bugün

tamamen saçmalıktır.
(bkz: ileri demokrasi teknikleri)
(bkz: demokratik senseiler oligarşisi)
(bkz: suçun yoksa devlet sana bir suç temin edecektir)
Demokratik toplum demokratik toplum diye bağıran siyatsetçi ve bürokratlar silsilesi ve bunların laf kalabalığında demokrasinin sözlük tanımını basitçe yapamayacak fakat ağzından da düşürmeyecek kadar iki yüzlü bir toplum profilinde gerçekleşmesi hiç de kaçınılmayan bi durumdur.. içler acısı bir durum... Ülkemizde her işin laf kalabalığı ile olduğu ortaya bir şey konulmadığı gibi demokrasi olayı da habur sınır kapısından geçen teröristin nöbetçi savcı ile ifadesi alınıp serbest bırakılması ama genç bir arkadaşın ekşi sözlüğpe entry girdiği için tutuklanması bizlere flashback yaptırıyor... Tarihte böyle olaylarla bir çok kez karşılaştık... sosyal medya cyber stage özgür düşüncenin hüküm saldığı ve sosyal kaosa sebeb olacak düşünceler haricinde insanın kendini ifade edebildiği yerdir ama.... Bizim ülkemiz de mi sadece bilmiyorum ama Apo paşa yapılsın diyen Atatürk kurumunun başına geçiriliyor Öğrenci uzaklaştırma yiyor... Güzel Ülkem Canım ülkem ve sevgili hemşehrilerim her işin peynir gemisini yürütme çabasıyla yürttüğü ve b*kunu çıkardığı için bu iş bu noktaya varmıştır... Yazık ÇoooooOOk yazık.... Demokrasi başlığı altında aslında demokrasinin değillemesini yapan bir toplum arıyorsanız Yunanistandan başlayıp dünya haritasında sağa doğru kayın bir çok ülke karşınıza çıkacaktır...
yılbaşın da, hastası için noel baba kostümü giyen doktor hakkında soruşturulma açılmasına benzeyen trajikomik vaka, öğrenci hakkını aramalıdır.

edit; 1 şubat eyleminize de anarşist ruhunuza da başlatmayın. Eksi verecek bula bula beni mi buldunuz lan?
Anlıyoruz ki bu ülkede internet o kadarda özgür değilmiş. Özgülükten kastım küfür veya aşağılama değil tabi ki. Ancak uzaklaştırılan arkadaşın uzaklaştırılmasına sebep olan yazıları okuyunca ne hakaret ne aşağılama var. Kendince haklı bir itiraz var yazıda. Ve arkadaş söylediklerinde de haklıymış belli ki. Baksanıza dekan yememiş içmemiş çocuğu okuldan uzaklaştırmış. Ülke bir değişim içinde belli ki yirmi seneden fazla sürecek bir değişim içinde. Yirmi sene diyorum çünkü her alanda yerleşmiş olan bu gibi eleştiriye tahammülü olmayan yöneticilerin, emekli olup bir köşede çıplak kadın resimleri yapmaya başlaması için daha bir yirmi sene lazım. Ve aynı şekilde devletin ve kurumlarının kutsal bir yer olmadığını, verilen paralar karşılığında hizmet veren bir şey olduğunu anlayacak ve idarecilerin böyle keyfi uygulamalarına itiraz edecek bir neslin yetişmesi içinde bir yirmi sene lazım. Bi gün bu ülkede rahat bir nefes alacağız. Sizi bilmem ama ben o yaşa geldiğimde güzel kadınların bile peşinde koşacak halim kalmamış olacak ki o zaman rahat nefes almak ne işe yarar onu bilmiyorum.
soruşturma yetmez eğitim hayatı bitirilmeli, tutuklu yargılanmalı mümkünse idam edilmelidir.
(bkz: yetmez ama evet)
ergenekondan içeri alınması bekleniyor.
Baskılarla yıldırılıyor insanlar. Fakat bilmezlerki büyük isyanlar baskılardan çıkar.
dindar nesle ayak uyduramadığı için başına geleni haketmiştir. sen kimsin de eleştiriyorsun olm? bak ben eleştiriyor muyum ?
(bkz: may the şeriat be with you)
iftira atmayıp eleştiri yapsaydı daha iyi olurdu. yok samanyolu imiş, yok bilmem ne...
hakaretin bu kadar göreceli olduğu ortamın kurbanı olmuş, otoriteyi eleştirmenin ne derece büyük suç olduğunu göstermiş olaydır. burada o otoritelere gelsin.
(bkz: s ktirin gidin amq)
kendi kendimize "sözlük olayı sakat hacı" dememize sebebiyet vermiş öğrenci, kötü olmuş.
doğrusu ekşi sözlükte yazdıklarından dolayı uzaklaştırılan öğrenci olması gereken başlık. eğer haber doğruysa hiç şık olmamış bu uzaklaştırma.
rte'ye sallayanlar da ülkeden uzaklaştırılsın o zaman. ne biçim saçmalıktır abi bu. adam gayet de haklı amk! şimdi siktir olup gidin. adamın canını sıkmayın.
fikirlerini canım türkiye'mde özgürce söylememeliydi.
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar lafı yine yerini bulmuş.elemanın 6 ayını hiç etmişler e okuldan da ataydın daha iyidi.zaten adam bir daha o okulu zor bitirir o dekancık ta ego mastürbasyonu yapar.
ne kadar doğal bir eleştiri yaptığına bile bakılmaksızın muhfazakar kesimin kulağına su kaçırmış olacak ki anında okuldan uzaklaştırılmıştır. okulunda birinciymiş en azından okuduğu bölümü için eleştirel düşünceye paralel olarak notları yükselmiş demek eğreti durmaz.
Samanyolu tv dokunanın yandığı ahtapotun kollarından biri olduğu için Mikail Boz isimli arkadaşımız da bu sebeple 'yanmıştır'.
başbakana bakanlara o kadar küfür ediliyor sözlüklerde. hiçbirine bir şey olmadı da, bu çocuğa niye böyle oldu acaba diye düşündürdü açıkçası.

ya adı geçen prof. baya taşşaklı ya da bu elemanın atalarında bi bedevi bağlantısı var.

dipnot: anlattıkları doğruysa eleştirileri mantıksız değil.
ilk entry'de suç teşkil edecek hiçbir şey yokken ikinci entry'de ayarı kaçırmış yazara verilen cezadır. bu konuda klavye başında dikkatli olmak gerektiği açıktır. adı geçen yazar okul birincisi olacaksa eğer bu düşüncelerini ilgili kişilerin suratına pek ala mezuniyet konuşmasını yaparken söyleyebilirdi. ya da son entryde daha dikkatli olabilirdi. herif, yüzük kardeşliği gibi tabirler çok ağır olmuş ve kendisini haksız duruma düşürmüştür. lakin alınan karar yine de çok ağırdır.

alınan karar muhtemelen ilgili yönetmeliğin şu kararına dayandırılarak alınmıştır.

yükseköğretim kurumundan bir veya iki yarıyıl için uzaklaştırma cezasını gerektiren disiplin suçları
madde 9. yükseköğretim kurumundan bir veya iki yarıyıl için uzaklaştırmayı gerektiren fiil ve haller şunlardır:
a) yükseköğretim kurumu idarecileri ile öğretim elemanlarını ve diğer görevlileri tehdit etmek, onların şeref ve haysiyetlerine veya şahıslarına karşı sözlü veya yazılı olarak herhangi bir saldırıda bulunmak veya hareket etmek.
eğer cezayı haberte belirtilen entry'den dolayı aldıysa oldukça ağır bir karar olmuştur. zira, yazıda dekanın şahsına herhangi bir hakarette bulunulmamakta, kişilik haklarını zedeleyici herhangi bir unsur yer almamaktadır. sadece basit bir eleştiri yazısıdır. böyle bir kararı bir iletişim fakültesi yönetiminin alması da ayrıca düşündürücüdür. çünkü, bünyesinde, gazetecilik ve radyo - tv - sinema gibi bölümleri barındıran iletişim fakülteleri, ifade özgürlüğü konusunda diğer fakültelerden çok daha hassas olmalıdırlar.
(bkz: ileri demokrasi)
yaptıklarının cezasını çeken öğrencidir,yediğin hurmalar tırmalar.

tabiat bu değilmidir,kaos teorisi bu değilmidir, her etki bir tepki doğurur,bunları önceden düşünmek gerekir.