bugün

ekmek hamurundan yapılıp, tepsiye petek şeklinde dizilen bir muhacir çöreğidir. pişirmeden önce üzerine süt kaymağı *ve yumurta karışımı dökülür. unutulan tatlardandır.
peynirlisinin çok güzel olduğu yurdum lezzetlerinden... *
damak çatlatacak lezzette bir trakya klasiğidir.

(bkz: olsa da yesek)
soğumadan yenmelidir, soğuyunca birşeye benzemez.
tepsi sofraya konur, ortasından bir öbek alınıp ortası boşaltılır, ortasına marmelat, bal gibi bir tatlı kasesiyle birlikte koyulup tatlıya banılarak yenilir.

(bkz: olsa da yesek)
muhacir olarak bilinen trakyaya sonradan yerleşenlerin sıkça yaptığı hamur işi böreği. içi özellikle peynirli olanı favorimdir. üzerine bolca dökülen yoğurt böreğe esas tadı verendir.
trakyada yaygın olan ve bir gece trakyalı bir arkadaşımla ismini hatırlamak için bir saat kadar düşündükten sonra, arkadaşımın annesini arayarak;
-anne hani ayşe yengemin yaptığı bişey vardı ya neydi o
-ne?
-ya işte anneannemde yapıyodu,hani içine peynir konuyo
-???
-ya hani böyle börek gibi köşeli köşeli
-dizmana mı?
-hıhh evet dizmana yaaaa
diye geçen bi diyologtan sonra hatırlayabildiğimiz muhacir yiyeceği.
mayamdır.
sağ kolum, sol ayağım, ağzım, dudağımdan biri kesin bu yiyecekten oluşmuştur.
küçükken çok yerdim.
karpuzla inanılmaz bir ikili oluşturandır.
pekmezle de iyi giden nimet.
biri tarifini verse de yapsak, olan var olmayan var, erkek çocuğuyuz şişmesin bir yerimiz.
aha da tarifi.

http://keskinlininmutfagi...om/dizmana-tarifi/9633615

yalnız, resimde büyük gibi duruyor. daha küçük olur, benim bildiğim. en fazla 2 lokmada biter.
#6292399 bahsedilen benim. sonuç itibariyle başarılı bir konuşmadan sonra akıldaki tüm soru işaretlerini sildim. *
karnım aç dızmana gaç sözünde ana fikirdir. afiyet olsundur.
Bazı yerlerde içine kıyma koyulan harika tat.

Kıyma, soğan, domates, maydanoz, biber ve baharatlarla yapılan harç koyuyurlar

Olsada yesek.
Bulgaristan göçmeni anneanneminde yaptığı yumuşacık hamur işi. Benim favorim ezine peyniri ve domatesle birlikte yemektir.
Ulan bira nasıl kıydı içimi ya aklıma geldi neyse yarına artık.
balkan göçmeni gıdası. başlıkta hep peynirlisi kıymalısı anılmış. bunun bir de kulağa enteresan gelen ceviz soğan kombinasyonuyla yapılan versiyonu vardır. toprak fırında odun ateşinde pişeni makbuldür. bugün de köylülüğümü belli ettim çok şükür.
bu gün ilk defa ne olduğunu öğendiğim yemek yiyecek gün geçmiyor ki yeni bir bilgi öğrenelim teşekkürler uludağ sözlük.
Içine lor veya peynir koyulup tek lokmalık olacak şekilde hazırlanıp tepside fırınlanan hamur işi.
çok yağlı ve ağır bulduğum hamurişi.
Özlediğimdir. Yapan olsa da yesek.