bugün

altıncı nesil çaylak.
altıncı nesil yazar.
güzel nick seçimi.
tebrik ediyor başarılar diliyoruz.
düşünüyorum öyleyse varım,
üşeniyorum öyleyse yarın. *
yazılarını okurken keyif aldığım nadir uzun yazanlardan.
#5719984 gibi mükemmel bir yazı yazmış yazar. 6. neslin gurur kaynaklarından biri. tebrikler.
kadınlar ne ister başlığındaki (bkz: #5803339) numaralı entryme cevaben aşağıdakileri düşünüp bulmuş, yazmış sözlük uuseri.

--spoiler--
''şeytanın aktüel yeryüzü şubesi olan kadın isimli bu varlık, tüm evrenin kendi etrafında dönmesini ister.''

eeh tabii zebaniden bozma adamlarla rastlaşa rastlaşa kadın da cehennem ahalisinden olmanın hakkını veriyor.
alıştı garibim, aferin ama!

onca rahatlığa, özgürlüğe, doğuştan 1-0 önde olmaya rağmen yine şikayet erkeklerden geliyor nedense.
zorla evlendiren, satan, karısıyken bile ona buna peşkeş çeken, bir iki gün birlikte olayım gerisinden banane diyenler varsa, şiddet uyguluyorsa baba, koca, abi vs. tecavüz ediliyorsa, namus cinayetlerine kurban gidiyorsa, cehaletinle otur, okumayacaksın! diyen babalar varsa, devlet dahi ikinci sınıf olarak bakıyorsa bu vatandaşlarına, kadınlar ne yapsın?
bi şey istemeye hakları yok ki? istesinler.

kim kimin kanadını kırıyor allah aşkına?
--spoiler--

hem tanrı hem de msn listemdeki bir çok yazar şahidimdir ki ben sözkonusu entry i girdikten sonra ' yanıldığımı yazın, beni haksız çıkarın' diye yalvardım resmen. fakat bayan yazarlar da dahil hepsi bana hak verdiler ve maalesef nickaltımdaki konuyla alakalı bir entry dışında -ki o da sadece gözden kaçırdığım bir noktaya vurgu yapmaktaydı, haksızlığıma değil- hiç bir antitez gelmedi.

kendisi kusura bakmasın fakat bu yazdıklarından 'hayır, kadın öyle değildir'den ziyade, 'evet haklısınız ama bizi bu hale getiren de sizsiniz' manası çıkıyor.ayrıca gayet net bir şekilde görülmektedir ki yazdığımız entryde işlenen konu- başlığın ana teması diyelim hatta- bir kadının bir erkekten ilişkide neler istediğidir. ben yalancılıkla, bencillikle vb. suçlamışım; bunların cevabı'' kadın ikinci sınıf varlık muamelesi görüyor'' olmamalıdır. ve ayrıca burada şikayet eden erkeklerin canını yakmış olan kadınlar da hiç öyle 'varoşların prensesiyim, acıyla yoğruldum' tarzı müLAYiM, uysal koyun tipinde kadınlar değildir. yazısını ilişki yaşamayı bilmeyen erkeklerin kadında yarattığı tahribatlar üzerine kursa, yani zebaniden bozma adamlar üzerinden ilerlese kanımca daha uygun bir cevap vermiş olurdu. bu yazdığı 'benim kadınım eziliyor kardeşim' tandanslı yazı kusura bakmasın ve saldırı olarak algılamasın ama alakasız olmuş.
doğuştan 1-0 önde olmak, gücü elinde bulundurmak gibi argümanlar da bu çağda tartışmalıdır. kırsal kesimde halen ataerkil anlayışın hüküm sürdüğünü yadsıyacak değilim lakin kötü niyetli yaklaşmak istersem şöyle diyebilirim:
'' e be kardeşim siz ezilenken bile bizim anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getiriyorsanız, bir de 1-0 önde başlayan, onca özgürlüğe, rahatlığa doğuştan sahip olan taraf olsanız bize neler edersiniz allah bilir. örnek istiyorsanız amazonları hatırlatırım; damızlık erkekleri ayırıp işe yaramayacak olanları öldüren kadınları. yahut çiftleştikten sonra eşinin kafasını koparan dişi peygamber devesini. siz de buna karşılık bana 'araplar da kızları toprağa gömüyordu' dersiniz belki fakat bunun gerçek olmadığı artık herkesçe bilinmektedir. hem bu anadolu ve mezopotomya değil miydi ana tanrıça kültü'nün anavatanı? tarih boyunca hep mi ezildiniz allasen? bak ben sana o okumamış kadınlardan da örnek veririm; kocası gayet iyi davranırdı eşine, evin geçimini sağlardı ve kavga gürültü de olmazdı hiç. lakin ne zaman ki kadın da çalışmaya başladı, para kazanmanın verdiği güçle kocasına 'canımı sıkma, kafanı gözünü kırarım' gibi tehditkar cümleler kurmaya başladı. okuyanlarınız, kadın haklarına kafayı takanlarınız onlardan da beter zaten.''

ama bunu demiyorum, buyrun bakın kendime kendim ne cevap vermişim. (bkz: #5823394) hiç birimiz masum değiliz.

edit: imla*
kitap gibi yazan, ama yazarlığın ötesinde duyarlılığına minnet duyduğum yazar. böyle "insan" yazarlar burada çoğalsın ne olur. kara gün dostum güzel insan, mimozam. * *
Beni tam bir ay gık etmeden çekip yanıbaşında oturtan, moralim bozuk, gurbetteyim moduna girmişken mesajıyla beni kendime getiren kisi. *
sözlükte kendisi gibi, hatta geçtim sözlüğü, şu hayatta kendisi gibi düşünebilen * insanların çoğalmasını ümit ettiğim, başarılı yazar. * *
bir insan,duyarlı,ince,hassas güzel bir insan. dilerim şu acımasız dünya canını bu yüzden fazla acıtmaz.
nasip olsa gine gitsem yaylaya
doya doya baksam suna boyluya
senin için yalvarayım mevlaya
belki seni bana yazar yaradan

seni gördüm evvel bahar yaz iken
o güzellik sende ilvan naz iken
güller taze iken teller saz iken

yüce dağ başında pınar gözüsün
sürüden seçilmiş körpe kuzusun
güzeller güzeli yayla kızısın

ela göz üstüne eğmedir kaşı
başına bağlamış telli bir poşu
talibi pis çocuk der bulunmaz eşi
yağmur yüzünden şaire bağlayan yazardır.
(#7445889) helal olsun yazarı.
(#7445889) sabah sabah tüm artılarımı yiyip bitiren yazar. helal olsun.
cok ozledigim, kendisine ne kadar tesekkur etsem az olan, ne zaman moralim bozulsa telkinlerini aklima getirdigim. ortakoy, dalga sesi, caya gerek yok ayrica. kopuklu orta bir kahve yanina, doyulmayan sohbeti olsun yeter.
bekledim de gelmedin
sevdiğimi bilmedin
hiç mi beni sevmedin
gözyaşımı silmedin
söyle söyle
nerdesin hatunum söyle.
çözümsüzlük insanı.
demekki gerektiği kadar düşünmüyorsun denilen yazar.
yeni keşfettiğim ve ilk kez "keşke gerçekten tanıyor olsaydım" dediğim yazar. üşenmeden neredeyse bütün entrylerini okudum ve anladım. gerçekten anladım. çok ortak nokta buldum kendimden. şaşırtıcı şekilde hem de. (bkz: 47) mücadelesinde başarılar diliyorum, seçtiği yol her ne ise.
düşünüyorum, düşünüyorum, kafayı yeme noktasına geliyorum, ama bulamıyorum ya da tam kafayı yeme noktasına gelmişken kendimi frenliyebiliyorum, durumu.
dün karmasını en çok arttırmış açık ara arttırmış yazar gerçi ben karmasını +1000 lerde gördüm diye hatırlıyorum bi ara.

belki de gönül gözü bilmiyorum.

gereksiz detayları geçtikten sonra, ben denizi şu güzellikle tanıştırmış şahsiyet, bilmesem öğrenmesem eksik kalırdım, hicap duyardım.

''Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı?''

Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?
Dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı?
Sevmek için güzele mi bakmalı?
Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı?
Hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır?
Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı?
Hırsızlık; para, mal mı çalmaktır?
Saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı?
Solması için gülü dalından mı koparmalı?
Pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı?
Öldürmek için silah, hançer mı olmalı?
Saçlar bağ, gözler silah, gülüş kurşun olamaz mı?

Victor Hugo

teşekkürler yazarı.
duygularını olduğu gibi aktarabilen; düz yazı, şiir tadında entrylerin insanı.

(bkz: şükela)
(bkz: düşünüyorum ne kadar sevmiş olabilirim)
şukela entryleri kurcalarken üst üste üç entrysi denk geldi bu yazarın. merak ettim diğer entryleri de kurcaladım. farkettim ki hakikaten güzel yazan yazar.
bir aydır da entry girmiyormuş, üzüldüm.
(#5977503) o başlığın altındaki en etkileyici yazılardan biri.