bugün

kulağa bir tuhaf gelen, anlamı güzel olan kız ismi. Allah'ın hediyesi anlamını taşımaktaymış.
(bkz: ecinni) *
büyük bir hızla yayılan isimdir. trend olma yolunda gidiyor. demedi demeyin. çevremdekilerin yarısı bu isme takmış vaziyetteler... tarih bu yazımı hatırlayacaktır.
bu ismi taşıyan kızlar genelde çok güzel oluyorlar.
moda olmuş bi kız ismi artık.
çağrıştırıyor. (#fecr)in.
Son 1 yılda doğan 8000 kız çocuğuna verilmiş isim. Allah'ın hediyesi demek.
+lan hasan oglum şu yeni gelen kızın ismini biliyonmu la
-neymiş lan
+ecrin'miş oglum
-o ne lan uzaylı ismi gibi
- anne benim odayı toparlar mısın? arkadaşımla eve geliyoruz da..
+ tamam, gelin. kimmiş arkadaşın?
- okuldan ya, ecrin.
+ ne?
- ecrin, ecrin.
+ ney o? kız mı erkek mi?
allah ın hedıyesı demekmıs...

aa nın gectıgı habere gore; 2009 yılında dogan kız cocuklarına verılen ısımlerde ucuncu sıradaymıs...
1- zeynep 15 bın 97
2- elif 12 bın 124
3- ecrin 8 bın 90

kokten degısım bu mu acaba..
insanlarımızın bebeklerine arapça veya kur'an' da geçen isim verme furyasının yeni tezahürü olan isim. kalabalıkta elini sallasan en az üç ecrin' e değiyor o el.

(bkz: #7295585) entryide de belirtildiği gibi ismin Allah' ın hediyesi anlamına geldiği uydurmadır. kelime arapca ecr kökünden türemekte ve türkçe karşılığı ise ücrettir. bu adı taşıyan bireyler ileride para göz olabilirler. kur'an' da geçsin kulağada hoş gelsinde isterse anlamsız olsun kimin umrunda di mi? aleyna isminden gına gelmişti bir dönem şimdide ecrin o ismin tahtını zorluyor, kim bilir yakın gelecekte iblis ismini çocuklarımıza uygun göreceğiz. nihayetinde o isimde kur'an' da zikrediliyor.
kardeşimin arkadaşının adı olup kulağa hoş gelmeyen bir isim.
algılanması zor bir kız ismi. az önce duydum ve ece olduğunu umut ettim ama ecrinmiş. bebek daha bir de şeker ki. nden insanlar koyar anlam veremedim özellikle "ücret" anlamına geldiğini öğrendikten sonra. kuranda geçmese cehenneme mi gidiyor nedir bu adet farz oldu.
hediye anlamına gelen isimdir. hatırlanması güçtür.
kuranda geciyor diye kizlarina yulet takanlari , yazel takanlari duyduktan sonra ecrin isminin hic olmazsa bir anlami var diyorum artik. anlami da ucret, karsilik. (bkz: ecir)
bir de kuranda gecmeyen isimlere "kuranda geciyormus bu isim" diyenlerden hic bahsetmiyorum.
onemli olan takilan ismin anlaminin guzel olmasi.
kuranda geciyor diye anlamsiz veya kotu anlama gelen isimler takmak nasil bir amactir, nedir yani...
akılda kalıcı kız ismi. farklı(ydı). *
ucretli anlamina gelen ve kesinlikle evlada verilmemesi gereken "sozde" isim.
kuzenimin ismi olup babaannemin eciriiin diye telafuz ettiği kelime..
islami kesimin pek sevdiği, kulağı tırmalayan, türkiye'de 2010 yılında en çok kullanılan 3. isim haline gelmiş zoraki isim.
ne hikmetse arapça allah'ın hediyesi anlamına gelen ama sadece son 4 senedir müslümanların kullanmaya başladıkları bir isimdir.

ayşe, fatma bize de köylülüğü hatırlatıyor ama söyleyemiyoruz diyemiyorlar da o yüzden efendim. islami kesim de bozulmakta maalesef.
yeni doğan yiğenimin adıdır. ismi arapça ''allah'ın hediyesi'' anlamına gelmektedir. son dönemlerde çok ama çok modadır. öyle ki bizim yiğen okula başladığında aynı sınıfta 4-5 tane ecrin'i beraber görebiliriz.
arapça'da; sevap, ücret anlamında, son yıllarda moda olmuş bir kız ismi. kuran-ı kerim'den isim koymak iyidir de, anlamını bilip öyle koymak daha önemli. bunun daha kötüsü için. (bkz: aleyna) (bkz: tarafımıza)
nette dolaşan hatunların %60-70'inin sahip olduğu rumuzdur, belki de isimleri de öyledir, eğer öyleyse çok korkuyorum sözlük!? ecrin adında bir arkadaşım olmasın mümkünse, ne o öyle ecinni gibi, karadedeler olayı resmen yahu...
fransızca'da mücevher çekmecesi anlamına gelen isim. ayrıca anne baba beğenmiş allah'ın hediyesi anlamına niyetlenerek bu ismi koymuş çocuğuna kime ne? sanki herkesin adının anlamı mükemmel şeyleri çağrıştırıyor da millet bu isme takmış durumda. isminin anlamını geçin artık kaderi güzel olsun çocukların.
(bkz: kız çocuğuna ecrin ismini veren insan/#16187686)

ecrin arapça ecr-ücur yani ücret anlamına gelmektedir.

bilinçlenelim.