bugün

2002 yılında getirilen yeni yasaya göre prim gününü doldurup devletin belirlediği yaşa denk gelenlerdir.

Sayıları 5 milyonu geçmektedir.

Not:Bunlardan birisi babamdır.Kendisine gelene kadar herkes 40 yaşında emekli oldu ve kurtuldu babam ise bu duruma takıldı.Prim günü doldu ve standart emeklilik için olan primi katladı 8500 gün ile rekor derecede ilerliyor.Bu durumdan herşey normal gözükürken fazla prim günü yatırdığı için maaşının düşük olması ayrı bir anormallik içermektedir.
Sayın bakan lütfetmiş.Gelişmiş ülkelerde emeklilik yaşı 72 imiş. Bizde ise şu an 52 kademeli olarak 65 e çıkacak.
Ulan biz gelişmişmiyiz!
http://m.gazetevatan.com/...ayanlar--1073389-ekonomi/
devletin çalışanlara sigorta yapılmasını mecbur hale getirip paraları almayı garantilemesi ancak vermeye ( geri ödemeye ) gelince su koyvermeye başlamasıdır. 65 yaş diyorlar. ömrü belirleyen yaradandır kim ne kadar yaşar ancak o bilir lakin istanbulda doğmuş büyümüş bir insanın 65 li yaşları ve ötesini görmesi çokta sık görülmüyor. hadi gördün diyelim hayatının 30-35 senesini çalışarak ve maaşını eksik almana sebep olan primleri ödeyerek geçiriyorsun. ne için ? 1300 lira maaş alabilmek adına. onu alıp alamayacağın veya aldığında ne kadar faydalanabileceğin muallak. elbette 40 yaşında emeklilik mantıklı değil lakin şunu 50-55 aralığına çekseler en uygunu bu olur gibi.
Chp
Mhp
iyi parti
Hdp

Hakları olan emeklilik için yaşa takılanları görün.
Ekim'de bekliyoruz.
ekim itibari ile beklenilen konudur.

saçma sapan af konusu gündemde olup,
bu ülkenin emekçi ve mağdur olan çalışanlarını bilmem ne bakanı çıkarak

'gündemimizde böyle bir şey yok' diyecek kadar zavallı olmalarıdır.

ayıp bir ülkede bu kadar mı adaletsiz kararlar verilebilir.
Sözlük amca ve teyzelerinin içlerinde bulundukları durum.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda eyt’ler emekli edilirse sonuçları vahim olur. Akp nin yaptığı az da olsa iyi icraatten birisi de emekliliği ileri almaktı. Kademeli geçişte çok yerinde bir uygulama oldu. Eğer eyt’ ler emekli olursa vatandaşın üzerine çok büyük yük bir yük binecek ki bu ülke bunu kaldıracak kadar zengin değil. Popülizmi uğruna bu karar alınırsa dengeler bozulur. Ve çöküntü hızlanır.
Not: 6 yıl geç emekli olan birisi.
ortada net haksızlık var. ülke şartları bahane edilerek geçiştirilecek bir konu değil. yasalar geriye doğru uygulanmaz. kişi işe başladığında yasalar ne ise ona göre işlem yapılmalı.

insanlar 40 yaşında, erkenden emekli olabiliyorsa bu onların suçu değil yasayı çıkartanların suçu. yasayı çıkartanların aptallığını yıllardır ona göre çalışan insanlardan çıkartamazlar.
Valla özel sektör çalışanıysan yaşa başa taşa her şeye zaten takılıyorsun.
Nasıl 25 30 sene özel sektörde pilin bitmeden çalışıcan nasıl asgari ücretten fazla prim yatıran patron bulucan misal 50 yaşında işten atılsan o yaştan sonra nasıl iş bulucan da emekli olucam bunlar hep muamma konular. .
Kanunun çıkmasını heyecanla bekliyorum.

23 yıldır çalışıyorum. 7850 gün prim ödemişim, şimdiki hali ile emekli olmak için 14 yıl daha çalışıp 5040 gün daha prim ödemem gerekiyor.

Yok emeklilik sistemi batıyormuş yok ülkenin ekonomik durumu kötüymüş!

Bana ne!

SGK batıyorsa git kim yediyse ondan sor hesabını, kim yandaşın sigorta borcunu bir kalemde sıfırladıysa ondan sor hesabını

Kendi yediğin herzelerin ceremesini maç başladıktan sonra kural değiştirerek benim sırtıma niye yüklüyorsun.

Not: iş bu entry ile bahse konu olan 23 yıllık çalışma hayatımda rol almış tüm yetkililer (parti ve dönem ayrımı gözetmeksizin) hayırla anılmıştır
Şy an yaşa takılan çok

Tabiki 5200 erken emeklilik ve süper emeklilik bir hataydı.

Ama şu anki 65 yaş. Çok ta normal değil dedirtendir...
Hükümetin gündeminde değil,heleki paraya ihtiyacı olduğu bir dönemde hiç yapmaz.
Bu ülkede herkes bilmediği konu hakkında yazmayı ne kadar çok seviyor.
kamuda yaşa takıldım şeklinde bir sıkıntı, bir serzeniş, bir isyan görmedim.

emekliliği tamamen hak etmiş personel dövsen, sövsen, kovsan dahi gitmiyor. zaten çalıştıkları falan da yok. beleşe yakın çay, sınırsız sigara süresi, sıcacık oda, akşama kadar internette fink atıp muhabbet etmek varken emeklilik isteyen memur allahtan belasını arıyor demektir.
yaşa takılanı falan siktiredin de, 60/65 yaşa kadar iş garantisi verin yeter özel sektörde. öncelikli problem bu.

sirketler özellikle emekli personel alıyorlar prim odememek için. bu da genç işsizliği besliyor.
yaşı kuruyu bilmem de,

bildiğim ve dünya da tek ;

gerek sosyal güvenlik, gerekse emeklilik

gibi konuları siyasete alet eden tek ülke var

o da, pilhozlunun memleketi.

en güzeli kaçak yoldan suriyeye geçecen

t.c. kimliğini atıp, yarım türkçe yarım arapça

mülteciyim savaşdan gaçıyohh abüüüü deyip geri gelmek.
Adı üstünde işte.
O iş yaş.
Haşmetlü başkanımız Recep Tayyip Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar için; “biraz daha takılsınlar, yok öyle 38 yaşında emeklilik.
Yallah işe”baabında bir açıklama yaptı.
görsel
38 yaşında emeklilik olmaz doğrusu

da

yaverler danışmanlar vs vs

o biçim saltanat ????

nasıl dönecek bunlar ?
(bkz: emeklilikte başa takılanlar).
hükümet açıkladı maliyeti 100 milyar falanmis

ulan orospu çocugu suriyeli piçler için 35 milyar € harciyoruz ama vatandaşa gelince para yoohh..

valla bundan sonra sokakta ölmek üzere olan emekli bile görsem yardım etmem hatta bir tekmede ben vururum.
git oy verdiğin hükümet beslesin seni derim..
Ben onlardan biririyim ve eytttt yeter artık diyorum.
Ya orospu cocukları adamın emeklilik yaşı 7 yıl geri atmış, üstüne 10 bin küsür gün prim günü olmuş, hala sigorta primi ödüyor. Bre amkoduklarım millet hiç çalışmadan geriye dönük borçlanarak emekli oldu, 3600-4500 prim günü ile emekli olanların sayısı toplam emeklilerin neredeyse yarısıdır. Bu eyt magdurlarından hiç değilse sigorta primi almayın.