bugün

eksisozlukte yazdığı için uzaklaştırılan öğrenci

ilk entry'de suç teşkil edecek hiçbir şey yokken ikinci entry'de ayarı kaçırmış yazara verilen cezadır. bu konuda klavye başında dikkatli olmak gerektiği açıktır. adı geçen yazar okul birincisi olacaksa eğer bu düşüncelerini ilgili kişilerin suratına pek ala mezuniyet konuşmasını yaparken söyleyebilirdi. ya da son entryde daha dikkatli olabilirdi. herif, yüzük kardeşliği gibi tabirler çok ağır olmuş ve kendisini haksız duruma düşürmüştür. lakin alınan karar yine de çok ağırdır.

alınan karar muhtemelen ilgili yönetmeliğin şu kararına dayandırılarak alınmıştır.

yükseköğretim kurumundan bir veya iki yarıyıl için uzaklaştırma cezasını gerektiren disiplin suçları
madde 9. yükseköğretim kurumundan bir veya iki yarıyıl için uzaklaştırmayı gerektiren fiil ve haller şunlardır:
a) yükseköğretim kurumu idarecileri ile öğretim elemanlarını ve diğer görevlileri tehdit etmek, onların şeref ve haysiyetlerine veya şahıslarına karşı sözlü veya yazılı olarak herhangi bir saldırıda bulunmak veya hareket etmek.