1. 1.
  digital single lens reflex (bkz: slr) fotoğraf makinenin dijital türüdür.
  (bkz: canon) (bkz: 350d)
  (bkz: nikon) (bkz: d70)
  8 ... inside me
 2. 2.
  - Dijital fotograf makinalarını filmli makinalardan ayıran, dijital makinaların film yerine ışığı algılayan elektronik ışık sensörleri kullanmalarıdır. Bu ışık sensörleri ışık enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek görüntülerin elektronik devrelerce
  algılanabilmelerini ve sayısallaştırılarak kaydedilmelerini sağlarlar. Işığı elektrik yüküne çeviren aygıtlara foto sensör adı verilir. Foto sensörler ışığa duyarlı küçük elektronik algılayıcılardır, dijital fotograf makinalarında oluşturulacak dijital görüntüdeki her piksel için bir ışık sensörü kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle dijital fotograf makinalarının içinde fotografı oluşturacak milyonlarca ışık sensörü bulunmaktadır. Objektiften geçen ışık bu sensörlerin üzerine düşürülerek görüntünün sayısallaştırılması sağlanır.
  - Dijital fotograf makinalarında CCD ve CMOS olmak üzere iki farklı çeşit ışık sensörü sistemi kullanılmaktadır. Eskiden sıkça kullanılan CCD yerine günümüzde çeşitli avantajları nedeniyle CMOS kullanımı da artmaktadır. CCD yada CMOS sensörleri tarafından algılanan veri analogtur. Bunlar ışık sensörleri tarafından oluşturulan elektrik yük ölçümleri serisidir. Elde edilen dijital görüntüler fotograf makinasında hafıza kartları üzerine kayıt edilirler.
  12 -1 ... nenvarkuzum
 3. 3.
  en önemli parçası için : (bkz: objektif/#15816392)
  ... bak ne oldu simdi
 4. 4.
  elektirik elektronik devrimini yasadigimiz su gunlerde akilli telefonlarla beraber cigir acan ve bu devrimin onculeri olan cihazlardir.
  fakat parasi olan herkes almasindir.
  milyarlik cihazi alip otomatik modda cekerek facebook profili yapma gayesinde olan kisilerden uzakta ve ulasamayacaklari yerde saklanmalidir.
  2 ... devilmast3r