bugün

satılmak'ın yumuşatılmış halidir. yoksa bildiğin satılmaktır.
hiç beklenmeyen biri tarafından gerçekleştirilirse insana daha çok dokunan eylem. gelecek maçlara bakıp bir daha ekilmemeye çalışılmalıdır, dersem yeridir.
iki gece önceden hazırlanılmaya başlanılmış,saatlerce karın ağrısıyla evde volta atılmış,bütün kıyafetler ikişer kez denenip yerlere saçılmış ise ekilen tarafa iyiden iyiye üzüntü veren ve sinir harbi yaşatan eylem.
(bkz: i hate boys)
boşuna beklemek...aradığında telefonun asla açılmaz ve o an bittiğin andır
"gelmeyen" karşı taraf mazeretini açıkladığında aslında ekilmemişim de denilebilir.ama o anki ruh hali hiç birşeye benzemez.elinize verseler tükürüğünde boğacak kadar sinirlenmişsinizdir.**
genelde en yakın arkadaş tarafından yapılanı çok koyan ekme işlemidir. hele ki kavga gibi ulvi bir iş söz konusuysa ve yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez mantalitesine gönül vermişseniz vay halinize. Mekan ve saat gibi hususlar önceden konuşulmuş ancak kararlaştırılan yer ve zamanda ortalıkta kimse görünmemektedir. Ararsınız açmaz. 30 belki 40 kere ararsınız o zaman diliminde, ki bu işkence gibi birşeydir. En son o sözcük ağzınızdan dökülür : "ekildim". Artık kaybetmişsinizdir. ARkadaşınız sizi ekmiştir. Size de dayak yemek* yerine ortamdan uzaklaşmak düşer. ağzına sıçacağına söz verdiğiniz insanlar da dahil olmak üzere o gün kavga olacağını bilen herkese rezil olur, insan içine çıkamaz hale gelirsiniz.

+olm anlatsana lan noldu dövdünüz mü ak'mmm

artik ne anladiysan çevrimdışı görünüyor. Gönderdiğiniz iletiler bir oturum açtığında teslim edilecek... *
(bkz: bu yaşa gelmiş hala kavga dövüş)
(bkz: kınamak)
(bkz: amına koyulası duygular)
buz da kayıp kalça kısmının serçe yere vurmasıyla oluşan acının aynısıdır.
bir yerde sabit şekilde fazlasıyla bekletilmek.
söz veripte randevusuna gelmeyen hadi onu geçtim gelmeme sebebini açıklama lütfunda bile bulunmayan insanın karşı tarafta uyandırdığı his. daha sonrasında atılan mesajlara, bırakılan çağrılara bile tenezzül edip cevap vermeyen, alabildiğince rahat davranan bu insan modeli elbette hak ettiği davranışı bir gün görecektir...
ekenin ekilmeye sebep olanların saygıyla anılmasına sebep olan olaydır.

(bkz: yengeyi de çok çok öpüyorum)
tarlaya, bahçeye, saksıya vs. vs. topragı biraz eşeleyip tohum atmak durumunda tohumun yaşadığı olay.
gurur kırıcıdır.
(bkz: #11726654)
arkadan bıçaklanmak gibidir. bugünüme damgasını vurdu.
bir daha aramayacağım onu, yemin ettim.
cidden kötü, ama cidden, hele birde hala aklına bile gelmediyse,
ne desem boş birden yıkıldım ama birden. *
Az önce yaşadığım olaydır. Bütün gün evi dip köşe temizlememe,alışveriş yapmama rağmen gelmedi alçak. Çok üzücü, sinir bozucu bir olay.
dünyanın en sinir bozucu olayı. hazırlanırsın, kokunu sürersin, deli gibi mutlusundur. sevdigin kızla buluşucaksındır. hatta sevgilindir. o da seni seviyordur. müthiş yakışıklı olmaya çalışıp en güzel eşyalarını giyip en seksi tavırlarını takınırsın. tam evden dışarı adım atarsın. bir kaç adım otobüs durağına yürürken o mesaj gelir "ben gelemiyorum". önce bi yerinde durursun. olayı nasıl çevirsem diye düşünürsün. kıza nedenini sorarsın falan. ama anlamadıgın bir şekilde istemez. gelmez işte. dünyanın en rezalet durumu. gözlerin kurusun istersin aglamaktan. +1000'lerde olan mutlulugu tek bir mesajda -1000'lere çekmek insanı büyük hezimete uğratır. yapıcak bişey yoktur. arka arkaya sigara yakılır. çok küfür edilir. çok.
eken kişi vicdan sahibiyse* başka bir buluşmaya davet edecektir. gideceğinizi onayladıktan ve birlikte yapacağınız aktiviteleri ballandıra ballandıra anlattıktan sonra gitmeyerek karşılık verebilirsiniz. bu da sizin vicdanınıza ağır geliyorsa, eken kişiyi 2. buluşma lokasyonunda 47 dakika kadar bekleterek kişisel tatmin duygusuna ulaşılabilir.
karşı taraf yeteri kadar özür diler yalvarırsa tolere edilebilir.
ektiği mekanın ortasında evire çevire sikilse eken şahıs yinede hırsı geçirmeyecek olaydır. öyle böyle değil ayağınızı ağzına sokmak istersiniz dize kadar.

(bkz: ekilenlere ekenlerin ağzına sıçma hakkı verilsin kapmanyası)
Tam da bugün yaşadığım hadisedir. Nişantaşı'nda 14:00'da buluşma ayarlayıp, 15:00'a kadar bekledim. Fakat ekildiğimi anladığım an bildiğim bütün küfürleri içimden etmeye başladım. Gurur kırıklığına mı yanarsın, rezil olduğuna mı, o kadar hazırlandığına mı, yoksa onu beklerken geçirdiğin onca zamana mı?..
tarlanın yaşadığı şey.
Cinsel, duygusal ve tarımsal açıdan 3'e ayrılan eylemlerdir.
güvenilen ve sevilen biri yaptığında üzüntü verendir.
Hiç bu kadar sert ekilmemistim denecek olay . An itibariyle yaşıyorum .
ayaküstü edilen hadsiz küfürdür.