bugün

ünlü bilim adamı ve ateist richard dawkins'in down sendromlular için söylediği söz.

haber: http://www.haberturk.com/...3-down-sendromlular-olsun

güncelleme: la beni neden eksiliyorsunuz. ben mi dedim.
bir haber ancak bu kadar kışkırtıcı olabilirdi. bir başlık ancak bu kadar yanlı olabilirdi. dawkins e küfür ederek linki açtım fakat sonra dikkat ettim ki habertürk haberiymiş. adam sırf ateist olduğu için, karalamak için söylediği şeyin, anlatmak istediğinden en uzak şekilde aktarımıyla yapılmış mide bulandırıcı bir haberdir.

down sendromlu kardeşlerimiz özel çocuklardır. ailenin daha özenli daha dikkatli olmasını gerektirecek bir genetik sorunla dünyaya gelirler. bu genetik sıkıntı onların hayatlarını zorlaştıracak düzeydedir ve genellikle ebevynler kendilerini bir canlının hayatını almak ahlaki olmayacağından ya da çoğusu dini nedenlerden ötürü bu bebekleri dünyaya getirirler. sizin başınıza bir iş gelse sanıyor musunuz ki o çocuğun hayatı sizin göstereceğiniz ilgi alaka olmadan diğer çocukların yaşamına benzesin. hayır özel ilgi isteyen bir çocuğun bakımını kimse sizin gibi üstlenmeyecektir. daha az ilgi ve alaka ile sıradan bir çocukluk geçirebilecek çocuklara bile bakan yokken, bu özel ilgiyi ona kimse göstermeyecektir.
Down Sendromlu insanlar kısırdırlar ve genellikle 25 yaşından sonra organları iflas edip ölürler.
habertürk internet sitesinde richard dawkins'in down sendromuyla ilgili kürtajı savunan söylemini şöyle vermiştir;

görsel

kaynak: http://www.haberturk.com/...3-down-sendromlular-olsun

sizin yapacağınız haberin amk! size gazete diyenin amk! size haberci muamelesi yapanın ayrıca amk! be amk çocuğu, adam kürtaj diyor, sen "down sendromlular ölsün" diye başlık atıyorsun!
yok la richard çok tatlı oluyorlar onlar.

katılmadığım önerme. cik olmaz.
(bkz: yalan haber)
Habertürk ün klasiği haber başlıklarını abartmak-şişirmek.
biz söylesek nefret söyleminden bir ay çaylak oluruz. canımıss moderatörlerimiz bakalım richard dawkins'e nasıl bir ceza verecek. te allam ya.

tamamiyle haklı bir söylem. bence direk bütün hamileler kürtaj yaptırsın. dünya pislik ve katil insanlardan kurtulur.

down sendromu'nu hiç yaşamamış insanlar karşı çıkar ama bir down sendromlu birey olarak ne kadar zor olduğunu ben bilirim.
güncel Önemli Başlıklar