bugün

guns n roses bass gitaristidir. punk bass çıların kralıdır.. bass yanında bateri ve elektro da çalmış olup onlarca grupta yer almıştır.. günümüzde velvet revolver da slash ve matt sorum un yanında çalmakta olup,vaktinde uyuşturucuyu abarttığı için şu sıralar konuşmakta bile güçlük çekmektedir..

bazı guns parçalarını axl değil kendisi seslendirir..

(bkz: so fine)
(bkz: attitude)
dişçiye gittiğinde 15 iğne yese bile hiç bir uyuşukluk hissetmediği söylenen canlı.
guns n roses efsanesine punk ruhunu aşılayan efsanevi bass gitarist. guns n roses dan ayrıldıktan sonra kendi solo albümünü de yapmıştır
aslında bir gitarist ve bestecidir kendisi. punk tarzı ağırlıklı çalar. pena kullanır. sarı saçlıdır kendileri. gitarında no fear sticker'ı bulunur.
tonu muhteşemdir.
rock n roll ruhlu bas gitarist.çok severim kendisini.
aslen irlandalıdır. Renk körüdür mtv ödüllerinde slash le kafaları kıyak halde sahneye cıkıp insanlara söven insandır. Bass kralıdır. harbi karizma biridir
müzik zevkimizin uyuştuğu 11. nesil yazar. hoşgelmiş.
votkayı bıraktıktan sonra bir süre şarap içmiş. günde 12-13 şişe kadar. şimdi hacı dayı gibi temiz.
(d. 5 Şubat 1964, Seattle, ABD), ABD'li müzisyen ve besteci. Dünya çapında ünü 1980'lerin sonlarında ve 90'ların başlarında yer aldığı Hard Rock grubu Guns N' Roses ile yakalamıştır. 1993'te hala gruptayken kısa ömürlü bir süpergrup olan Neurotic Outsiders ile solo albümü Believe In Me'yi çıkarmıştır.

1997'de Guns N' Roses'dan ayrılmasından sonra daha önce kurduğu Seattle kökenli punk grubu 10 Minute Warning'e geri döndü. Bir süre sonra hala aktif olan Hard Rock grubu Loaded'ı kurdu. Bu grupta ritim gitar ve vokal görevlerini üstlenen McKagan, 2002'den bu yana kariyerine Guns N' Roses'dan arkadaşları Slash ve Matt Sorum ile beraber Velvet Revolver'da devam ediyor. 2008'de solist Scott Weiland'ın gruptan ayrılması ile Velvet Revolver bir süreliğine çalışmalarını durdurdu ve üyeler solo çalışmalarına yöneldi. Bunun üzerine McKagan da 2010'da kısa bir süreliğine Jane's Addiction'a katıldı. 2012'de Rock 'n Roll Hall of Fame'de bir Guns N' Roses üyesi olarak yer almaya başlamıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Duff_McKagan