1. 1.
  satılmak'ın yumuşatılmış halidir. yoksa bildiğin satılmaktır.
  4 ... redwinemania
 2. 2.
  hiç beklenmeyen biri tarafından gerçekleştirilirse insana daha çok dokunan eylem. gelecek maçlara bakıp bir daha ekilmemeye çalışılmalıdır, dersem yeridir.
  1 ... sesli
 3. 3.
  iki gece önceden hazırlanılmaya başlanılmış,saatlerce karın ağrısıyla evde volta atılmış,bütün kıyafetler ikişer kez denenip yerlere saçılmış ise ekilen tarafa iyiden iyiye üzüntü veren ve sinir harbi yaşatan eylem.
  (bkz: i hate boys)
  3 ... delilah
 4. 4.
  boşuna beklemek...aradığında telefonun asla açılmaz ve o an bittiğin andır
  1 ... 35 aml 35
 5. 5.
  "gelmeyen" karşı taraf mazeretini açıkladığında aslında ekilmemişim de denilebilir.ama o anki ruh hali hiç birşeye benzemez.elinize verseler tükürüğünde boğacak kadar sinirlenmişsinizdir.**
  4 ... supersumo
 6. 6.
  genelde en yakın arkadaş tarafından yapılanı çok koyan ekme işlemidir. hele ki kavga gibi ulvi bir iş söz konusuysa ve yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez mantalitesine gönül vermişseniz vay halinize. Mekan ve saat gibi hususlar önceden konuşulmuş ancak kararlaştırılan yer ve zamanda ortalıkta kimse görünmemektedir. Ararsınız açmaz. 30 belki 40 kere ararsınız o zaman diliminde, ki bu işkence gibi birşeydir. En son o sözcük ağzınızdan dökülür : "ekildim". Artık kaybetmişsinizdir. ARkadaşınız sizi ekmiştir. Size de dayak yemek* yerine ortamdan uzaklaşmak düşer. ağzına sıçacağına söz verdiğiniz insanlar da dahil olmak üzere o gün kavga olacağını bilen herkese rezil olur, insan içine çıkamaz hale gelirsiniz.

  +olm anlatsana lan noldu dövdünüz mü ak'mmm

  artik ne anladiysan çevrimdışı görünüyor. Gönderdiğiniz iletiler bir oturum açtığında teslim edilecek... *
  (bkz: bu yaşa gelmiş hala kavga dövüş)
  (bkz: kınamak)
  (bkz: amına koyulası duygular)
  ... artik ne anladiysan
 7. 7.
  buz da kayıp kalça kısmının serçe yere vurmasıyla oluşan acının aynısıdır.
  ... opps
 8. 8.
  bir yerde sabit şekilde fazlasıyla bekletilmek.
  ... topalsolucan
 9. 9.
  söz veripte randevusuna gelmeyen hadi onu geçtim gelmeme sebebini açıklama lütfunda bile bulunmayan insanın karşı tarafta uyandırdığı his. daha sonrasında atılan mesajlara, bırakılan çağrılara bile tenezzül edip cevap vermeyen, alabildiğince rahat davranan bu insan modeli elbette hak ettiği davranışı bir gün görecektir...
  3 ... rosinha
 10. 10.
  ekenin ekilmeye sebep olanların saygıyla anılmasına sebep olan olaydır.

  (bkz: yengeyi de çok çok öpüyorum)
  1 ... mari