1. 1.
  ruhumun bir kösesinde uyuyan militanist duygularımı radikal boyutlara tasıyan, o ismi her duydukca tüm emperyalist düsüncenin azraili olmak istediğimi beynime bir balyoz gibi vuran, içinde müslüman kardeslere iskence yapılan, kadın ve cocuk diye aldırmadan ırzlarına gecilen ve tüm bu acılara dayanamayıp bizi öldürün diye mektubu tüm dünyaya ulaşan ''nur'' isimli bayan kardesimizin yazdığı mektuptaki feryad'ının arsı-ala'ya kadar ulastığı, bizlerin bu zulmü görmemize rağmen hiçbir sey yapamayısımızın ve utancımızdan kör kuyuların zifir karanlığındaki zillete düsmemizi sağlayan ceza evi.

  o cezaevinin (iskence ve tecavüz evi) olusumundaki tüm sürecte rol alan her ülkeye ve her bireye allahın laneti üzerinize olsun dedirten ceza evi.

  ''allah zalimlere merhamet etmez'' ayet'ini hatırlatan cezaevi.
  8 ... western
 2. 2.
  birde guantanamo diye bir ceza evi vardır ki, bunun ebu garip'ten tek farkı tüm mahkumlar erkek. farkeden birşey yok sonuçta, zulmeden emperyalistler, zulüm görenler ise müslümanlar!!
  1 ... western
 3. 3.
  uluslarasi arenada ebu garib olarak da adi gecen, bagdat yakinlarinda bir hapishane. insanlik disi uygulamalar, ve iskenceleriyle adini duyurdu maalesef.
  ... confusedy
 4. 4.
  Ebu Gurayb, abu gharib ya da ebu garib olarak da anılan, Iraklılar'ın Amerikalılar tarafından türlü taciz ve işkenceye uğradığı hatta öldürüldüğü, bunlar yetmiyormuş gibi üzerlerine işerken fotoğraflarının çekildiği, insanların bulunduğu ama ne yazık ki henüz insanlığın ayak basmadığı yerdir. unutuldu sandılar... ama yanılıyorlar.
  2 ... massattack
 5. 5.
  (bkz: ebu gureyb hapishanesi)
  ... massattack
 6. 6.
  abd'nin savaş esirlerini tuttuğu hapishanelerden sadece bir tanesi. biraz göz önünde olduğu için (ırak'tadır) guantanamo (küba) ' dan daha fazla ses getirmiştir ya da bu düşünce için diğer bir olasılıksa abu garib'teki uygulamanın guantanamo'ya göre daha sert olmasıdır.
  kısacası burda insani değerlerin nasıl çiğnenebileceği ve ahlak kurallarının nasıl çiğnenebileceği abd askerlerine öğretilir. onlar da bu sayede ırak'ta daha kolay can alabilirler. * *
  1 ... moso
 7. 7.
  bir süredir iddia edildiğine göre cezaevi olarak kullanılmayan insanlığın yüz karası yer şimdi bir kısmı saddam hüseyin döneminde işlenen suçlarla ilgili dökümanların sergileneceği müzeye dönüştürülecekmiş.

  abd işgali sonrası işlenen "insanlık değil" hayvanlık suçlarının delili belgelerin sergilenmeyeceğini tahmin ediyor olmamız gerekir. öyle ya görmeye dayanamadığımız sahneler abd işgali sırasında gerçekleşmedi.
  ama hala devam eden işgal sırasında yapılan zulümü görmek gerekir, görüp de unutmamak, hala abd ye müttefik diyen zihniyetin koruyuculuğunu yapanları şöyle çekip bir kenara sormak gerekir "müslüman müslümanın kardeşi değil midir? gerçek müslümanlık kardeşin yok olup gitmesine göz yummak mıdır?" diye.
  ama nafile, herkesin verecek bir cevabı var bu devirde.

  herneyse, özetle hatırlamak gerekirse ebu garip budur:

  http://www.kenthaber.com/Resimler/2004/08/26/uta.jpg

  http://images.habervitrin...im/irak_esir_iskence5.jpg

  http://image.haber5.com/haber/8078.jpg

  ve daha niceleridir...
  1 ... sapka yapamayan cuheyla
 8. 8.
  zalimin zulmü *
  2 -1 ... gecee
 9. 9.
  (bkz: amerika sen busun orospu çocuğusun)
  1 -1 ... kacmak isterken vuruldu
 10. 10.
  Artık burada neler yaşandıysa Pentagon ve Obama burada çekilen işkence fotoğraflarını yayınlayacağını söylemesine rağmen, daha önce kamuoyuna yansıyanlardan çok daha ağır insanlık ihlalleri işlendiği gösteren kalan 2.000'e kadar resmi yayınlamaktan vazgeçti.
  Gizlenen görüntülerin, bir askerinin bir kadın tutukluya tecavüzü, bir diğerinde ise bir erkek mahkuma tecavüz görüntüleri, ayrıca tecavüz görüntülerinde cop, tel, boru gibi cisimlerin de kullanıldığı görüntülenmiş. Ebu Gureyb cezaevi'ndeki işkence skandalına ilişkin soruşturmayı yürüten emekli Tümgeneral antonio Taguba "Tüyler ürpertici" görüntüler içeren fotoğrafların yer aldığı resimlerin gösterilmemesi konusunda Obama'nın kararını desteklediğini, adli bir amaç dışında fotoğrafların yayınlanmasının, ülke dışındaki ABD askerlerinin hayatını tehlikeye atacağını belirtti.

  Nasıl bir ruh hali ile bir insan bunları bir başka insana yapar. Onu da geçtim bunları yaparken nasıl bir sapıklıkla fotoğraflarını çeker. Bu konudaki en iyi niyetli düşünce; resimleri çekenin olaylara katılmayan, desteklemeyen ama engellemeye de gücü yetmeyen kişilerce adli makamlara iletilmek amacı ile çekildiğini düşünmek olsa gerek. Çünkü bu resimler de olmasa yapılanların hiç bir kanıtı olmayacaktı. Elbette bu düşünce heme arkasından bir diğerini tetikliyor : Acaba ABD bunca zaman asker soktuğu yerlerde kanıtlanmayan, resimleri çekilmeyen ne gibi insanlık suçları işledi?
  ... rick blaine