bugün

çitleri kaldırmasalar da zaten bir haftalık ömrü vardı. daha önce de olmuştu ben yanlışlıkla bir kısmını kırmıştım. yanlışlıkla ama magandalık falan söz konusu değil. olamaz da.
Ankarada kitap okumayi sevenlerin kitap aldigi ortak alan.
Karanfil'in gözde mekanıdır.
iyi kötü anılarım oldu karanfildekinde.fransız edebiyatı taraflarında karşılaşabiliriz belki.
içinde her bok olan fakat türkçü gençleri tatmin etmeyen kitabevidir efendim. marksizme ona buna böyle bölümler ayrışmışlar fakat bir atsız koymamışlar.
bugün dershaneden çıktım. waidmanns heil nickli yazar arkadaşın bana önerdiği bir kitabı* almaya gittim. ortalık kalabalıktı. herkes kitap peşinde koşuyor, aradığı kitaba ulaşmaya çalışıyordu. elemanlar da çok yoğundu tabi.
iki tane genç geldi. yaşları 16-17 falan. herhalde olgunlarda takılanlardan bunlar. oradan aldıkları kitaplar bu ikisini çok etkilemiş, birbirlerine bozkurtların ölümünü anlatıyorlardı. atsızın serisine takılmış çocuklar işte. oğlanlardan birisi ileri çıktı, bilgisayarlı masanın başında oturan çalışan kimseye atsızın romanlarının olup olmadığını sordu. dostlardaki çalışan tayfa da işte kitabevi biraz sosisyalist. dalga geçerek yok diye cevap verdi adam. sonra öyle aşağılayıcı şeyler söyledi ki bana bir daha dost kitabevine gitmeme kararı aldırdı. farklılıkları destekleyip farklı olana böyle davranmak sosisyalistlik olsa gerek.

in stillen nachten de yokmuş. çıktım gittim.
Kızılayda olanına her hafta mutlaka uğradığım,
Sol ideolojinin her şeyinin bulunduğu
Türkçü ideoloji içinse toplasan 15-20 kitap bulunduğu yerdir.

Bırakın bunları gidin d&r'a mis gibi bütün türkçü kitapları bulursunuz.
dükkanın önündeki çiçekli yere tel çekerek, dost bunu yapar mı dedirtmiştir.
ankara'da birden fazla şubesi olan kitapevidir. en ünlü şubesi karanfil sokakta'dır. yılın her mevsiminde, önünde gitar çalıp şarkı söyleyenleri bulmanız mümkündür. ankara'da ikamet eden pek çok insan bu kitap evinin önünde buluşur. kitap bakımından oldukça zengin bir kitap evidir; her türlü kitabı bulmanız mümkün olmakla birlikte çeşitli etkinlikler için bilet de satılmaktadır. kitapevinin tek dezavantajı satılan kitaplarda indirim yapmamasıdır.
Üniversite yıllarında, özellikle kredi aldığım gün, soluğu aldığım yerdi..Bir iki kitap alırım deyip, nerdeyse tüm parayı gömmek üzere olduğum günlerim olmuştur. ilgisiz ve soğuk personeline rağmen, her türlü yayını ya da kitabı bulduğunuz için, tiryakilik yapar.. Yani yapardı..Hala öyle mi bilmiyorum..
Ankara'yı da, Dost'u da özledim...
kitapların pahalı olduğu kitabevi. her yerde pahalı.
Buluşma noktasıdır.
Önu universiteliler bulusma mekanidir. Parasi olan dosttan alir olmayan karanfil pasajindandi bir zamanlar. Ey gidinin angarasi.
kanatlidaki dosttan her gidisimde itinayla ayrac (c)aldigim kitabevi. mavi beyaz posetleri cok tatli.
her görüşe deger vermeyen kitap evi. Atsız yoktur.
Tomar tomar kahraman tazeoğlu satıp bir tane emine ışınsu kitabı bulundurmayan kitapçı.

Bazı görüşlere tahammül bile edemeyip kitabevi adını hak etmeyen yerdir.
ankara da buluşulabilecek yerle listesinin bir numarası olan yerdir.

arkadaşlar hep burada buluşur.

sanırsınız ki bütün ankara burada buluşup görev yerlerine dağılıyor.
Icini arkaya dogru buyutmus olan kitabevidir. Sokaktan gecen agaci da kesmemis cam ekanla cevirmis cok guzel bir ortam yaratmis. Takdir ettim.
görsel
ankara'nın en ünlü buluşma mekanlarından biridir , önü her daim elektrik tellerine dizilmiş kuşlar gibi sıra sıra oturan insanlarla doludur.

kapısının önü içerisinden kalabalık olan enteresan bir kitabevi , ulan bari arada hürmeten gezin aq ölmezsiniz.
An itibariyle cennet gibi.
görsel
kutsal buluşma noktası.
Önü bekleme merkezi olan Ankara kitapçısıdır.

Geçen sene içini baya büyüttüler. Artık 3 olimpik yüzme havuzu boyutunda.

Ayrıca kitap dost'da bakılır karanfil'den alınır.
Üniversite yıllarının vazgeçilmezi, saatlerce zaman geçirilecek hoşlukta ve kalitede olan kitabevi.
Ankara deyince, aklıma gelen sayısız güzelliklerden biri...
Ankara'nın en kazık kitap satış mağazasıdır ancak konumu itibariyle vazgeçilmezdir.
içinde insanlar oturma yerlerine kurulup kitapları bedava okuyarak haksız rekabete girmektedirler.
Ankara'nın buluşma noktası ve en sevdiğim kitabevi
görsel
güncel Önemli Başlıklar