bugün

sacha baron cohen, nam-ı değer borat tarafından mtv movie awards'da fena halde şakalanmış kişi. borat'ın otel odasındaki kavga sahnesinin en iğrenc kısmını sacha kardeş eminem üzerinde denemiş ve şans eseri dayak yemeden kurtulmuştur. melekler korumuş.*

görsel
http://www.mtv.de/binarie...ards%3A+Die+Gewinner!.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=-q2Zd4iOi2s

http://www.youtube.com/watch?v=0WkC5wdfYng

eminem bunun altında kalmaz.
hailie jade scott'ın babası ve 8 mile filminin baş rol oyuncusudur. Ayrıca bu film kendisinin biyografisi niteliğindedir.
tupac'ın 2 albümünün** producerlığını yapmış kendisi.
konserlrinde en ufak tartısmada kıçını gostermeye calısan amerikali rapcidir. turk rapci cezanın ornk aldıgı sanılan rapçidir.
crack a bottle parçasıyla eski eminem'in sinyallerini vermiş olan beyaz rapçi. uzun süreli suskunluğunu dr.dre ve 50 cent in de yardımlarıyla bu* parçasında adeta 'ben hala buradayım' demiştir. ayrıca eminem deyince de çağrışmadan olmazdı; (bkz: rip proof).
atilla taş da kendisini dinleyenlerdendir.bir de parçaları doğru söylese dadından yinmezdir:

atilla taş: I Am Cleaning My Closet.
doğru olanı: Cleaning Out My Closet.
yeni albümü ile geri dönen Dünya'nın en iyi rapçisi sayılabilecek ABD'li şahıs.
http://img124.imageshack.us/i/eminem2mb.jpg/
son kasetindeki Warning sarkisiyla
Mariah Carey & Nick Cannon Diss'a dunyanin kac bucak oldugunu gostermistir. iyi yapmistir... severim.(bkz: http://www.youtube.com/wa...gc8&feature=topvideos)
son şarkısında benim açımdan dünya'nın en iyi rapçisi olduguna karar verdiğim sanatçıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=-xmh2RSxlGU
rap denen müzikle pek ha$ır ne$ir biri olmasam da bu adam iyi müzik yapıyor yahu.
bir bakima hayat hikayesi olan bir bakima rapte nasil buralara kadar geldigini anlatan diğer bir bakima hayatin zorluklarini anlatan bir filmi vardir ki izlenmesi gerekir. hatta iyi ki bilgisayara kaydetmisim yillar once ve hala silmemisim izlemek istedim birden.
(bkz: 8 mil)
sevdiğim herif. benim için en baba rock yıldızlarından bir farkı yoktur.

hep şöyle bir algı vardır, rock yıldızları daha dişe dokunurlardır, müzikleri daha değerlidir, rapçi tayfa para peşinde koşan , görgüsüz, özenti, beş para etmeyen müziklerin insanlarıdır diye. uzun süre adı rap olan müziğin sevilmeme nedeni de burda gizlidir.

sikmişim tüm bunları. prensiplerim yoktur benim. seviyorum bu adamı. arızalı çünkü. ne olursa olsun kavgalı hayatla.

bazı adamlar vardır ölümüne karamsar olurlar çirkinlerdir.. söverler ağız dolusu tükrükle ama en fazla mizah duygusu gelişmişler de onlardır.

çok fazla önemsemezler çünkü bazı şeyleri, rahattırlar, ölümü sol ceplerinde taşırlar, o yüzden en hüzün verici kahkaların da hüzün verici hüzünlerin de sahipleri onlardır. işte bu herif de onlardan biri. onu biriyle tartışamayacak kadar seviyorum işte bu yüzden.
ilk beyaz rapçi bir çok rap yıldızının elinden geçtiği ve diğer rap yıldızı (bkz: 50 cent) keşfetmesi bunun en güzel örneği 2002 yılın da 8 mile filmini yapmış, ve kendi hayatını oynamıştır. o film den çıkan (bkz: lose your self) şarkısıyla birlikte bir çok ödül almıştır.bence şu ana kadar yapılmış en güzel rap şarkı'dır.

(bkz: (vid #12485))
Jar Jar ile benzerliği olan rap yıldızı.

--spoiler--
görsel

görsel
--spoiler--
dünyada eşi benzeri olmayan rapçi, yeni nesil tarafından taklit edilmektedir.
the eminem show albümüyle olayı bitirmiş, ondan sonra pek bir üretim yapmamış bir şarkıcı.
milletin arkasından konusmayı sevmiyorum onların yüzüne söylemeyi sarkılarımla anlatmayı seviyorum demesi hosuma gitmis rap'in kralı gördügüm insandır..aynı zamnda albüm cıkarırken herkesin kendisinden nefret etmesini düsündügünü söyleyen insan..hey man olmadı iste hayranların seni sevio rapi'i bırak desem nolur diye düsündüren insan aynı zamanda..su aralar saclarını kahverengi görüyoruz.* * Lady gaga da bi ödlünü onun elinden almıstır..
kızına fazla düskün olan bir baba sanırım..
Rapin bu kadar sevilmesinde önemli payı olan yıllar sonra çıkardığı geçen sene çıkardığı Relapse adlı albümle hayranlarını ve nedenizi sevindiren başarılı rapçi.
--spoiler--
now everybody from the 313 put your motherfucking hands up and follow me
everybody from the 313 put your motherfucking hands up
look, look
now while he stands tough,
notice this man did not put his hands up
this free world's got you gassed up,
who's afraid of the big bad wolf?
one, two, three and to the four
one pac, two pac, three pac, four
four pac, three pac, two pac, one
you're pac, his pac, you're pac none
this guy is no motherfucking mc i know everything he's got to say against me.
i am white. i am a fucking bum, i do live in a trailer with my mom.
my boy future is an uncle tom.
i do have a dumb friend named cheddar bob who shoots himself in his leg with his own, i did get jumped by all six of you chumps
and wink did fuck my girl, i'm still standing here screaming:
"fuck the free world"
don't ever try to judge me dude, you don't know what the fuck i've been through, but i know something about you
you went to cranbrook and that's a private school.
whats the matter, dawg? you embarressed?
this guy's a gangsta? his real name's clarence.
clarence lives at home with both parents and clarence's parents have a real good marriage.
this guy don't want to battle he's shook 'cause ain't no such thing as halfway crooks.
he's scared to look in his fucking year book.
fuck cranbrook, fuck a beat, i go a cappella
fuck papa doc, fuck a clock, fuck a trailer, fuck everybody
fuck y'all if you doubt me
i'm a fucking piece of white trash and i say it proudly
fuck this battle i don't want to win, i'm outtie
here, tell these people something they don't know about me!
--spoiler--

sözlerinin sahibi müthiş rapper.

ps: 8 mile, son battle. vs papa doc
2pac'ın loyal to the game albümüne ve tupac resurrection soundtrackinde bulunan unreleased parçaların içine sıçmış kişidir, gidin bakın bir 2pac'ın original kayıtlarına birde bu mal wigganın prodüksyon yapıyorum dalgasına remix ve premixlerine
dünyanın en iyi rapçisidir. zenci veya beyaz diye ayrım yapmak yersizdir. bu adam bir numara.
ortaokulda olduğum dönemde odamın heryerinde posterleri olan rapçi.
(bkz: m&m)