bugün

edebi, aydınlatıcı ve faydalı bilgiler paylaşan yazardır.
insanları yanlış bilgilendiren yazar.

Özgüvensiz kızlar ne için bir savunma mekanizması geliştirmiş olabilir? yansıtma ve inkar mekanizmaları özgüvensizlikte ne gibi bir işlev üstleniyor ya da?

Psikoloji okuyor biraz da heyecanlı sanıyorum. Belki de yazayım bir şeyler zaten kimse anlamaz diyordur. * dur dur, bak şimdi kesin yansıtma yapmışımdır hahah.

(#36305435)
Özel mesaj atacaktım ama nickaltından diyalog kurmayı tercih etmiş yazar. istediği gibi olsun.

Başta şunu söylemek istiyorum, genellikle sorulmadan kendi hakkında abartılı ve çokça övücü tutum takınan insanlar aslında olanı değil, olmak istedikleri kişiyi anlatıyorlar. Belki de aşağılık kompleksi bilemiyorum tam olarak...

Ben sadece verdiği yanlış bilgiye yönelik atıfta bulunmuşken, hiç de inandırıcı olmayan kariyer basamaklarından falan bahsetmiş. Çevremce çokça psikolog ve psikiyatrist var. Sadece beni yemeyiniz diyorum kendisine.

Asıl takıldığım noktaya gelirsem eğer; O koskocaman yazıda benim yanlış bilgi veriyorsun diye eleştirdiğim nokta hakkında bir açıklama göremedim. Tekrar soruyorum kendisine özgüvensiz olan bir kadın ne gibi bir yansıtma ve inkar geliştirmiş olabilir?

Ek olarak Freud psikanalizine karşı olduğundan bahsetmiş (burayı şaşkınlıkla okudum) ama entryde özgüvensizliği freud'un ortaya attığı savunma mekanizmalarından 'yansıtma ve inkar'la açıklamaya çalışmış. Onun dışında alakasız pek çok şey yazmış, şunları bir oku demiş falan...

Neyse, Mohsen namjoo'yu çok severim. Oradan bir 'aşırı irite' halim sadece 'irite' haline geldi.

Beni de kendine benzeten yazar. Lafı dolandırmadan, gereksiz ayrıntılara girmeden, asıl konuya yoğunlaşırsa (aslında amacı tamamen asıl konudan uzaklaşmak) kendisini daha iyi anlayacağım.
(#36466529)

Şu entry leri okursanız cübbeli Ahmet hoca ya hak vericeğinizi düşünüyorum.

(#36247080)(#36247222) (#36252611)
arkadaş olalım mı ?

görsel
Özlettin. Hoş geldin.
tabi tabi sinema önemli wassapp var mı bebeğim ?
okuyan, oylayan, çok kıymetli bir yazar arkadaşım. sözlük'ün bana kattıklarından, sözlük'ün ihtiyaç duyduğu nev'iden.
kendisinin sözlüğe girişi ile sözlük seviyesi birden üçten beşe çıkıyor. o biçim bir yazar *