bugün

türkiye'de an itibari ile ortaya çıkmış orospu çocuğudur. bunlar esnafın kepenk kapatmasını, üreticilerin iflasını, milletin işinin batmasını zerre umursamazlar. bunların derdi ekonomi bozulsun, hepimiz sefalet içinde yaşayalım ama ak parti gitsindir. yarın o götlü boklu ünivesitelerinizden mezun olup geldiğinizde hiçbirinize iş vermeyeceğim pezevenkler. camiden sertifika getirenleri işe alacağım. evet.
dolar yatırımı yapan kişidir. paranın değeri yükseldi tabii bozdurup pusuya yatacak çakal. evet.
hakareti seven, doları sevenden daha fazla sevinmiştir duygu azlığı çokluğu bakımından.
Dolar yükseldi diye iktidara gelenlerin yardakçılarıdır. 11 yıldır ülke dolar yükseldiği için sömürülüyor.
Yıllardır ülkeye tek çivi çakmadan vahabilerin petrodolarlarıyla götünü büyüten, ekonominin ufacık bir rüzgarda tersyüz olacağını göremeyen fikirsiz beyinsiz orospu çocuklarına dert olmuştur.

Ha pardon duble yollar vardı...
Adsense den ödeme alacaktır.
Belki de Maaşını dolarla alan orospu çocuğudur.
Neyse geyiği bir tarafa bırakırsak gayet haklıdır. Ben orospu çocuğu değilim ama akp başarısız oldukça seviniyorum. Çünkü türkiye ateisti, alkoliği / ben de bu 2si var./ eşcinseli, aleviyi, chp'liyi vb. bu kadar dışlayan başka bir hükümet görmedi.
Elbet istemem millet aç kalsın, evine ekmek götüremesin ama bu insanlar yaptığı bu kadar ...iğe rağmen %50 oy alıyorsa biraz sürtünme gereklidir.
Maaşını dolar üzerinden alan zattır . Bir ihtimalle dövizci dir .
her an araba alabilirim diyen biri olabilir. mesela; ben çok seviniyorum doların yükselmesine. 2 buçuk olsun *
belki adamın dolarları vardı neden böyle düşünmüyosunuz. ama şahsen ben hiç memnun değilim malum pc alıcam alamıyorum ne lan bu 2 lira nerdeyse düşsede yeni pc alsam.
Doların yükselmesine neden olanlar ve onlara laf ettirmeyenler kadar orospu çocuğu olmayan orospu çocuklarıdır.

Amk trol mrol ama gel de cevap verme.
ülkenin batmasına sevinen orospu çocuğudur. derdimiz dolarla, emperyalizmle falan değil aga. zihniyet başka. evet.
senin de cebinde milyon dolarlar olsun sen de orospu çocuğu olabilirsin. *
iktisattan bir bok anlamayan mal beyanıdır.

diyelim bir 2008 yılında 100 bin tl si olan iki insan biri parasını dolara diğeri tl ye yatırmışsa ve geçen 5 yılda biri yüzde 50 kar ederken diğeri yüzde 20 zarar etmişse, bu birinden diğerine kaynak aktarılmış demektir.

parasını dolara yatıran zarar ederken sen gülüyorsun. zarardan kar ederken o.ç oluyor öyle mi? öyleyse, sizi okutan hocayı sikeyim ben.

ha hiç kimse döziz almasın, hatta devlet halkın döviz almasını yasaklasın demek ülkeye yabancı sermaye gelmesin demektir. vesayetçi rejimin sözcülüğünü yapmak demektir. mb rezevleri sanki hep devletin parası.

dövizin gereğinden fazla ucuz olması da pahalı olması da ekonomiye zarardır. neyse bugünlük bu kadar ders yeter.
(bkz: ünlü ekonomist adam smiht burada mı oturuyor)
esnaf istiyor mu?

kıçını kaldırda dışarı çık işveren.

http://www.youtube.com/watch?v=i8ilSj-7z_0&feature=share

sermaye köpekleri dolu anasını satiyim.
makro ekonomiden bi haber liseli feryadıdır.

az götünüzü sıkıp üniye gitseydiniz.

yıllardır cari açık deniyor. bugünün cari açığı yarının dış borcu oluyor. ülkenin ithalatın 5 puan düşmesi, ihracatın 5 puan artması en azından bir dişlilerin kırılmadan dönmesini sağlar.
Dolar düşük olunca "Türk parası aşırı değerli" diye hükümete yüklenir, global şartlardan dolayı dolar yükselince "oh olsun hükümete" diye sevinir. AKP'nin gideceğinden emin olsa büyük bir istekle götünü siktirecek adamlar var memlekette.
ayrıca şuda var evet ak parti israil ve mossad'tan destek almıştır.

http://haber.sol.org.tr/d...ssad-yetisti-haberi-74554

sizin gibi sermaye köpekleride dinini kullandırıp destekler.

ülke suriye ile savaşa sokulduğunda, nerenden para sıkacağını merak ettiğim mal beyanı?

hitleri yükseltip indiren kimdi acaba?

kazanan rockefeller in aşağı sıfır veriyorum sana.

iktisattan bir bok anlamadığın belli o savaş bu gibi adamlara yarar.

sende basiretsizce alkışlarsın iktidarını, piyondan ötesi değilsiniz israil devşirmeleri.

görsel
dolar üzerinden maaş alan insanlar.
20 yıl önce 13'lü yaşlarda olan sevimli bir çocuktur. hemen ana avrat dalmayalım kardeşlerim. gerçi bu sitede moda ama o ayrı konu.

bu şirin adama bayramda 100 dolar vermişlerdir. hep saklar onu. sevgilisi tuğba'ya süpriz hediyeler alacaktır. çiller bacımız ortalığın amına koyar 1994 senesinde. çocuk çok sevinir. parası 3'e katlanmıştır. çocuk aklı işte. tuğbaya çok güzel bir parfüm alır. üzerine para da artar bisürü. keşke almasaydı. karı milletine ne alınır amk. kız hepsi sonuçta. nankör oluyolar. çocuk o zaman saftır işte, anlayamaz bu işlerden. deli oldum bak birden.
70 yaşında tekaüt söylemidir.

umrunda mı memleketin hali. o maaşının kaç dolar ettiğine bakar.
ekonomiden anlamayan insandır.
yanlış önerme.

ben tüccarım ve yoğun şekilde milyon dolarlarla ifade edilebilecek boyutlarda ihracat yapıyorum. şimdi ben malımı türk lirasıyla ürettim veya aldım. tunus'taki bir müşterime dolarla sattım. mayıs ayının 20sinde sattığım 320bin dolarlık malın tahsilini ertesi gün yapacağım için kur artışı sebebiyle ekstradan %10 kazandım ki bu yaklaşık olarak 50-60 bin lira yapıyor.

şuan göbek atıyorum ve orospu çocuğu da ben olmadım sen oldun.

bu şunu ispatlar:

1) mikroekonomik boyutlardaki yaşam şartlarını makro'ya genellememeyi öğrenmenin gerekliliği.
2) veya ekonominin 'e' sinden anlamadan konuşmamayı öğrenmeyi.
3) fakir edebiyatı yapmamayı.
4) akp'nin ülke ekonomisinin ırzına geçirmiş olduğunu görmemeyi ve bilmemeyi ki bu durumda bu tespiti yapan kişinin ticaret yapmadığını ve iş hayatından anlamadığını da görüyoruz.
5) partizanca eğilimlerle ancak ve ancak cehalete düşülebileceğini.
6) hayal aleminde dolaşıp ülkenin güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu düşünmemeyi.
7) bunu söylemeye dilim varmıyor ama 'umudun fakirin ekmeği olduğu' gerçeğini.
3bin usd maaş almaktadır ayrıca 6 ayda bir maaş ve 6 ayı geçen her gün üzerinden hesaplanan kıstas ücreti vardır. diğer küçük ekstreleri saymıyorum.