bugün

entry'ler (316)

utku yerebakan

özgün bir sese ve tarza sahip olan kıbrıslı müzisyen. Bu adamın herkes tarafından sevilmesinin sırrı müziğinden öte mütevazi tavrı ve babacan kişiliğidir. Okan Ersan ve Vintage Band'le beraber çalarken kıbrıslı birçok gençe örnek olmuş, onları iyi müzikle tanıştırmıştır. ülkesini çok sever ve çevreye karşı duyarlıdır. Murat Evgin'in başlattığı doğa için çal projesinin ilk şarkısında da yer almıştır, bunun dışında kıbrıstaki sivil toplum hareketlerine sesiyle ve gitarıyla hiç tereddütsüz desteğini verir.

utku yerebakan

Kendı Ağzından:
"1998-2004 yılları arasında kıbrıs’ın çeşitli yerlerinde bar programları yaptım. 2004 yılında istanbul’a yerleşip, müzik çalışmalarına bar programları yaparak ve kendi bestelerini üreterek devam ettim.
istanbulda edindiğim tecrübeler ve birikimlerle 2006’da kıbrısa geri döndüm. 2006 nisan ayında okan ersan & vintage band`ın solisti olmam için teklif geldi. bu güzel fırsatı değerlendirerek kariyerimdeki ilk profesyonel adımı attım.
okan ersan & vintage band benim müzik serüvenimdeki en büyük dönüm noktasıdır. okan ersan & vintage band’la müziğe bakış açım birçok yönden genişledi ve değişti. bu arada daha çok beste üretip, 2 senelik çalışmanın sonunda 2008 ocak ayında artık albüm yapmak için hazır olduğumu düşünerek stüdyoya girdim. albümdeki parçaların yedisinin söz ve müziği tamamıyla kendime ait sekiz parçadan oluşan ’’cennetten bir parça’’ adlı ilk albümünü beş aylık çalışmanın sonunda 2008`in haziran ayında tamamladım.
tekrar istanbul`a yerleştim ve son perde grubunun ilk temellerini 2008 eylül ayında attım. kendi bestelerimden oluşan, türkiye’de ilk sayılabilecek akustik soundlu bir rock albümü yaptım. bu proje aşamasında ilk son perde konserini 8 kasım 2008’de balans’ta erkin koray’ın öncesinde verdim. sonrasında kemanci,shaft ve jazzstop gibi istanbul'un bilinen mekanlarında konserler vermeye devam ettim. 2010 un nisan ayında son perde grubunun dağılmasıyla kendi çalışamalarıma yalnız devam etmekteyim. ilk klibimi 2010 un ağustos ayında tamamladım ve kasım ayında düzenlenen brt hafif müzik beste yarışmasında "tam zamanı" isimli bestemle en iyi söz ödülünü aldım. yakında yeni bir albüm kaydı için tekrar studyoya gireceğim."

Bestelerini burdan dinleyebilirsiniz

yazarların yapabildiği en güzel yemekler

kıymalı makarna.

fc karpaty lviv

2010-11 UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Galatasaray'ımızın rakibi olmuştur.

yaran youtube yorumları

Roberto Carlos'un Fransa 98'de Fransa'ya attığı dünyanın en iyi freekick golü videosunun altında:

- That's ok but I can do better. (idare eder ama ben daha iyisini yaparım)

kadınları çekici yapan detaylar

Futbol izlemekten zevk alması ve bas gitar çalması.

ecrin

Son 1 yılda doğan 8000 kız çocuğuna verilmiş isim. Allah'ın hediyesi demek.

kim 500 tokat ister

Hemen çakma klonları ortaya çıkarılan hödö. *
http://www.facebook.com/h...v=272467984157&ref=nf

google nexus one

Deliler gibi elde etmek istediğim akıllı alet*. Arkasına ne yazdıracağımı şimdiden düşünmeye başladım... *
Gelelim aletimize: (dikkat edin, telefon demiyorum çunku bu cihaz bir telefondan çok daha fazlası. Telefon özelliği, cihazımızın uygulamalarından sadece biri)

Bu ele, evuca çok güzel sığan yaratık, Android 2.1 sisteminin kullanıldığı ilk cihaz. Telefonun tüm dizaynı ve yazılımı Google olsada, üretici firma HTC.

1 GHz'lik işlemciye sahip, 32 Gb'a kadar hafıza kartı destekli, 512 mb ram, 512 mb rom, 800 x 480 piksel 3.7" amoled ekran(iPhone 3GS'ten 2,5 kat daha iyi çözünürlük), 5 mp fotoraf makinası var. Sadece bu ana özelliklerle bile iPhone'u havada/karada döven Nexus One'ımızın hatsız fiyatıysa sadece 530 dolar.** **

Ekleme: aldim kendilerini *

18 ocak 2010 antalyaspor fenerbahçe maçı

Antalyaspor 2-1 öne geçti. Gol Necati.

ronaldo gaucho de assis moreira

(bkz: fenomen)

bir gün mutlaka gideceğim denen yerler

Rusya: Moskova ve St.Petersburg
Fransa: Aix-en-Provence, Paris
ABD: Las Vegas, Seattle
South Africa: Cape Town
Kenya: safari

cool adam

"cool malcıklar" da denebilir ki gerçektende 'mal'dırlar.

misafirin sürekli ağlayan çocuğu

daha da beteri (bkz: uçakta sürekli ağlayan çocuk)

misafirin sürekli ağlayan çocuğu

Hiçbir suçu olmayan çocuktur.

Ey sen anne-baba biliyorsun çocuğun hiç susmadığını, heryerde yaygara kopardığını niye o çocuğu alıpta misafirliğe gidersin.. Hadi gittin diyelim, ev sahipleriyle karşılıklı oturup sohbet ederken avazı çıktığı kadar cıyaklayan o çocuğu neden hiç susturma girişiminde bulunmazsın ?? Zannımca böyle çocuklara sahip aileler, çocuğun ağlamasına zırlamasına o kadar alışmışlardır ki, bunu normal karşılamaya başlamışlardır.. hatta "ağlar ağlar susar" "yorulunca susar" tarzı sağduyusuz yorumlar yaparak çocuğu kendi haline bırakırlar ki, en çok o çocuğa acırım işte o zaman. Tüm bebekliği ağlamakla geçen bir insanın ileride nasıl bir birey olabileceğini kestirmek zor değil.

kıbrıs ta ezan polemiği

averaj bir kıbrıslı türk dinle ilgili ne pozitif ne negatif birşey söyler. Herkes müslümanım der ama 20 senelik hayatım boyunca kurban kesmiş ya da hacca gitmiş hiçbir yakınım, tanıdığım insan yoktur. Oruç tutma oranı çok düşüktür.
Malum ada insanıyız, rahatımıza ve hayatımıza çok düşkünüz.**

amerika ile türkiye arasındaki farklar

dil, din, ırk farkları en temel farklardır.

yazarların suya düşmüş 2009 hayalleri

bazıları otomatikman 2010'a devredecek olan hayallerdir.

piyangodan para kazanınca her gün döner yemek

yarım ekmek arası dönerin 4,5 lira olduğu günümüzde saçma kaçacak olan aksiyondur. istanbulda çoğu zaman döner yemek, bekar'ın evde yaptığı tek kişilik yemekten daha ucuz olabilir.

fenerbahçe nin her branştaki ezici üstünlüğü

Alt yapı ve yerli gençler yerine, yabancı ve yerli yıldızlara ödediği paraların sonucu ortaya çıkmış kaçınılmaz gerçektir.