bugün

yasaklanmıştır.

(bkz: entry de edit ibaresini kullanmayınız)
dinlerken beyninizi onlarca parçaya bölmenize sebep olan enfes müzik oluşumu. situps pullups, twenty minutes, ashtray gibi sağlam parçaları, ants gibi de şaheserleri vardır. dinlenmesi farzdır.
son zamanlarda en yaygın görülen çeşidi de, yazılan entry üzerine gelen eksi oylardan sonra, eksileyen insanlara yönelik ifadeler kullanılarak yapılanıdır. eksiyi yemişsin sus otur yani... daha neyin baş kaldırısıdır. güldürür.
"düzenleme, düzeltme" gibi türkçe kelimeler dururken sözlük yazarları tarafından ısrarla kullanılan yabancı bir kelimedir. adamı hasta eder. bir de "edit: imla" şeklinde olanı vardır ki bir hayli gülünçtür. görünüşte, yazar dilimize özen gösteriyor gibi görünse de yabancı bir kelime kullanmaktadır. bu nasıl bir çelişkidir bilinmez.
an itibari ile sözlükte sağ kısımda bulunan kutucuklar nedeni ile yapılamayandır.

ben bu (#15519114) entrymi nasıl editleyeceğim şimdi?
düzeltme. mesela yanlış verilen bir bilginin doğrusunu yazma.

kullanmak lazım arada. sil butonundan daha önde hem de.
Neden sozluk sahıplerı "duzenle" dıye degıstırmedıler merakımdır
yerine "düzeltme" sözcüğünü tercih ettiğim sözcük.
bir eksi aldı diye salak salak edit veren yazara gıcık olup bende basıyorum bir eksi. maksat edit yerini bulsun.
benim gibi kafası uçuk ve takıntılı yazarların her entry girdikten sonra en az 2 kere gerçekleştirdiği eylem.

edit: imla
edit 2: yeni tanım
ilk zamanlar sürekli uyarıldığım ve zamanla azalttığım düzeltmedir.
eskiden mesaj bile atılırdı" editle dostum" diye.
Şimdi insan çekiniyor editle demeye.
yine de olması gerekendir.
bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır.
türkÇe konuşalım. edit değil düzeltme. nokta.
düzeltme olarak değişmesi gereken buton.
cok sonradan yapilan editlerin editi gozumde bir hayli ust noktaya tasimistir. sonradan ogrenilen dogrularin yanlis yazilari duzeltmek icin bir edit atilmasi ... adeta o zamanda tarihi yalan yasamis neslin bir kac sene sonra o tarihi duzeltmesi anlamina geliyor benim icin.

ha bir de playstation 1 de edit butonu vardir.. zamaninda cok editledim futbolculari.. kendi adimizla futbolcu yapip goruntumuzu david beckham gibi yapardik.. ulan ne gunlermis be..
sözlüklerde, entrydeki hataların düzeltildiğini ya da entrye ekleme yapıldığını belirtmek için kullanılır.

bir de daha düzeltme ya da düzenleme yapmadan entry sonuna peşin peşin yazanlar var. o da ileri görüşlülük kafası sanırım.