1990-2000 yılları arasındaki söylediği şarkılar ayrı bi güzeldir. yanılmıyorsam yirmi yılı aşkındır müzik piyasasında ve hala popülüritesini koruyor. Eski tadında tuzunda değildir ama sonuçta ebru gündeş'tir. dinlenilmesinde bir sakınca yoktur gözünüz kapalı dinleyebilirsiniz yan etki yapmaz.
eşi kendisine uçak alacakmış:
görsel
acaba yedikleri tomar para olarak mı çıkıyor diye düşünmeye başladığım sanatçı kişisi. cık, ama yok bir insan bu kadar çıkarmaz da. hay allah.
çok severim. özellikle şu yorumuna hayranım.
http://www.youtube.com/watch?v=dNuZfUNg5AU

kendisi birçok şarkıcıyım diye gezinen kişiyi utandıracak kadar güzel sese sahiptir. bazılarına allah veriyor işte böyle yetenek, napalım.
--spoiler--
sevgimin bittiği yerde nefretim başlar
akıllı ol
senin aklını alırım.
--spoiler--
son albümüyle eskilere dönüş yapan güzel sesli şarkıcı.
(bkz: 13 5)
yaparım bilirsin şarkısıyla tekrardan yeniden kendilerini sevdiren çekik gözlü esmer şey.
türk müziğinde kezban akımını başlatmış olan kadınımsı.
valla iyi insan mıdır kötü insan mıdır bilmem( belki tanışsam hiç sevmem ama kendisini dinlemek güzel) ama biri genç iken iyi keşfetmiş, zaten eski şarkılarını dinleyen nasıl sesini geliştirdiğini görecektir, son albümüyle(13.5) de biraz tarzının dışına çıksa da çok güzel bir işe imza atmış mesela eski kankasının çeliğin şarkısını güzel yorumlamış ama tarkan ın daha önce can verdiği ikimizin yerine parçasına el atmasaymış iyi olurmuş.
"nerde ki bu hatun, başına bişe mi geldi?"
şeklinde günlerdir düşünüyorum, göremedim çok fazla magazin izlemediğimden * * neyse epeydir yok. bu kadını ben çoh severdim hacı. bir kaç gün içinde dön ne olur diyorum ona. hani o kafayı tezgaha çarpmıştıya? az daha yarıyodu kafayı haa neyse bebeim benim özledim gene bak. hayır o değil bildiğim şarkısı da 2 dir en fazla. neyini seviyorum bilmem.. serdar ortaç ibinasından bile kıskanırdım. ey gidi ekmeğe pepe dediğimiz günler bee. ne keyifliydi bilyeli arabalarla tekel sokağına aşağı doğru eli ayağı parçalarcasına yardırıp, erdinç dayının eski magrüsünün altına girerek durabilmek..

o değil bide şey vardı lan şey koşan adam, mirkelam. aha ben koşarak geçiyorum mirkelam başlığına doğru yardırın peşime...
(bkz: 16 eylül 2012 ebru gündeş etimesgut konseri)
azeri işadamı ile evlendikten sonra bu kadın hakkında çıkan haberler bana, petrol zenginleri tarafından satın alınan ingiliz takımlarını hatırlatmaktadır. hani onlarda parayı bulduktan sonra önüne gelen pahalı futbolcuyu alırlar ya sanırım ebru gündeş'te zengin kocayı bulduktan sonra önüne geleni alıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=Fr3Izyk_9Zs

ucuz vatanseverlik kavramının vücut bulduğu kişi. şu halka, tribünlere, insanların kıymetli gördükleri değerlere oynayan insanlar ne zaman bitecek merak ediyorum. vay efendim vatan içinmiş de, aslanlar gibi göndermiş de, ne mutlu türkün diyeneymiş de. bırak bu işleri ebru, sen kimsin?
hatun bildiğin kakinak olmuş o ne öyle ya. ses olmasa görüntü sıfır ama sanki yıllar geçtikçe sesinde de bir bozulma meydana gelmiş yada bana öyle geliyo olabilir.
ben oğlumu askere göndermem dese hep fakirler askere gitsin zaten, hep onlar şehit olsun deyip kızacağımız; gönderirim dediği için de savaş çığırtkanlığı yapmakla suçladığımız insan. savaşı kimse desteklemiyor ama askere gitmekten korkan bir nesil yetişmesi de dışarıya muhtemelen "savaşmayalım sevişelim, hadi gelin bizi becerin" mesajı vermekten farksız olacaktır.
yoksa ben deli miyim sözleriyle küçüklüğümüzden hatırladığımız, şimdilerde boş vakitlerini başkalarının kendisinden kesinlikle daha iyi söylemiş olduğu şarkıları coverlamakla geçirmesi beni üzen şarkıcı.
sultan olsa ...kilmez.

(bkz: çekilmez)
görgüsüzlük konusunda heykeli dikilmesi gereken, sarkıcı...

aynı zamanda ukala dümbeleği.
babası gaziantepli, annesi kırklarelilidir.

(bkz: gereksiz bilgiler ansiklopedisi) *
mahallede saygı duyulan minibüs şöförü abimiz, gibi şarkıcı.
davulcusu kendisinden daha güzel olan sanatçı. öyleki kendisi bile onu kesmeye çalışıyor.
dutyy free isimli ingiliz atının sahibi olan şarkıcıdır.
konserine tam zamanında gelip tam zamanında bitiren öyleki 5 dakika bile uzatmayarak süresinde kaçıp giden sanatçı.
yalnızlığın asil renginin biraz kızıl biraz mavi olduğunu iddaa eden şarkıcı. bizim şantiyedeki remzi abi de hasta bu karıya, arabada orda burda habire çalıyor amk. hem remzi abinin hemde bu karının allah belasını verse keşke...

(bkz: keşke dedim duymadın mıııııı)

(bkz: sana dedim duymadın mıııııı)
Sesini duyduğumda tüğlerimi diken diken eden nadir seslerdendir.