bugün

ilk tanıştığımızda tartıştıgım,ama sonra ozur dilemesini de bildigim ekonometri hocasi. bana referans da vermeyi kabul etmistir, tesekkur ederim kendilerine.
(bkz: sacit ertaş)
ekonometri'de okuyan arklarımın kabusu olan bayan,sacit ertaşın karısı.hakkında tek dersten yalvaran ''çocuk doğduğunda hiç gelemeyeceğim'' diye aglayan hamile bir öğrenci kıza ''peydahlarken bana mı sordun'' diye bağırdığına dair rivayetler vardır.hatta rivayette değildir benim arkadaşlarım olaya şahitlerdir bizzat.
yaz okulunda not tutmayan öğrenciye "niye not tutmuyorsun?" diye sorduğunda "bende bu dersin notları geçen dönemden var." diyince.kendisine "eğer o notlar işe yarayacak olsaydı şimdi burda olmazdın..." diyerek bizi gülmekten kırmış, ders anlatma konusunda çok başarılı olan ama nedense kendisinden geçmekte kişisel olrak hiç başarılı olamadığım ülkemizin yetiştirdiği dalında dünyaca tanınan şahsiyet...
bir senesi matematiksel iktisat dersinden geçebilmek için gerekli olan notun 4 puan altında aldığımı final notlarında okuduğumda yıkldığım, günlerce gidipte nasıl oldan not isteyeceğimi kara düşündüğüm, fakat birkaç gün sonra final notları kağıdı değiştiğinde o 4 puanın mucizevi bir şekilde kendi notuma eklendiğini görünce hayrete düşmeme neden olan hoca.
kabusun ta kendisidir kendileri, ekonometri bölümünün zebellahıdır. yüzünde en ufak bir gülme mimiği yoktur ders anlatırken, sınıfa girer, ilkokul yöntemiyle yoklamasını alır, * ve tahtayı milyonlarca formülle doldurmaya başlar. herkes tahtaya alık alık bakarken ve formülleri not almaya çalışırken birden arkasını döner ve listeden birini rastgele seçer ve bir soru sorar. * örneğin hipotez testini yorumla der mesela, cevap vermeye çalışırken işte şu testin x i hede olduğu için y si hede olabilir mi şeklinde cevap verirsin, "soruyu ben sana soruyorum" diye bozar. cevabı bilemediğinde "kulağına o küpeleri takmayı biliyosun ama" gibi çıkışları meşhurdur. acımasızdır, notu kıttır, kolay kolay geçirmez. çalışan ve çalışmayan öğrenciyi çok rahat ayırdeder ve iki grubun da hakkını verir. ama adil davranmadığı durumlar çoğunluktadır. vizesinden 56 alırsınız mesela yaz okulunda, finalini açıklamaz bile, iyi geçtiğini düşündüğünüz halde o cehennem sıcağında kastığınız yaz okulundan kalırsınız. üstelik ne notunuzu sormaya hakkınız vardır, ne de kağıdınızın doğrulunu sorgulamaya. otur sıfır mottosunu benimsemiştir, çok fazla ah almıştır, ekonometri öğrencilerinin gölgesi üzerinde olsundur. * * * *
Ekonometriyi sevdiren hatun kişidir. Eşiyle birlikte tam zıt hocalık karekterleri sergilemekle birlikte tanıyınca anlaşılır ki ikisininde ortak noktası öğretmeyi sevmeleridir.
eşi sacit ertaşla birlikte uludağ üniversitesi i.i.b.f. ekonometri bölümünü ele geçirmiş olan sadist çiftten dominant olanı...
tek kelimeyle " homoskedastisite" *

kim ne derse desin bence Uludağ Ekonometriyi ekonometri yapan hocadır kendisi.
hep aynı kıyafeti giyermiş gibi gelirdi bana... etek çizme... etek çizme...
öğrencilerine, hayatın anlamını "F testi" ile sorgulatmayı başarmış yüce insan.
öğrencilerine, aldıkları malları "slutsky yöntemi" ile açıklatmayı başarmış yüce insan.
öğrencilerini hayattan soğutmayı başarmış yüce insan.
esasında sınavlarda o kadar da zor sormayan hoca. yurt dışında ekonometri dersi alırsanız eğer bana hak vereceksiniz.
son yaptıgı eko final sınavıyla kanırtmış hocadır.
4 uzantılı 4 soruya 50 dakika süre vermesi, kimsenin bu dersten gecmesını istemediği şüphesini bende uyandırmıştır.
ayrıca vizesinden 100 alınsa bile sevinilmemesi gerekir, finalde öyle bir çakar ki nevri döner insanın.
son yaptığı final sınavında kanırtmasına ragmen, o rezalet kagıda 25 i yapıstırmış anlaşılması zaman isteyen hocadır.
Allah razı olsundur.
2009 yılında standartlarını daha da yukarıya çekmiş hoca. kadın bağıra bağıra "ben bu dersin mantığını anlamayanı geçirmem" diyor.
ekonometri dersi için yapılacak olan kurtarma görünümlü ikinci vize sınavında kendine has bir sınır koyarak şaşırtmamış hocadır.
kural şu: sınav 20 puan üzerinden; 10 puanın altında alanların, aldıkları puan ilk vizelerinden düşecek, 10 puan üstü alanların puanı ilk vizeye eklenecek.
* *
uludağ üniversitesi'nin bir hocasıdır. dersini alan öğrencilere sulugöz sakızı tadında bir ekşilik verir.
(bkz: ebru ertas)
(bkz: ebru ertaş)
en zayıf halka yarşmasını sunan kadından daha dominant bir karakterdir.

her an güle güle tadında ve ağırlığında bir ayar verebilir.
uludağ üniversitesi ekonometri bölümünün en kaliteli hocalarındandır. dersini geçmek zordur; çünkü çok çalışmak gerekir.
hayattan aldığım marjinal faydayı sıfıra eşitleyen kişi, kukla değişkenleri gibi insan hayatıyla oynar, sorsan idealist hocadır. (bkz: bırakta yaşayayım)
ekonometri camiasının rocco'sudur. sınavları konusuz film tadında olur.
sevüktekin'den ayarı yemiş, koca yazı evinde kocasıyla didişerek geçirmektedir. ölse üzülmem
güncel Önemli Başlıklar