bugün

Çok hoş bir cins-i latif ismi.
görsel
görsel
görsel
görsel
Metropol hayatından dolayı uzak kalınca ruhen rahatsız olmamızın sebebi. Bizi yaratan doğa'ya göre yaratmış. O kadar güzel ki doğa, tanrı'nın sanatkarlığını görünce ufkunuz açılıyor, sevgi ile doluyorsunuz. Çok şey yazılır ama hislerime tercüme olamaz. Doğa insanı kendine hayran bırakıyor.

görsel
Yaklaşık 8 9 milyoncuk bireyini daha genç yaşta kaybedendir kusura bakmayın kusura bakmayın sakın kusura bakmayın bu neyin habercisi sakın kusuruna bakmayın.
görsel
Duyunca veya okuyunca insanın içine bir huzur, saflık ve temizlik duygusu veren olağanüstü bir kelime.
görsel
görsel

Az önce şunu gördüm instagram'da. Klasik bloggerların klasik fotolarından biri, tamam.
Ama şu görüntü var ya. Şu olay yani. Uçurumun kenarında oturmuş tek başına, doğanın tam karşısında ve tam içinde. Kalbim hızlanıyor bunları görünce. Hayatta sadece bunu yaşayanları kıskanıyorum, görülmemiş güzellikleri gören ve doğayı yaşayan insanları. O sessizlik ve sükuneti yaşadığımı hayal edince ağlamak istiyorum hazdan.
Bütün hayallerimden bütün planlarımdan bütün isteklerimden üst bir şey bu.
Bak şu hayat için aile kurmak, kariyer yapmak, para kazanmak, güç kazanmak her şey ama her şeyden vazgeçerim.
Ama önce bu hayatı kazanmam gerek.
Kazanacağım da.
Şimdi sadece plan. Sonra gerçek olacak.
ontik babında var olmayan ancak ontolojik alanda meşru zemin oturtulabilen öteki.teşekkürler leibniz ve ibni sina.
görsel

-evrim ağacı-
Vahşi olduğunda çirkindir. Gerçek bir insanla güzel olur.
Doğa Köyü izmir ilinde yer almakta olup, Menemen Köyleri semtinde bulunan Doğa Köyü Menemen ilçesine bağlıdır.Doğa Köyü haritası konumu ise 38° 39' 1.4328'' Kuzey ve 27° 5' 35.1600'' Doğu gps koordinatlarıdır. Doğa Köyü bağlı olduğu Menemen ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır. Doğa Köyü izmir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 26 kilometredir.
parcasi oldugumuzu farkedemedigimiz sistem.
kendi çözümünü bulabilen organizmalar bütünü. kendi döngüsünü yaşar, değişen koşullara adapte olur ve ayrıca dünü hiçbir zaman unutmaz.
ben lisedeyken karşı okulda sanırım 8. sınıfta okuyan kızın adı. geçenlerde instagramdan eklemişti. büyümüşsün at gibi olmuşsun demeye dilim varmadı, cesaret edemedim.
Tanrinin olmadigini düsündügümüzde çok daha ilginc bir yer haline geliyor doğa.

Bilinçsiz ve tesadüfi olaylar sonucunda bilinç sahibi bir canlı olan insan meydana geliyor. Evrenin içindeki fizik yasalari, biyolojideki ve kimyadaki yasalar " dur ben bi canli var edeyim" diye hareket etmiyor.

Bu kör sürecler milyonlarca yil sonra düsünen, farkindaligi olan, sanat, teknoloji, fikir ureten ve anlam arayisinda olan bir canliyi meydana getiriyor.

Asil ilginc olan budur.nasil oluyor da anlam barindirmayan bu tesadüfi ve bilincsiz surecler bilincimizi olusturuyor.

Tanri varsa bu surecleri o yönetti ve insani yaratti deriz.yani tanrinin doga yasalarini kullanarak insani var etmesi o kadar da ilginc gelmiyor. asil şaşılacak sey arkasinda bir rasyonellik bulunmayan bu yasalarin, rasyonel bir canliyi ortaya çıkarması..
(bkz: Tabiat)

Önemli bir güce sahip olan/olduğu varsayılan ekolojik çevreler bütünü.
eski yunan'da filozofların ilham kaynağıdır.
gördüğüm en güçlü şeydir.
Fethedişine gönlün aşklandığı, ürktüğü, vurulduğu, kaybolunası yan.

görsel
Nefes almak, Tazelenmek, Arınmak, yetmek. Ne arıyorsan onu sana sunabilecek güce sahip yaşayan organizmalar bütünü.
görsel