bugün

sözlükte sık karşılaşılan bir vakadır. tepki göreceği, eksi yağacağı besbelli bir haber basından alınır, başlık açılır. akabinde eksiler yağmaya başlar. bir müddet sonra başlığı açan yazar bir edit ekler: "edit : ben demiyorum ki bakın bu basından alınmış bir haber. neden eksiliyorsun....vs vs.". genelde bu editlerin eksi yağmurunun debisini pek etkilemediği varsayılabilir. bu nedenle bir sonraki muhtemel gelişme, başlık sahibinin entrysini silip kaçması ve ikinci sıradaki entry sahibinin başlığın başa kalması vakasıyla karşı karşıya kalıp yeni eksi yağmuruna hedef olmasıdır.
ben demiyorum medya diyor, ben demiyorum uzmanlar diyor gibi serzenişler eşliğinde gerçekleştiğinde inandırıcılığını arttıran sendrom türü.

yok mu şu uzmanlar... her bir boku biliyorlar!

edit: başlık açarken yazı yazarken eksi yağmurunu düşünmekte neyin nesi yahu? bildiğini, gördüğünü, algıladığını, anladığını yazacaksın. ister zamanın ötesinde yer alsın, 30 eksilemeyle, isterse yılın en eksi yağmuruna maruz entrysi olsun.. yazdığın sana yakınsa, senden izler taşıyorsa ve samimiyse ne değişir?!
baskılardan yılan korkan, yazdığının arkasında duramayan tırsık yazarların sendromudur.
güncel Önemli Başlıklar