bugün

fenerbahçe'nin altyapıdan adam çıkaramadığının pankart suretindeki kanıtıdır..
kendi ağızlarıyla söylemiş oldular.
(bkz: aziz yildirim in parmagiyla alin bunu yapması) *
emre'yi hiç sevmem ama şimdiki durum için;
(bkz: eziklik)
(bkz: acizlik)
(bkz: fenerbahçeli olmak)
fenerbahçe tribünlerine hareket çeken,
fenerbahçeliler ile yumruk yumruğa kavga eden,
fenerbahçelileri delirten demeçler veren,
attığı golden sonra fenerbahçe tribünlerine dönüp sevinen,
sarı lacivertli taraftarlara küfür eden...

(bkz: herkes bir gün fenerbahçeli olacak)

rakip takımlardayken atıp tuttukları, küfür ettikleri futbolcuları, takımlarına geldikten sonra önünde eğilenlerin, tükürdüklerini yalayanların açtığı pankartçıktır...

farkındayız, layık olduğunuz yoldan devam ediyorsunuz!

edit: binlerce dansöz var... *
(bkz: yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır)
açıklaması "biz sizin alay futbolcunuza hastayız, keşke hepsi bizim takımda olsa" olan pankart. canlarım benim o kadar çok istiyorsanız sarının yanına kırmızıyı koyarsınız olur biter.

ha bir de ben ali sami yen stadında "can arat bitti, sıra gürhan da" diye bir pankart görmedim. bu isimleri fenerliler bile tanıyor olabilir ama galatasaray'ın altyapısını arsenal teknik direktörü ezbere sayar.

kısacası galatasaray'ın büyüklüğünü kabul eden fener taraftarının bir avrupa maçında bunu deklare etmesi olayıdır bu.

allah size de versin. ne diyelim daha.
meali şu şekilde olan söz;

emre'yi aldık futbol hayatı bitti. arda'yı da alıcaz onu da bitiricez inşallah.
(bkz: elizabeth)
(bkz: can arat bitti sıra gürhan da)
bir fenerli deli kuyuya taş atmış bin akıllı gs li çıkaramamış hesabı, buyurun dostlar siz de buyurun halil ibrahim sofrasına
(bkz: sus ve hayal kurmaya devam et)
(bkz: mustafa keçeli bitti sırada lionel messi var)
(bkz: marcelo carrusca)
(bkz: ismael bouzid)
boş hayaller bunlar. onlar da biliyor olmayacağını. eğleniyorlar işte.*
nedense ne manaya geldigi cozulememis pankarttir. oncelikle 2 yonu vardir.

1- fenerbahce'nin ekonomik olarak ne kadar guclendigine dikkat cekmekte. ''Paramız var, herkesi alabiliyoruz. Zamanında taptiginiz oyuncuyu parayi basip aldik'' imasi ve göndermesi var. Bu basit bir düşünce. ''Sizi paramızla eziyoruz''a çıkıyor. keza bundan 10 yil once kuluplerimiz daha kurumsallasmamisken, borsaya acilamayi dusunurken aziz yildirim'in yaptigi ''galatasaray halka acilacaksa butun hisselerine talibiz'' aciklamasi zaten bugunleri isaret etmekteydi.

bu baglamda ''florya yi satiyormussunuz, talibiz'' pankarti ile benzer mesaji icermektedir. (yeri gelmisken; http://img141.imageshack....ge=floryaaramansetrs3.jpg)

2. kisimda biraz gönderme var. ''gecmisine bakmadan bu formayi herkese giydiriyorsunuz, sıra şimdi de Arda'da mı?'' gibi sessiz bir tepki var.

simdi bu durumu ''galatasaray altyapisi supeeer, bizim cikardigimiz adamlari fenerbahce aliyor'' boyutuna cekenler var. guzel kardesim, emre galatasaray altyapisinda mi yetisti? hayir, zeytinburnu'nda yetisti. tipki arif gibi. keza arda turan'da galatasaray altyapisinda degil; altintepsi'nin altyapisinda yetismistir.

14-15 yasinda altyapi egitimini tamamlamis, gelisme donemine gecmis cocuklari baska kuluplerden toplayip 4 sene calistirmaksa super(!) altyapidan kasit, bisey diyemeyecegim ama once altyapi ile scout arasindaki farki bilmek gerek.
alış-veriş sitelerindeki "bunu alan bunu da aldı" kısmını hatırlatan pankart.
fenerbahçeli taraftarların zekadan, espriden yoksun, kendi taraftarlarının bile anlam veremediği pankartta geçen ifade. şayet bu pankartı açan o süperzeka arkadaşlar "emre'yi paraya boğduk, camiasını sattı geldi arda da gelecek" demeye getiriyorlarsa;
1) farkında olmadan kendi futbolcuları olan emre'ye hakaret ediyorlar. (gerçi hakaretin babasını ali sami yen de görecektir o ayrı.)
2) arda'yı emre gibi bir karakterde futbolcu sanıyorlarsa yanılıyorlar, bu rüyadan geç olmadan uyanmaları gerek. zira alsalar alsalar ancak küçük arda'yı alırlar. gerçi o bile emre'den daha büyüktür.
normal bir durumdur. burda fenerbahçe taraftarını suçlamak galatasaray'ın ezikliğini gösterir. emre'yi almak için çok çabalayan bir galatasaray parasızlığından dolayı bunu yapamadır bu bir gerçek herkes farkında bunun. arda şuan da türk futbolunun en büyük yıldızlarından biridir onu fenerbahçe forması altında görmek biz fenerbahçeliler için gayet güzel bir durumdur. nasıl ki tuncay çok ufak bir ihtimal olsa da galatarasay'a gidebilirse arda'nın da fenerbahçe'ye gelmesi normal bir durumdur. galatasaray'ın bundan kendilerine pay çıkararak fenerbahçe'yi suçlamalarını anlayamıyorum. kardeşim etin ne budun ne. emre sadece para için seçmedi bu takımı hedeflerine ideallerine güvendi. siz inandırıp alsaydınız adamı. arda için de aynı durum geçerli siz leverkusen'den 5 yemeye devam ederseniz sadece arda değik irfan başaran'ıda alırız. ha tam tersi bizim için de geçerli biz de idealleri heefleri olmayan bir takıma dönersek volkan'ıda alın alex'i de alın carlos'uda alın canınız sağolsun.
siz artiklarimizi, biz taptiklarinizi aliriz manasina gelmektedir.
oha bir de bu pankart savunuluyor dedirten pankart. şaka gibi bir fanatiklik örneği mi desem ne desem artık bilemez hale geldim.

kim kimin artığı kim kimin taptığı gayet açık ve nettir. bu başlı başına bir cahillik.

(bkz: servet çetin)

emre'yi alamayan galatasaray bonservis değeri 10 m euro olan meira'yı nasıl almıştır? ya da fener taraftarları her fotomaç haberine inanmaktadırlar mı?

madem ki arda veya emre galatasaray'a başka takımın alt yapısından geldi. o zaman ben fener'in altyapısını değil scoutlarını eleştiririm. galatasaray'ın bulduğu adamları siz neden bulamıyorsunuz diye.

insanın kendini rezil etmesi bir olay. bir de bunu bokla sıvayarak kapatmaya çalışması ayrı bir olay.

(bkz: alkışlarla yaşıyorum)
anlasilamamis, anlami derinlestikce bir kismin daha da sinirlenmesine neden olmus pankart.

yok efendim ''arda cok karakterliymis''te ''emre gibi degilmis''te.. guzel kardesim, bundan 2-3 ay oncesine kadar baskaniniz cikip ''emre galatasaray terbiyesi aldi'' diye edebiyat yapmiyor muydu? noldu? 3 ayda mi unuttu terbiyeyi? yoksa galatasaray terbiyesi boyle bisey mi?

ayrica fernando meira'ya odenen bonservis bedeli bahsedildigi gibi 10 degil 4 milyon eurodur ki bu parayi emre belozoglu fenerbahce'den 1 yilda almaktadir. bilmem biseyler cagristiriyor mu? pankartin anlamini cozmeye basladin di mi?
bir yekteran baymedir deyimidir. turkcesi soyle oluyor; haberler bitti, simdi havadurumu.
öncelikle herkesin bunu bilmesi gerekir, galatasaray'ın emre belozoğlu'nu tekrar transfer etmek için kulup içinde başkan dahil kimsenin imkanı yoktur. *
galatasaray spor kulubu, fenerbahçe gibi sadece başkanın otoriter yönetimiyle yönetilen bir kulup değildir. emre belozoğlu'nun 2001 yılında kaçar gibi kulupten ayrılması, galatasaray üyeleri içinde kabul edilemez bir tepki oluşturmuş ve galatasaray'ın önde gelen isimleri gibi taraftarların birçoğu da o ismin bir daha galatasaray forması giymesini reddetmiştir.

özellikle son iki yıldır medyada dolaşan, adnan polat'ın ikinci başkenken, emre'yi tekrar takımda görmek istediğini fakat bonservis bedeli ödemelerinin kulup etiği olarak söz konusu olmadığını belirtmesinden ibarettir.
bu konu hakkında kaynak olarak ultraslan forumlarında, emre belozoğlu'nun fenerbahçe'ye transferi söz konusu olmadan aylar-yıllar önce tartışılan konular ya da ergun gürsoy, faruk süren, özhan canaydın ve kulubun diğer önde gelen isimlerinin emre hakkında yıllar önce yapılmış açıklamaları net bir şekilde gösterilebilir.

bunun dışında; emre'nin transferi galatasaraylıları elbetteki şaşırtmıştır. "türkiye'de galatasaray'dan başka takımda forma giymem.", "dönersem galatasaray'a döner ve borcumu ödemek isterim" gibi beyanatlarının yanında, fenerbahçe tribünlerine dönüp "o... cocukları" dediği maçı ve "katil emre" pankartlarını hatırladıktan sonra galatasaraylı değil uzaylı gelse o da şaşırdı gerçi...

ayrıca emre belozoglu'nun hedefleri için fenerbahçe'yi seçtiği gibi komik komik cümleleri de hangi mantıkla yazıyorsunuz be kardeşlerim. zamanında uefa kupası ve super kupa kaldırmış, inter'de yıllarca oynamış, oradan newcastle united'da bir kaç sene geçirmiş, dünya futbolunda bir futbolcu için en olgun yaş olarak kabul edilen yaşta-28- hedefleri için fenerbahçe'ye mi gelir, emre'nin amacı kariyer yapmak futbol oynamak olsa? kendinizi kandırıyorsunuz bari bizi kandırmaya çalışmayın ya... avrupa piyasasında emre için bu kadar para verecek kulup yoktu, emre karakterini parayla satıp imza attı fenerbahçe'ye...

başka bir noktaya gelirsek; bir oyuncunun altyapısı profesyonel sözleşme imzalamadan önce gelişme imkanı bulduğu takımdır. kuluplere, çocuklar kundaktayken emanet edilmediği için küçük yaşlarda çocuklar aileleri tarafından kendi evlerine yakın spor kuluplerine gönderilirler. şimdi kalkıp emre zeytinburnuspor altyapısından, arda turan altıntepsispor'da arda turan oldu demek komiktir, saflıktır. galatasaray'ın altyapı imkanlarını, tecrübelerini, yönetimini, eğitimini ve gerçeğini avrupa'da birçok kulup kabul etmiştir.

son olarak; bu pankartı savunanları anlamakta ciddi zorluk çekmekteyim. 9 yıl önce "katil emre" pankartını açanlar siz değil miydiniz be kuşlar, kanaryalar? 8 yıl önce kadıköy'deki maçta* attığı golden sonra tribünlere hareket yapan, başka bir maçta fenerbahçe taraftarına "o... cocukları" diyen adamı nasıl sindirip tribünlere çağırıp alkışlıyorsunuz anlamıyorum.

emre belozoğlu'nun hayrını görün, arda turan için ise hayal kurmaya 5 sene sonra başlayın; daha erken... *

edit: hala anlamayanlar için; teker teker yazmayayım özelden...

emre belozoğlu

1992-1994.....Zeytinburnuspor
1994-2001.....Galatasaray (1996'da a takıma çıktı)

arda turan

1996-1999....bayrampaşa altıntepsispor
1999-20??....galatasaray (2004'de a takıma çıktı)

http://64.233.183.104/sea...t=clnk&cd=1&gl=tr
(bkz: galatabahçe)
arda turan'ın, "Kadıköy'e giderim, ama sadece deplasmana" cevabı ile büyük ayar verdiği pankarttır.

ayarın devamı için:

"Galatasaray benim ailem, yuvam, her şeyim... Defalarca söyledim, yine tekrarlıyorum. Aslantepe'deki yeni stadımıza Galatasaray formasıyla çıkmadan hiçbir yere gitmem. Ben doğuştan, ölene kadar Galatasaraylı'yım. Beni sevenleri asla üzmeyeceğim." *

not: galatasarayımızın futbolcusu olan Arda Turan'ın bu söyledikleri "Kendi kendini rezil edebilme" konusunda yaratıcılıkta sınır tanımayan fenevbahçe taraftarlarına kapak olsundur. *