bugün

kabir khan'ın 2012 yılında bir kısmını istanbul'da çektiği müthiş bir hint filmi.
http://www.imdb.com/title/tt2016894/
önerilebilecek filmler listesine alınılabilecek macera, aksiyon, aşk harmanı bir hint filmi.
hindistan ve pakistan gizli servisleri arasındaki rekabetin anlatıldığı; aksiyon, macera ve aşk kategorilerinde yer alan sürükleyici ve güzel bir film.
bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izledim ve çok beğendim. hint filmlerini seven arkadaşlara tavsiye edebilirim. eğer daha önce hint filmi izlememiş olanlar varsa onlar da izlemeye bu filmden başlayabilirler.
pazarcilarin bi bucuk, bi bucuk diye bagirdigi, basrolde selman khan'in oynadigi hint filmi.
izledigim ilk hint filmi. guzel bir secim yapmisim. kendimlen gurur duyuyorum.
Filmin orijinal adı ek tha tiger ama türkçeye hint kaplanı olarak tercüme edilmiş kabir khan yapımı hint filmi.filmde pakistan gizli servisi ısı ve hindistan gizli servisi raw'dan ajanların birbirine aşık olması ve örgütlerine karşı mücadele etmeleri anlatılıyor.çünkü hindistan ve pakistan arasında keşmir sorunu vardır ve ajanların birbirine aşık olmaları sakıncalı bir durumdur.filmde aksiyonun yanısıra hint dans ve müzikleri de yer almakta.olaylar hindistan,londra ve istanbul'da geçiyor.
salman khan ın türkçe bir cümle söylediği film. galiba "sorun yok abi" gibi bir şey söylüyor, filme gelince ben beğenmemiştim. çünkü aşırı abartılan aksiyon ve filmin basitliği insanı soğutuyor. hint filmlerine bayılırım ama bu film olmamış, özellikle katrina kaif ın mimiksiz boktan oyunculuğu yüzünden film işkenceye dönüyor. filmin tek iyi yanı, salman khanı sahilde dertli dertli yürürken görmekti. vapura binip boğaz turu da attı, sırf bu yüzden izlemeye değerdi diye düşünüyorum.