bugün

haklı tepki gibi görünse de bildiğin komplekstir. bir de not ile kızan var. 'bunun neyini eksiliyorsun sen türk/müslüman değil misin' diye. çok gülüyorum, editle bağırıyor adam.
(bkz: tükürdüğünü yalamak)
normal bir muhabette en son lafı söyleme inadını sürderenle, bunu yapan aynı kişidir.
efendim eksileyenlere sövmek için girilir. işbu entryde olduğu gibi. (#14496720)

edit:siktirin gidin bi boku beğenmeyen pezevenkler. *
entry'sinin yanlış anlaşıldığını düşünen yazarın yapacağı eylem de olabilir. hor görülmemelidir.
eğer tartışılabilecek entrysi eksilenince(dini, siyasi vb. entryler) edit giriyorsa komplekstir. ancak kişisel zevkleri eksilenince (ki eksileyenin zihin yapısını az çok anladıysa) kompleks değildir sokulması/koyulması gereken lafı yazmak için haklı olarak edit girer. örnek: (#14618688) bazen de düşüncesindeki hatayı veya eksikliği farkedip entryi değiştirmek/tamamlamak adına edit girer. örnek: (#14619390) bazen de -gereksizdir ama- gerçeklerin birilerine oturduğunu görünce zevkine zevk katmak için edit girer.
bazıları haklıdır, bazıları haksız. haksız olanları epey bir aciz oluyor.

ben de yapmış bulundum (#14579241) numaralı entrymde. (bkz: swh).
baştan edit: bu formata aykırı lan.

edit:eksile ulan eksile.

tanım: ayıp bişey muhtemelen, ancak çoğu yazar yapıyo. çocukluk kompleksi bunlar hep.
(bkz: o editi eksilemeden girecektin kardeş)
(bkz: eksilenme sonrası feveranı)
(bkz: edit ben demiyorum ki sendromu)
-editlemiyeceksen edit niye var kardeşim.
-himm tamam o zaman.
bazen kesinlikle meraktan yapılan durumdur.

mesela yazarların mezun oldukları üniv. yazılmaktadır.
nacizane afyon kocatepe üniv. yazılır.
hemen arkasından bir kaç adet eksi gelir.
bu durumda editlemeyip ne yapacaksın.
neticesinde eksinin sebebini merak etmektesin.
malum editte şu şekildedir.

hayredit: bunun nesini eksilediğinizi bir anlasam.
ne yapabilirim arkadaşlar bende isterdim marmarada okumayı.
ne yapalım puan orayı tuttu.
sizin yüksek huzurunuzda öyle bir üniv den utanmadan mezun olduğum için özür dilerim.

yani buradaki eksinin sebebini merak etmeme imkanı varmı allah aşkına?
yaşanmış bir öyküdür:

+bunu neden eksiledin arkadaşım?

-okumamın gerekli olduğu bir entry idi, ama çok uzun olduğu için okuyamadım ve bundan da seni sorumlu tuttum.

+hmmm peki o zaman.

edit: bu diyaloğun yaşandığı yazar muhatap alınmadığından ötürü özel mesaj kısmında engellenmiştir. işte bundan mütevellit kendisi çok sinirlenmiş ve kontrolden çıkmış, nick altına saldırıda bulunmuş ve seri eksi vermiştir. bir süre bekledikten sonra intikam yemeğini soğuk yemek isteyen yazar* nick altına yeniden saldırıda bulunmuştur. bu kez yaptığı saldırıda ise nickaltı sahibini* seri eksi vermekle suçlamıştır. fakat yazar muhatap olmamaya devam etmektedir, tıpkı ilk gün yaptığı gibi. hatta seri eksileri moderasyon'a da bildirip silinmesi için girişimde de bulunmamıştır.

bahsi geçen yazar tükçe'ye hakim ve kelime haznesi geniş birisi olarak tanınmaktadır. ancak ingilizce'den türkçe'ye kelime sokmaya çalışmak sadece ve yalnız dile hakim olmama kompleksinden kaynaklanır****.
Ezildiğini hisseden yazarın kompleks ve can havliyle kendisini eksileyenlere cevap niteliği taşıyan editleridir.
Niye diye sorup cevap alamamakla sonuclanacak hadisedir.
artı beklentisinin ters köşe olması sonucunda ortaya çıkar.
artı beklentisinden çok eksileyen kişinin editi görüp en azından nezaketende olsa bilgi veya zevk belirten entrylerde neden eksi verdigini öğrenme çabası içinde olan kişidir. yoksa karmayı taktığı pek görülmemiştir.