaylık sağlamaktan çok kendi standartlarına uymaya zorlarlar.kitapta mp3 veya videolu bölümlerde genelde geçilir.mp3 kısmı imkanlar dahilinde öğretmen tarafından seslendirilir.velhasıl kelam eğer öğretmeniniz doğru dürüst değilse hiç birşey öğrenemezsiniz.gidip kur başına 1000 ytl civarı ödeme yapıp da mağdur olmayın gidin iyice araştırın sonra kayıt yaptırın.umarız yönünüzü belirlemede yardımcı olmuşuzdur.herkese verimli ve güzel bir öğretim yılı diliyoruz..

--spoiler--

"yaa boş bu işler, kayıt olucam ben abi" diyenler, size verdikleri sözleşme formunu en az 3 kere sindire sindire okuyunuz. orada ki bütün çakallıkların farkına varınız.. ve açıklanmamış bir çok şeyin daha.. onları da gidip sorunuz..

beni soruyorsanız,

ben galeyana denk gelip kayıt oldum. şu an çok pişmanım tabi. ama en küçük bir hatalarında enselerindeyim burdan da selam olsun onlara..

kısacası kafama yatmadı, hoşuma da gitmedi yani..
popüler olması kimseyi yanıltmasın, diğer ingilizce kurslarından hiçbir farkı yoktur. o da diğerleri gibi ticarethaneden öteye geçememiştir.
sözlük anlamı; ingilizce zamanı olan kelime dizisi.
bok gibi bir ingilizce kursu. hem çok pahalı hemde hocaları berbat. sülük gibi insanlara yapışmaları da ayrı bir konu. mazallah bir kere telefon numaranızı bulurlarsa peşinizi bırakmıyorlar, en kötüsüde onlar tarafından rahatsız edilmek istenmediğinizi sölediğiniz zaman telefonu yüzünüze kapıyorlar.

kısacası tamamen para tuzağı!
aklı olan ve ingilizce öğrenmek isteyen hiç bir insanın gitmemesi gereken kurstur. herşey siz kayıt olana kadardır. ne yaptıklarını ne dediklerini bilmeden sadece sizden para almaya bakarlar. hocaları ingilizce öğretmekten çok türkçe öğrenmeye çalışırlar..bazıları zaten türkçeyi benden iyi konuşur..

bir örnek vereyim size tam 4 aydır haftasonu sınıfının açılmasını bekliyorum her aradığımda farklı bir çalışan benimle ilgileniyor ve aynı gün aramama rağmen haziran başı, temmuz sonu, ağustos başı gibi farklı tarihler verebiliyor.

eğer çöpe atacak kadar çok paranız var ise de gitmeyin bu adamlar reklama ayırdıkları parayı kaliteli hocalara ve çalışanlara ayırsalar çok daha iyi olurdu..ama onu da yapmaz bu götler..
ingilizce öğrenme hevesiyle koşan yavrucaklara kucak açan eğitim kurumu. transfer yolu ile bu hafta kucaklaşacağım kurum. ilk intibaa pek güven vermedi. çocuk olsaydım kursa gidiyorum deyip, top oynamaya kaçardım kesin..
belkide şimdi kaçıp körebe oynarım..
aylarca beklettiği öğrencilerini yetmezmiş gibi birde icraya veren kurum. icraya verdikten sonra tamam ben razıyım beklemeye parasını ödediğim kursa geleyim bari demeniz üzerine size 'hadi koçum hadi geçti o günler' diyecekler.
eskiden tam bir fırlama olan iran'lı genç bir öğretmeni de bünyesinde çalıştıran kurs. demek ki prensip değiştirmişler. değiştirmeleri gereken bir şey de kayıt öncesi yapılan seviye tespit sınavı.

onun dışında, bu tip alanlara yatkınsanız verilen öğretim bence yeterli.*
inanılmaz lanet, terbiyesiz bir kurum. az önce aradılar, kampanyaları hakkında bilgilendirme almak isteyip istemediğimi sordular 'hayır teşekkürler' dememe fırsat vermeden telefonu yüzüme kapattılar. yahu zaten izinsiz bir şekilde telefonumu biryerlerden buluyorsunuz bu birinci terbiyesizlik, üstüne bir de telefonu yüzüme kapatıyorsunuz. zaten tiksindim o sarı siyah renklerinizden bir de böyle şeyler yapmıyormusunuz. al işte böyle daha iyi mi oldu. daha dur bunları ben nerelere yazacam da anlatacam durun siz*.
kesinlikle telefon numarası verilmemesi gereken dil eğitimi kurumu. zira verildiği takdirde size saat sınırlaması olmadan son gün kampanyası şeklinde hedeler içeren mesajlar atarlar. bıktırırlar.
zamanında bursa şubesinde seviye sınavında salonları yeterli olmadığı için artan kişileri kantinde yuvarlak masa etrafında sınava alabilmeye cüret etmiş bir kurumdur. seviyeleriyle göz doldururlar.
güncel Önemli Başlıklar