bugün

beş vakit namaz kılmak.
sürekli yapılandır.
Aklını kullanmaktır.
insanlara karşılık beklemeden yardım etmek.
Temiz kalp...
allahın rızası için kalpten inanarak yapılandır.
Şeytan için yapılandır.
Bir elma yerken bir tahtadan bu nasil cikmis diye dusunmek, lahmacun gibi bir et parcasi olan vücudunun kendi kendine nasıl bir fabrika gibi profesyonelce çalıştığını gözlemlemek,icinde isci calismayan kara topraktan hem ekşi hem tatlı yüzlerce çeşit sebzenin nasıl çıktığını düşünmek, yıldızlara , dünyaya bakmak ,galaksiyi incelemek inanılmaz bir ahenkle yıldızların etrafında dönen gezegenlerdeki mükemmel düzeni gormektir, kısaca tefekkür etmektir bence en güzel ibadet.
Kişisel olarak,
Kimsenin yaptığını bilmediği ibadettir. Muhtemelen gece olur o da. Yalnız yapılanı da ayrıca iyidir. O gün içinde az, yersin az uyursun sonra inandığın varlığa artık namaz mı kılarsın naparsın bilemem. Onun dışında gülümsemenden, yaptığın her ibadetin karşılığını alırsın.

Diye biliyorum.
zannımca namazdır.

rabbin istediği şekilde kılınmaya çalışılan bir namaz hayatı olduğu gibi (olumlu)etkiler. hakikaten kötülüklerden alıkoyar. kulağınıza fısıldanan insani ve şeytani vesveselerin bir kulağınızdan girip ötekinden çıkmasını sağlar. bilinçli kılınan namazın gücüdür bu.
Gizli yapılandır daha da ötesi olamaz işte ne yaparsan yap Allah bilsin yeter.