bugün

kötü futbolcu değil kumaşıda iyidir hatta ama bu adam brezilya milli takımının kadrosunda bulunurken alex de souza nın alınmamasını tecrübesiz teknik direktörün kompleksi olarak görüyorum.brezilya,arjantin gibi büyük takımların teknik direktörleri o takımların büyüklüklerine yakışmıyor maalesef.
maç bitmiş elanonun umrumdamı? (bkz: http://www.milliyet.com.t...b=Elanonun%20umrunda%20mi)
yeri geldiğinde maç biter dostluk kalır edebiyatı yapan gazetelerin dönekliğinden nasibini almış galatasaraylı futbolcu. geçen sezonki olaylı maçta herkes lincolnle roberto carlosun olaylara karışmamasını, geçtiğimiz haftasonu oynanan maçtada yine carlos ve elanonun ilk yarı bitiminde dostane hareketlerini örnek gösterirken milliyet gazetesinin bugün yaptığı haberde neyin nesidir anlamak mümkün değildir. maç bitmiş, herkes duşunu almış, sakinleşmiş... ne olacaktı yani adam mağlup olduğu takımın oyuncularını görünce üzerlerine atlayıp küfürler mi yağdıracaktı suratlarına. gerçi işinize gelen de bu olurdu.. ozamanda elano türkleşti diye haber yapardınız(!)
(bkz: götü zora sokmamak)
futbolun oyun olduğu gerçeğini kanıksamış gerçek futbolcu.

not: galatasaraylı'yım
pes 2010 da halen m. cityde olan futbolcu.
25 ekim 2009 fenerbahçe galatsaray maçında bir frikik öncesi ayhan akman'a 'fuck off' diyerek kopmama sebep olan
adam. adamın o yüz ifadesi süperdi. hani önemli bir iş yaparken etrafınızda sürekli işinize karışan ota boka
maydanoz olan tipler olur, 'ya bi siktir git' derseniz ya adamın tavrı aynen öyleydi.
25 ekim 2009 fenerbahçe galatasaray maçı'nda ayhan akman'a "fuck off" değil "back off" demiş oyuncu.
25 ekim 2009 itibariyle annesiz kalmıştır.*
galatasaray'a sadece serbest vuruşları güzel kullandığı için ve spikerlerin 'sambacı' kelimesini galatasaray maçlarında da söylemekten mahrum kalmamaları amacıyla gelmiştir. gs taraftarının hayal kırıklığı sırf bu yüzdendir. bir süre sonra geçeceğine inanıyorum.

-eet, sambacı oyuna giriyor. topun başına sambacı geçiyor. fıss, fıss, fiiis..
az önce buca maçında kırmızı kart görmüş futbolcu.
yöneticilerin, hakkında "ona biraz süre verin" dediği futbolcu. şimdi soruyorum yöneticilere: kardeşim bu adam badmintoncuydu da siz herifi topçumu yaptınız, neye alışıyormuş hala, ne süresiymiş bu?
yıldız diye gs'ye çakılan berezilyalı. Kendisine yarım lincoln demek mümkün. Türkiye'de mis gibi tatil yapmaktadır.
iki buçuk sezon linderoth'u bekleyen, iki sezon guiza'ya sabreden ülke basının sabırsızlık konusu. popescu, ilie hatta hagi de ilk haftalarında böyle eleştirilmişti ama hep yaşattığı güzelliklerle akılda kaldı. az sabır.
bu oyuncudan hala patlama bekleyenler var, birak 1 sezon beklemeyi, funye ile patlatsan bile ses cikmaz. gerci bundan komigi guiza'ya hala sabreden bir takimin varligi. ikisine de verilen paraya yazik.
cassio de souza soares lincoln ile karşılaştırılmasını saçma bulduğum oyuncudur.

lincoln galatasaray'a geldiği zaman schalke'deki performansını aratmayacak şekilde ilk maçlarında çok iyi oynamıştı fakat sonradan disiplinsiz tavırları ve isteksizliği sebebiyle çizgisini bozmuştu. bu sebeple hiç bir zaman kendisi hakkında "sabredilmeli" gibi şeyler yazılıp çizilmedi.

elano ise manchester city'deki performansından çok uzak şu anda, kendisini daha önceden izleyenler bunun farkındalar. diğer bir kesim ise "topçu değil bu adam" formatında saçmalamalarla meşgul. ama elano, lincoln'den farklı olarak istekli oynuyor, antremanlarda vs. istekli çalışıyor çünkü milli takıma seçilmek gibi bir amacı var. sonuç olarak elano manchester city'deki performansından uzakta ve bu adam büyü falan altında değilse bir form düşüklüğü yaşıyor ve bunun sebebi de bariz bir şekilde takım değiştirmiş olması. onun için sabır diyoruz efendim, sabır.
galatasaray'a gelirken amacının zaten 2010 dünya kupası'na gitmek olduğunu, ilk 11'de düzenli olarak oynayabileceği bir takıma gitmek istediğini, bu takımın da galatasaray olduğunu söylemiştir. hedefi takım başarısı değil kendi başarısı olacağı için daha başarılı olması bekleniyordu. sonuçta kendini göstermesi için normalden daha üstün bir performans sergilemesi gerekiyordu. ama nedense bir şekilde hem ilk 11'De düzenli olarak oynamıyor, hem de oynadığı zamanlarda öyle übermensch bir performans sergilemiyor. 2010 rüyasından vaz mı geçti ne?
kesinlikle mevcut bir sıkıntısı olan futbolcudur. kumaşını burada konuşmaya gerek bile yok. en kısa zamanda golleri ve o dehşet frikikleriyle geri döneceğinden kuşkumuz yoktur.
kaleden uzaklaştıkça daha kötü oynayan futbolcu. rakip takımın kalesinden bir şut mesafesinden daha fazla uzaklaşmamalıdır.
transfer piyasasındaki değeri guiza'nın üçte biri kadardır.
kariyeri guiza'nın 3 katı olmasına karşın galatasaray kadrosu için yetersiz elemandır. bazısı için fazla geliyor ki dillere pelesenk edilmiş yine...
(bkz: zaman sadece birazcık zaman)
kariyeri roberto carlos'un 13 te biri kadardır. zaten son derbide carlos'un formasını almak için maçın sonunu dahi beklememiştir. olabilir tabi çocukluğunun yıldızıdır vs. ayıp değil yaptığı.
bu adamın ileride iyi oynayacağı maçlar da olacaktır elbette. bir fenerbahçeli olarak elano hakkında neden yazdığımı düşünüp bozuluyorsanız, başlıktaki ilk entryleri okuyunuz. "son yılların en iyi transferi" demiş birisi. sanki milyon futbolcuyu databaselerine kayıt etmiş ingiliz menejerler burunlarının dibindeki bu yeteneği görmemiş de haldun denen uyanık kelepir fiyata kapatmış dünya yıldızını. komik olan budur.

not: ayrıca elano'nun kariyeri neymiş merak ettim valla. ben bir tek shaktar ile manchester city diye biliyorum. bir de brezilya milli takımının özel maçları.
kariyeri roberta carlos'un kök içinde 1 bölü üçüymüş, böyle salakça geyikleri gördükçe seni daha bir fazla seviyorum sözlük. özellikle barındırdığın ilkokul çocuklarını gördükçe 23 nisan'ı duble kutlayasım geliyor. kendisinin kariyerini merak edenler için alex'in gösteri maçlarında kaptan yapıldığı milli takımdan samba çalsa da yine oynatsak bebeleri masaya çıkarıp! ne de olsa kendisi o takımda oynamakta yıllardır... evet son yılların en iyi transferidir ama galatasaray kadrosuna yetmemektedir. koca takımın sistemini bir kişiye bağlayıp kalan maçlarda antep'e falan madara olanlar anlayamaz tabi, normal...
ne yaparsa kanımca lincoln den iyi olan, ileride coşum coşum coşmasını beklediğim topçudur. bir de cana can katan sabri olmasa.
güncel Önemli Başlıklar