bugün

anti militarist, insancıl insanların sahip olabileceği yeti.
tanım: insanın kendini başka bir insanın(insanların veya varlıkların) yerine koyması...

ayrıca; adam faver'in bir kitabı kitabın güzel olmasının yanında akılda bazı düşünceler yaratması güzeldir. lakin yazar bence sırf bilim ve felsefe olsun diye kitabın içine bazı şeyler katmış gibi bir hava yaymaktadır. yani içinde bulunan bilim ve felsefe kitapda doğal gibi durmuyor...
kendini başkasının yerine koyma, karşıt görüşü, zıttını düşünebilme.

görsel
eksik olduğu bölgelerde insanca duyguların da yoksunluğu görülen olgu.
(bkz: herkese lazım)
tsk'da ki eğitim konularına dahildir empati kavramı.
hic olmadik yerlerde kendi kendilerine fotograf ceken ciftleri gorup demekki biz de boyle mal gorunuyormusuz diyebilmektir empati.
diğer bireylerle kurulan iletişime bağlı olarak, bireyin kendisini diğer bireylerin yerine koyması sonucu onlara ait duyguları ve düşünceleri anlaması ve iletişime konu olan durumu içselleştirmesidir.

Az rastlanılmakla beraber, duygusal açıdan yüksek hassasiyete sahip olan kişilerde ortaya çıkması bazen, bireyin beyninde meydana gelen içselleştirmenin ve düşüncel açıdan sahiplenmenin sonucu olarak ortaya çıkan düşünsel etkiye, kişinin bedeninin fiziksel tepkiler vermesi ile de sonuçlanabilir.

film izlerken ağlamak bunun en sık rastlanınlan ve en basit örneğidir.

Ayrıca Adam FAWER'in fantastik sevenler için başyapıt niteliğinde ki kitaplarından birinin adıdır.
turkiye'de icilen sudan mi kaynaklanir.havadaki kukurt oranindan mi bilinmez,fallacy (safsata) turunun tepkisel indirgemecilik ve dongusel nedensellik ilkesine gore kurulur bu meret..mesela guncel oldugu icin soyluyorum bir siyasetcinin akrabasi ölür. elestirel empati,"ya onun rakibinin akrabasinin basina gelseydi, digerinin taraftarlari ne derdi" diye kurgulanir.oglum iyi misiniz lan!
genel anlamda herkesin kendine karşı kurulmasını istediği fakat kurmaktan aciz olduğu, kendini yerine koyma eylemi.
üstün dökmen tarafından yazılan ve 1994 basımı kitabın adı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.